Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen esetekben be kell...

Ilyen esetekben be kell szállni a költségekbe?

Figyelt kérdés

4 barátommal egyik kedvenc együttesünk koncertjén voltunk a hétvégén. Hajnalban hazafelé viszont az autót vezető srác kicsit figyelmetlen volt (gondolom a fáradtság miatt), és egy kanyarban az út menti árokba csúsztunk a kocsival. Szerencsére senki sem sérült meg, viszont az autóval nem tudtunk tovább menni, sem az árokból kihúzni, így végül autómentőt kellett hívni, és trélerrel vitték haza a kocsit.

A srác pedig most követeli, hogy a mentés árát osszuk el öt felé, mert öten voltunk, és közösen kell állnunk a költségeket, szóval fizessük ki neki a ránk eső részt. Az egyik haver bele is ment szó nélkül, a másik kettő viszont ellenkezik. Azt mondják, nem az ő hibájukból történt a baleset, utasként nem felelősek azért, hogy a sofőr nem biztonságosan vezetett, és ez lett a vége. Szóval nem akarnak fizetni, mert szerintük a sofőr hibája volt az egész.

Én nem tudom, mit gondoljak, mindkét álláspontban van igazság. Nem szeretném ha emiatt nagy viták lennének a kis baráti körünkben.

Szerintetek mit kellene tenni? Tényleg jogos, hogy a srác azt akarja, osztozzunk a költségeken? Számít egyáltalán ilyenkor, hogy hibázott-e valaki a balesetben?



2018. márc. 29. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
nem kell, max baráti segélyként a költség felét összedobjátok
2018. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
A sofőr csak örüljön hogy nem jelentitek fel közúti veszélyeztetésért, én elhajtanám, ő vezetett, kész.
2018. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Kell??

Nem kell.

De illik.

2018. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem illik. Ő hibázott, a saját kocsija. Ha nagyon szrul áll anyagilag, akkor szerintem egy jó baráti társaság összedobja valahogy jófejségből a költségeket, de nem kötelessége senkinek beleadni sem jogilag, sem erkölcsileg. Így, hogy még ő követelzőik, extra gáz, én sem adnék akkor sem, ha magamat ismerve eredetileg szándékomban állt volna. Ez rohadt sértő.
2018. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát így, hogy kizárólag az ő hibája és követelőzik, nem túl barátias.. még ha szerényen rákérdezett volna esetleg, hogy nincs-e kedvetek beszállni, más tészta lenne - de így egy fillért nem adnék a figyelmetlenségéért. Ezt így meg is mondanám neki határozottan.
2018. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelesség, de szerintem is illik, elvégre miattatok járt ott, ahol járt. Ha titeket nem kell fuvarozni, valószínű nem is történt volna semmi.
2018. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Bizony’ ilyenkor derul ki, hogy dolgokat csak jo stilussal lehet elerni. Ha valaki kudarcokat el at vagy “sikertelen” annak szar a stilusa. Nem tudja magat eladni, ergo nem tud ugy kommunikalni hogy a masikbol a jot hozza ki. Ez rendszerint akkor van ha tavolsagtartoak vagyunk es nem nyitottak egy szemellyel szemben.
2018. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló mondta meg a tutit.


Fel kellene fogni, hogy aki autót vezet, és embereket szállít, az nagy felelősséget vállal.

Az, hogy ő nem választotta meg a helyes sebességet, az nem az utasok hibája.


Ettől függetlenül, ha jó haver, és nem áll túl fényesen anyagilag, jófejségből be lehet szállni, de nem kell.

Viszont az elvárható, hogy a benzinköltségbe beszálljatok ti utasok is. Ez utóbbit kérni sem kell a sofőrnek, annyira egyértelmű.


Én egyszer a barátnőmet fuvaroztam, és átléptem a sebességet, megbüntetett a rendőr. Eszembe sem jutott elkérni tőle, de elvette a csekket, és befizette, hiába tiltakoztam, mondta hogy miatta mentem arra.


Szóval, nem kötelező, de nem is tilos. :-) azért mégiscsak a haverod

2018. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A benzinköltséget természetesen közösen fizettük, ez nem is kérdés, ezt mindig így szoktuk (elég sokat járunk közösen szórakozni).

Viszont ez már kényesebb dolog. És itt annyira nem is a pénzről szól ez szerintem, hanem inkább az "én szívok, akkor szívjatok velem ti is, ha már ott voltatok" hozzáállásról. Mert azt mondta, ha nem mentünk volna a koncertre, akkor nem kellett volna fáradtan vezetnie, és nem történik meg a baleset sem, szóval közös döntés volt az is, hogy egyáltalán menjünk.

Szerencsére a szerelési költségekhez nem kér hozzájárulást, de a tréler díján mindenképp osztozni akar.

2018. márc. 29. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem veszítenék el egy jóbarátot egy tízezres összeg miatt. Kifizetném neki, hadd érezze, hogy a bajban is számíthat rám.
2018. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!