Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezért kellemetlenül érzem...

Ezért kellemetlenül érzem magam? Mit kéne mondanom ha baja van?

Figyelt kérdés
Amikor egy barátom beszél nekem valamilyen problémájáról nem tudok rá mit mondani, jelzem hogy együttérzek meg megértem a problémáját de többet nem tudok hozzáfűzni a dologhoz. A legutóbb elmesélte hogy van egy másik barátja akivel szokott lelkizni én meg magamban fortyogtam mert úgy érzem hogy lecseréltek.

2018. márc. 20. 19:20
 1/2 A kérdező kommentje:
16/L
2018. márc. 20. 19:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, én a helyedben örülnék, hogy végre nem vagyok senki "lelki hányózacskója" (ahogy én szoktam mondani) avagy lelki szemetese.

Ha baja van, akkor a legtöbb ember azt várja el, amit te mondasz, vagyis:


A: Eltört a lábam!

B: Jaj, milyen rossz, úgy sajnálom!


Na, én emiatt nem lelkizek, én nem ezt várom el, lehet, hogy a barátod sem. Én nekem, ha ilyen bajom van, akkor a szüleimmel beszélek, mert a korosztályom az előbbiként képes csak reagálni (tisztelet a kivételeknek), én ezt várom el:


A: Eltört a lábam!

B: Rendben, akkor hívjuk a mentőket, begipszelik, és kéthónap múlva kutya baja!


Amúgy lehet, hogy csak egyszeri alkalom volt ez a "lecserélés", és máskor megint veled lelkizik.

Üdv: 15/L

2018. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!