Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Gábor t kérdése:

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki meghal?

Figyelt kérdés
Az utobbi pár évben több barátomat elvesztettem. Nem tudom őket el feledni most is hányoznak. Tudom tul kellene lépni, továb lépni. Az az érzésem, hogy ez valakinek megy, el megy a temetésre, és tovább lép, elfelelyti... Lehet , hogy ó sem csak erősnek akar tünni? Én úgy gondolok rájuk mint ha mi sem történt vona, meg vannak, jól vannak csak nem látom őket, de tudom , hogy már nincsenek..... Szoval ezen , hohy lehet tul lépni? (De nem is akarok tul lépni mert szeretem őket)

2018. febr. 9. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annál nehezebb a továbblépés, minél közelebb álltál az elhunythoz. Szerintem azért nem tudtad még feldolgozni a barátaid elvesztését, mert nem is megfelelően gondolsz a dologra. Tisztáznod kell magadban, hogy attól, hogy elfogadod a tényt, hogy a barátaid sajnos már nem élnek köztünk ugyanúgy szeretheted őket, nem kell őket elfelejtened ahhoz, hogy továbblépj. A továbblépés nálam az, amikor már úgy gondolok az elhunytra, hogy csak a kedves emlékeim jutnak eszembe, arra gondolok, hogy mennyi jót kaptam tőle. Erről még ugyanúgy szeretem őt és soha nem fogom elfelejteni. Ugyanúgy hiányoznak a szeretteim nekem is, mint neked a barátaid, ez mindig így lesz, de kénytelenek vagyunk elfogadni, hogy ez az élet rendje és egyszer majd mi is meghalunk. Én arra szoktam gondolni, hogy ők sem akarnák, hogy sokáig szomorkodjak miattuk, úgyhogy igyekszem élni az életem, de mellette mindig gondolok rájuk is.
2018. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, azt hiszem , ilyen válaszra volt szükségem, hogy tudjam,nem vagyok ezzel egyedül. Mert erről a környezetemben nem beszélek.

Köszönöm.

2018. febr. 9. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

elfelejteni pontos j, gyász ide vagy oda.

túllépni egy szó.

2018. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

20:10-nek

Nem kívánom , hogy azt érezd amit én.Most egy barátom , Veszpprémben élet és halál között van. Pár éve elvesztettem egy kedves barátomat Szandit agy daganata volt, gyerek korom óta ismertem, pár éve halt meg, van egy kislánya. Itt is találj helyes írási hibát légy szíves. Tudom feleslegesen írok, de egy kicsit szeretném érzékeltetni, mekkora barom vagy.

2018. febr. 9. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy erős maradj még ebben a helyzetben is. Nem szabad elhagyni magad egy olyan dolog miatt, amiről senki sem tehet, a természet rendje. Biztos, hogy a barátaid sem szeretnék, hogy az ő elvesztésük miatt omolj össze. A gyász első időszaka mindig nagyon nehéz, csak túl kell élni, aztán később már látni fogod a szépséget is az életben. Az idő múlásával egyre könnyebb lesz élni tovább az életed úgy, ahogy korábban is tetted. Ha gondolod, tegyél ki egy fényképet a barátaidról otthon, hogy eszedbe juttassa a szép emlékeiteket.
2018. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Veszpprémben egy p

helyes írási hibát - helyesírási hibát

találtam

2018. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem probálj valakivel erről beszélni vagy menj el szakemberhez pszichológushoz talán ő tud valamennyit segíteni.Bár egy szerettünk vagy egy barátunk elvesztését sosem lehet elfelejteni és túl jutni rajta.Csak idővel majd jobb lesz.
2018. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!