Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragszik rám? Ennyire...

Jogosan haragszik rám? Ennyire bántó volt amit tettem?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm, akivel gyerekkorunk óta barátnők vagyunk, megsértődött rám mert szerinte 'túl hamar' jöttünk el a barátommal a szülinapi bulijából. Egész nap dolgoztunk a barátommal, ötre mentünk és éjfélkor jöttünk el... Ha egy órát maradtunk volna amíg csak felzabálunk mindent, akkor jogosnak érezném, de így abszolút nem. Ráadásul mi a barátommal nem vagyunk a nagy hajnalig reggelig bulizósak mint a társaság többi tagja, 7 órán át ott voltunk, szerintem ez nem kevés idő, főleg hogy az ilyesfajta 'bulizás'(ivós játék és tüci tüci mulatós zene) nem a mi világunk és ezt tudja is nagyon jól. Direkt előre szóltam hogy tudja hogy nem fogunk reggelig maradni mert fáradtak vagyunk plusz ismer is minket hogy nem érezzük magunkat jól ilyen helyen, nyilván nem így szó szerint jelentettem ki de tudja. Szóval eljottunk, elköszöntunk mindenkitől de ő nem volt hajlandó fogadni a köszönesem, azóta szóba sem áll velem, nem veszi fel a telefont, nem ír vissza. Az utolsó amit mondott hogy neveljem meg a barátom mert nem igaz hogy nem bírja ki a buli végét. Ami valószínűleg három körül lett volna,ahogy ismerem a szokásaikat.

Szerintetek jogosan bánik így velem? Nagyon jó barátok vagyunk de szórakozás téren teljesen más habitussal, folyamatosan rám akarja erőltetni hogy menjek velük bulizni amikor tudja jól hogy nagyon messze áll tőlem. Felnőtt 26 évesek vagyunk, általános iskola óta barátok, gondolatá hogy nem fogok megváltozni... Nekem eszembe sem jutna rá erőltetni a színházat vagy bármit ami engem érdekel de őt nem, főleg nem megsértődni rajta. A barátom is nyilván ilyen habitus mint én.

Ha csak egy kis haver lenne, nem foglalkoznek vele, de ő a legjobb barátom és nagyon zavar. Ugyanezt leírtam neki de semmi válasz. Most komolyan, teljesen el kell hagynom a személyiségem csak azért hogy ő jól érezze magát? Az élet más területein teljesen egyetertunk, hasonló a világnézetunk és ilyen nézeteltérés még soha nem volt köztünk... Lelkiismeretfurdalasom van, bár úgy érzem semmit rosazat nem tettem.


Ti, mint kívülállók, hogy vélekedtek erről?



2018. febr. 19. 09:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy hosszú lett, de ahhoz hogy át lehessen látni a helyzetet, muszaj volt mindent leirnom. Köszi ha válaszoltak!
2018. febr. 19. 09:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az ő problémája, hogy erőszakos természetű. Addig maradtatok, amíg nektek ésszerű volt.
2018. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem volt bántó, amit tettetek. Nem jogos, hogy ennyire kiakadt a barinő. Nem is értem, miért kapta fel így a vizet.
2018. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos,mert nem úgy volt,hogy fél órára beugrottatok és a torta után elmentetek.Még ha két órahosszat maradtatok volna az se lett volna probléma.Egy összejövetelen általában jönnek-menek az emberek van aki előbb érkezik van aki később,van aki előbb távozik van aki később.Meg amúgy is voltak ott más vendégek is nem hiszem,hogy csak veletek társalgott egész este,de még ha csak titeket is hiv el vacsorára akkor se lenne joga megszabni meddig maradjatok.
2018. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jól esik a visszaigazolas, mert hiába tudom hogy nekem van igazam, mégis rosszul érzem magam. Én nyitottam felé, mégsem reagál semmit. Ebben abszolút igazad van, senkinek nincs joga megszabni hogy meddig marad a másik. Nekem eszembe sem jutna...Zavar a helyzet de nem hiszem hogy bármiért is bocsánatot kellene kérnem.
2018. febr. 19. 10:04
 6/13 A kérdező kommentje:

10-15en voltunk, mi az elsők között odaertunk, volt aki csak órákkal később. Az persze nem volt baj... Ejfelkor meg nem volt torta mert vártunk valakire. Ha más nincs tekintettel arra hogy fáradtak vagyunk, mi miért legyünk arra hogy másokra várunk hogy megvaghassuk a tortat?

Beszélgetni esélytelen volt amúgy is a hangos zene meg a féktelen ivás miatt. Az már más kérdés, hogy ha az ember visszautasitott egy palinkat már akkor is ment a durci...csináljak ha akarják de ne erőltessek már rá a másikra, ha nem akarja.

2018. febr. 19. 10:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Legjobb vagy nem legjobb barátnő, én megvárnám amíg szépen magától megenyhül, ha képes rá. Ha nem akkor sajnálom. Valószínű, hogy egyéb dolgok miatt is a begyében vagy és ezzel halmozódott fel benne az összes harag.
2018. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet, de akkor miért nem mondja el hogy megbeszéljük? Én elfogadom ha tévedtem, de így hogy teljesen elzarkozik, nem tudom mit ronthattam el. Bár perpillanat nem érzem magam hibásnak, de elfogadom ha megindokolja. Olyan gyerekes ez a viselkedés...
2018. febr. 19. 10:14
 9/13 A kérdező kommentje:
Vagy ha meghívnak egy társasagba ahol nem azokat a szabályokat követik amiket te, neked teljesen ki kell fordulnod magadból hogy olyan légy mint ők? Ez lehet a baj hogy 'különc' vagyok? Nem tehetek róla hogy nem ott érzem jól magam ahol/ahogy ő.
2018. febr. 19. 10:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam születésnapon és mi kb.18-20h maradtunk hárman voltunk hivatalosak.Az egyiküknek kisgyereke van már várták otthon így nem tudott maradni,a másikuk dolgozik délelőtt,én meg beteg voltam,ráadásul tegnap vizsgám is volt.Nem szólt semmit az ünnepelt,elfogadta,hogy el kell mennünk.A pálinkát én is visszautasítottak egy az,hogy orvosságot is ittam,kettő a pálinkát nagyon nem szeretem,nem birom lenyelni.Más rövid ital meg nem volt.

Fő a tisztelet,ti elmentetek,szépen ott is voltatok,ez már több mint elég.Jártam már úgy,hogy meglettem hívva születésnapra sütire,utána lemondta az illető,mert családi vendégek jöttek.Áttettük más napra a találkát,és akkor "sajnálkozva"közölte velem az illető barátnő,hogy vendégek voltak,nem maradt süti,de van helyette száraz keksz.

2018. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!