Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme fenntartani egy...

Van értelme fenntartani egy ilyen barátságot?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem valakivel ezen az oldalon, ami eredetileg egy egyszerű segítségkérésnek indult, de végül ő a barátom akart lenni. A probléma azzal van, hogy ő is ugyanabban a középiskolában tanul, ahol nekem pokol volt a mindennapi élet. Mindennapos program volt az, hogy engem megalázzanak. És sajnos a tudat, hogy ő is ugyanabban az iskolában tanul, engem emlékeztet az ott történt rossz dolgokra. De éppen emiatt legszívesebben elkerülném őt, mivel képtelen vagyok benne megbízni, csak amiatt, hogy ő is ugyanoda jár. Nem tudok neki megnyílni, mert félek attól, hogy ő is belém rúgna, vagy netán még rosszabb esetben ismeri azokat a volt osztálytársaimat, akik ezt tették velem (aminek persze nem sok esélye van, mert a ballagásom óta eltelt 6 év).


Tudom, túl kellene lépnem már a múltamon. De nem tudok, és nem is akarok, ez az én döntésem. Szerintetek érdemes lenne megszakítanom vele a kapcsolatot?


2018. febr. 27. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha komolyan képes vagy ennyire szánalmasan ostoba módon ragaszkodni a régi sérelmeidhez, akkor csináld csak, de remélem azért érzed, hogy ezzel csak magaddal cseszel ki. Engem is kegyetlenül aláztak és csesztettek az iskolában, de ezer éve túlléptem rajta, viszont ha te azt akarod, hogy ők nyerjenek és azt akarod, hogy az életed ilyen kicsi szelete meghatározza azt, hogy ki vagy, akkor hajrá, szíved joga. Csak ne álcázd a tehetetlenséged és a lustaságod döntésnek, mert az elég gyenge kamu.
2018. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
ha inkább rossz érzéseket kelt benned a személy (akármi miatt) akkor inkább szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2018. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szakítsd meg vele a kapcsolatot, ha úgy érzed. Minek áltatni, ha nem bízol benne?

Azzal viszont, hogy tíz körömmel ragaszkodsz a sérelmeidhez - nem is akarja elengedni, lol -, csak saját magadat mérgezed.

Nekem is minden nap beszóltak középiskolában, én is kívülálló voltam, még agórafóbiát és pánikbetegséget is kaptam miatta, tudod ki gyógyított ki belőle? A férjem. Aki évfolyamtársam volt abban az iskolában. Már az OKJ képzésen ismerkedtünk össze, egy másik intézményben. Bele sem gondolnék, mi lenne most velem, ha beteg maradtam volna, mert elküldtem volna csak azért, mert jól esett krokodilkönnyekkel sajnálgatni magam egy múltbeli esemény miatt.

2018. febr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyan nem jó döntés, hogy nem akarsz túllepni a múlton, de te tudod. Viszont, ha emiatt eleve rossz érzéseid vannak az új "barátjelölttel" kapcsolatban, akkor nem sok értelme van fenntartani a kapcsolatot.
2018. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!