Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnék kevésbé kötődni a...

Hogy tudnék kevésbé kötődni a "lelki társamhoz"? Mert úgy érzem ez egy kicsit már kezd átmenni nem normálisba.

Figyelt kérdés

Azért kötődöm annyira hozzá, mert lelkileg nagyon egy hullámhosszon vagyok vele. Igen, csak én vele, ő velem sajnos nem annyira, legalábbis sosem éreztem rajta ugyanezt.


Sajnos kicsit nehéz eset vagyok olyan szempontból, hogy általában unom az embereket, meg az unalmas témáikat, de vele tényleg jókat tudok beszélgetni, mélyebb gondolatokról, stb. Van egy közös hobbink, amit másokkal is meg tudok beszélni, de valahogy vele a legjobb, mindig azt érzem, hogy szellemileg hozzáadott valami pluszt az életemhez.

A baj csak az, hogy ritkán találkozunk, és ilyenkor úgy érzem, hogy túl sok személyes érzésemet rázúdítom, és talán ezzel ijesztem el. Vagy neki meg én vagyok unalmas, nem tudom.

Na, de igazából nem is ezt akarom taglalni, hanem tanácsot szeretnék kérni, hogy hogy érjem el azt, hogy ne ragaszkodjak hozzá ennyire? Sajnos ő nem ragaszkodik hozzám, nem vagyunk napi kapcsolatban, nekem meg már 1-2 hét után hiányzik, és nem akarom ezt érezni, mert nem kölcsönös. Neki nagyon sok barátja, ismerőse van, én meg tényleg csak azokkal szeretek beszélgetni, akivel van miről. (Nem ismerem a többi ismerősét, lehet, hogy ők is tök értelmes emberek, minden esetre nekem tényleg van az a nagyon szűk réteg, akivel élmény a beszélgetés, és inkább velük szeretek lenni, nem a többi felszínesebb haverommal.) Már kb. két éve tart ez, hogyha nem beszélünk, akkor hiányzik, és nem akarom mindig én keresni őt, mert sérti a büszkeségem, hogy én jobban kíváncsi vagyok rá, és nem is akarom azt az érzetet kelteni, hogy zaklatom őt.

Nekem is van egy ismerősöm, aki állandóan zaklat engem, és én még véletlenül sem szeretnék ilyen lenni az ő életében. (Bár az az ismerősöm csak panaszkodik nekem, és meg sem hallgat engem, nem egy kölcsönös baráti viszonyról van szó, szóval remélem, én ezen a szinten még nem vagyok.)

Próbáltam már másokkal is barátkozni, hogy úgymond "elfelejtsem" őt, van még rajta kívül három nagyon jó barátnőm, de nyilván minden ember más, és pótolhatatlan, tehát másokkal nem tudom őt elfeldtetni.

Kb. két éve ez megy, és tényleg elég rossz, hogy egy hét után hiányzik, és nem akarom keresni, mert nem akarom zaklatni. Aztán szépen lassan amíg nem beszélünk kezdem úgy érezni, hogy nem érdekel már annyira, de aztán felhív, hogy találkozzunk, én meg megyek, és aztán egy hét múlva megint hiányzik.


Már arra is gondoltam, hogy lelkileg többet érzek iránta, mint egy sima barát iránt, de mivel egyáltalán nem vonzódom hozzá, ezért én ezt a dolgot egyáltalán nem mosnám össze a szerelemmel.


Bocs, ha túl hosszú lett, de talán így tisztább a kép, bár tudom, ez az egész elég zavaros :D


(24/L)



2018. febr. 16. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos át tudom érezni, ugyanilyen cipőben járok, ha gondolod írj privátot és megbeszéljük.
2018. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy érzek jelenleg. Csak mivel nekem ő volt az egyetlen barátnőm, lelkitársam, "testvérem", nem vettem észre a jeleket, hogy én kevésbé vagyok fontos neki, mint ő nekem. Aztán jött az első pasija és fél évre dobott engem egy szó nélkül. Nekem akarom bővebben kifejteni, mert ez a te kérdésed, de nem mondom, nagyon fájt. És most is fáj. Fél év után beletörődtem (akkor is rosszul éreztem magam emiatt, de már nem vártam, hogy keresni fog), hogy ilyen csúnyán elbánt velem, amikor egyszercsak felbukkant, feltépve az összes fájó sebet, amit okozott. Én hülye pedig adtam neki egy esélyt, hogy bizonyítsa, tényleg bánja az elmúlt időszakot... Ugyanúgy elhanyagol, most szenvedek ugyanannyira másodszorra. És nálunk nem lesz több alkalom.


Baromira hiányzik és hiányozni fog, de ha nem bukkan fel váratlanul hetek után, talán könnyebb lesz elfelejtenem. Vagy megszoknom, hogy nekem ő már nincs többé. :(


Persze ezt nálunk megelőzte egy őszinte beszélgetés, hogy ezt ne csinálja. Ha még nem vagytok túl rajta, előbb mondd el neki őszintén a vele kapcsolatos érzéseidet.

2018. febr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat.

#1, írok privit :)


#2, igen, ez az őszinte beszélgetés jó ötlet, csak én tuti nem fogom meglépni, mert már így is kicsit ciki nekem, hogy szinte csak én érdeklődöm iránta, neki meg háromhavonta egyszer talán eszébe jutok.

És amúgy azt is tudom, hogy ezzel egyáltalán nem akar megbántani, és sosem éreztette velem, hogy nem kedvelne, ő csak egyszerűen ilyen, és én meg azt szeretném valahogy elérni, hogy ne legyen nekem ilyen fontos.

Amúgy együtt érzek, és kitartást. Még én sem tettem le róla, hogy ennyi idősen lesznek még igaz barátaim :D

2018. febr. 17. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!