Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm megkarcolta...

Evelin1217 kérdése:

A legjobb barátnőm megkarcolta magát, és állítja, hogy nem akar öngyilkos lenni, mégis depressziós zenéket hallgat, meg folyton magába fordul. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hiába töltök vele sok időt, mégis van, amikor egyedül van, és ilyenkor mindig befordul, kb. egy hét óta. Tegnap este meg nagyon ideges volt, és fogott egy ollót, és magába karcolt egy mintát! (Azt mondta vérzett is). Én csak ma tudtam meg. Oké, volt egy srác, aki tetszett neki, és van barátnője, meg kiröhögte, de az nem ok erre! Vagy de? Az apja szigorú, és tuti kikészülne, ha megtudná... az anyja meg rászállna, és engem meg teljesen megutálna.Hetente sulin kívül 1-2 délutánt együtt töltünk... MIT CSINÁLJAK?!

2018. márc. 22. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Nagyjából a 400 ilyen helyzetet felvázoló kérdés a tied...

Nem tudsz semmit tenni és nem neked kell! Neki kell eldönteni hogy idióta marad vagy normális. Hagyd...

2018. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem szép dolog, de az érzelmi manipuláció nagyon hatásos ilyen eseteknél.
2018. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj rá oda.
2018. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg.

A falcolás nem jelent automatikusan öngyilkossági szándékot, olvass utána a neten (NE fórumokon, ott csak azt fogod kapni, hogy mindenki retardált aki megvágja magát, pedig ez nem igaz. Keress cikkeket).

Beszélgess sokat a barátnőddel, szervezz programokat vele, próbáld meg elterelni a figyelmét. Ne akard lebeszélni erről, mert úgyse sikerülne, csak azt érezné, hogy nem számíthat rád. Értsd meg, hogy neki most erre szüksége van, csak ezzel együtt tud megbirkózni azzal, ami nyomasztja. Szóval ne adj neki olyan ultimátumokat, hogy "ha még egyszer meglátom akkor nem állok veled szóba", meg ilyesmi, de mindenképp bátorítsd, hogy kérjen segítséget valakitől (tanártól, iskolaorvostól, anyukájától, idősebb testvértől, egyházközségi vezetőjétől, edzőjétől, bárkitől, akiben bízik).

Tudom, hogy szörnyű érzés tehetetlennek lenni, de annál többet nem tudsz tenni, hogy ott vagy, amikor szüksége van rád.

2018. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!