Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám nekik, hogy március elején költüözzenek el, ahogy meg volt beszélve!
2018. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

Csak volt a közeli barátod. Én biztos nem hagynám ezt. Mindent Te fizetsz? Normális vagy?

Lehet hogy szemét dolog, de én sose segítenék külföldön másik magyarnak kivéve ha nem közeli családtag.

2018. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
*ha közeli családtag.
2018. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
100%

Mar bocs, de teget total hulyenek neznek. Es az is vagy ha tovabb hagyod oket. Az ilyen nem ert a szep szobol.

Es oszinten, inkabb legyek haragba valakivel mint ilyen szinten kihasznalva.

A megbeszelt idopont, es utanna vege a szivessegnek.

2018. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. "


Én meg közölném, hogy március elejéről volt szó.

Igen, oldják meg.

2018. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak nem tudom, ezt hogyan lehet szebben közölni.

A lakbérbe nem kértem, amúgyis egyedül fizetem. Takarítanak maguk után, foglalkoznak a kisállatommal, a pénz annyira nem is érdekelt. Nem vagyok igazán anyagias, nekem az tett be, hogy a megállapodáshoz nem tartják magukat. :(

2018. febr. 25. 17:52
 7/66 anonim ***** válasza:
100%
hát Szivem, áptilisban sem fognak kikoltozni, ez igy nekik tul kenyelmesm ingyen laknsk, te sem vagy otthon. lapatra veluk
2018. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Kaptam privátban egy üzenetet, hogy mennyire szemét vagyok, ha kiteszem őket, mert ha segítek, akkor segítsek 100%ig végig.

Illetve még egy információ, hogy azzal védekeznek, hogy az első fizetésből az otthoni kölcsönt akarják visszafizetni és úgy gondolták nálam maradhatnak addig.

2018. febr. 25. 17:57
 9/66 A kérdező kommentje:
Nagyon egyöntetű gyors válaszokat kaptam, így köszönöm a segítséget. Tényleg én lettem volna túl jószívű, de ezt így nem lehet. Kis megerősítés kellett.
2018. febr. 25. 18:12
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ilyenkor az a minimum, hogy a rezsibe beszállnak, és ha ketten vannak, akkor fizetik a kétharmadát. :P

A márciust még várd meg, pár nap, de már most jelezd, hogy ennyi volt az ingyenélet! Az meg, hogy foglalkoznak a kisállatoddal... XD

Szállásért, kajáért én is megyek hozzád állatszitterkedni! XD

2018. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!