Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A dán emberek tényleg barátság...

A dán emberek tényleg barátságtalanok? Meg azt hallottam hogy a kelet európaiakat nem tartják sokra. Igaz ez? (Ugyanez a helyzet svédekkel norvégokkal)?

Figyelt kérdés
Szerintetek is lenézik a magyarokat?
2018. márc. 25. 00:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szia! Én pár éve 2 hónapig éltem kint Dániában és velem mindenki nagyon rendes volt, egyáltalán nem néztek le amikor megtudták, hogy magyar vagyok :)
2018. márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De a kedvességük pusztán csak képmutatás...xdd
2018. márc. 25. 03:00
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Én 2 évet éltem Etiópiában azt jó tudni erről az országról, hogy nagyon éhesek az emberek és most képzeljétek el, hogy felzabálták az összes bakancsomat és nagykabátomat... aztán Árokból keltem fel 5:02 perckor tiszta ciki...
2018. márc. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A kelet-európaiakat sehol nem tartják sokra tőlünk nyugatabbra. Lányismerősöm kiment au-pairnek Párizsba, el akarták neki magyarázni a zuhany működését.
2018. márc. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha tanulatlan vagy, sehol nem fogadnak szívesen!


Pl. egy orvost nem hiszem, hogy lenéznek...

2018. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó írta a tutit! Értelmes embert sehol nem néznek le. Az előítélet az első megnyilvánulással pedig lerombolható.

Detto mint nálam a cigány. Ha tanult, azonnal tudom abból ahogy beszél. ;)

2018. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

én viszont éltem Dániában.

befogadni sosem fognak, a felszínes kedvesség alap, arra viszont ne számíts, hogy barátaid lesznek.

2018. márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

nyugat és észak európa átka a gőg..


egy kínai ne félj nem kételkedik a tehetségedben..


vicc, hogy ilyenek akarnak menekültet integrálni akik még a szomszéddal sem tudnak hátsó szándék nélkül beszélgetni..

2018. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

"én viszont éltem Dániában.

befogadni sosem fognak, a felszínes kedvesség alap, arra viszont ne számíts, hogy barátaid lesznek."


Megint csak azt tudom mondani, hogy egész biztosan nem olyan a végzettséged, ami tekintélyt parancsoló.


Nyugat-Európa olyan hely, ahol leszarják a származásod,a végzettséged számít.

Nem úgy, mint Magyarországon...

Ilyenkor látszik, hogy miért gazdag a gazdag ország és miért szegény a szegény ország. Gondolkodásban úgy érzem, mintha Magyarország visszament volna a náci Németország idejére...


Átlag magyar ember kimegy gazdag európai országba, elvárja, hogy őt külön kezeljék a helyiek, merthogy ő európai (vicc netovábbja). Lehet ő műkörmös, takarító, mosogató, tanulatlan réteget képviseli, ő akkor is elvárja, hogy máshogy kezeljék. Feljebbvalónak érzi magát, fenn hordja az orrát, mégha más kontinensről érkezett phD-s doktorált, kitüntetett ember, prof. mérnök vagy orvos. Aztán koppan az álla, amikor megtudja, hogy leszarják, hogy te kelet-európai vagy, a végzettséged számít!


Magyar tanulatlant lenézik, magyar tanult embert megbecsülik!



Megsúgom: akárhonnan származhatsz, szrba se nézik a tanulatlan embert! Persze, hogy nem lesznek barátaid!

Nekem sok barátom van!

2018. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagyok elég tanult, végülis "csak" három mesterdiplomám van, tanulni mentem ki kétszer is Dániába, részképzésre, egyszer pedig kifejezetten dolgozni (diplomás munkát). Dánul felsőfokon beszélek.

Mindenkitől ezt hallottam, aki külföldi kint, hogy nem fogadták be. Elég barátságos ember vagyok, itthon be szoktak fogadni, vannak barátaim. Dániában a többi külföldivel lehet barátkozni, a dánok csak egymást szeretik.

Azok a dánok barátkoznak külföldivel, akik a saját hazájukban kívülállók, furcsák. Egy sima dán nem fog külföldivel, pláne egy magyarral barátkozni, csak felszínesen lesz kedves. Teljesen jellemző, hogy akivel egyik nap beszélgettél, másnap már meg sem ismer az utcán. Másik nyugati országban is éltem, ott sem volt olyan rózsás a helyzet, de onnan legalább megmaradtak barátaim, akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. Dániából senkivel.

2018. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!