Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen féltékeny a...

Miért ilyen féltékeny a barátnőm arra, hogy van párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

8 éve van egy barátnőm. Mindig számíthattam rá és sok mindent megéltünk együtt. Voltak nehéz időszakok is, amikor ő tanácsot adott vagy segített és fordítva. Nekem olyan volt mintha a testvérem lenne, egy nagyon jó testvér. De hónapok óta más lett a kapcsolatunk. Nekem fél éve van egy barátom (megint...előtte 2 év szünet..szingli voltam) és azóta amióta a párommal vagyok a barátnőm arrogáns, flegma,sokszor forgattja a szemét, pofàkat vàg, beszólogat nekem,sérteget,mindenhez megjegyzéseket fűz. Azt mondja nem illek a páromhoz. Túl sokat vagyok vele, őt elhanyagolom. Elcsavarta a fejemet, nagyon gáz,hogy senkire sincsen időm egy phaasz miatt. Miért nincsenek csajos napjaink? Miért nem érek rá néha? Miért nem reagálok minden üzenetére ha ír. Máskor sem azonnal válaszoltam neki. De mindig figyeltem rá, nem hanyagoltam el. Lehet picit kevesebbet vagyunk együtt, nem vele hanem a párommal vagyok a hétvégén,de nem tudok két felé szakadni. Volt amikor a barátomnak szóltam,hogy mi a helyzet,beszélnem kell a barátnőmmel stb találkozom most vele. Mondanom sem kell egy hétre rá már a párom is panaszkodott,hogy elhanyagolom,nem voltunk együtt ismét,miért nem azonnal hívtam vissza amikor keresett valami fontos ügyben és sorolhatnám. Nagyon idegörlő,hogy engem okolnak mindenért és összecsaptak a fejem felett a hullámok. Már feltudnék robbani amikor újból azt hallom megint..és megint. A barátnőm egyenesen utálatos lett. Inkább nem is beszélek vele most már szándékosan. Mert elbeszélünk egymás mellett. Nem hajlandó megérteni amit mondok neki. Indulatos, kioktat. A barátom csak simán megjegyezte 1-2x hogy már megint a barátnőmmel voltam? Vele sikerült kommunikálnom és most már jobb a helyzet, nem nyaggat annyit. Nem akarom megbántani a barátnőmet,de igen..szeretnék több időt lenni a párommal. Így sem hanyagoltam el senkit. Csak szerinte. Na de amit akartam még mondani,hogy amikor előtte volt egy kapcsolatom..az exemre ugyan úgy féltékeny volt..vagy nem tudom. De megismétli magát a történelem. Mégis akkoriban nem voltak ekkora bajok,hogy inkább nem keresem,már tényleg nem akarok tőle semmit, nem szívesen kérdezem meg,hogy miujság vele.


Sosem változik meg? Mert ez így nem mehet örökké.


Ui: Neki 3 éve van pasija. De SOHA sem zavart, abszólút nem érdekel!!!


Mindketten 22 évesek vagyunk. A barátom (24) Az ő barátja (26)


2018. ápr. 6. 07:25
 1/4 anonim válasza:
39%
Szia! Velünk is valami hasonló történt én nem a te oldaladról hanem a barátnőd oldaláról szólok. Nekem gyerekkori barátnőm van, 1 éve lett új barátja és mintha kizárt volna mindenkit az életéből, előtte pedig állandóan egymás nyakán lógtunk, mondjuk én nem bántom csak megbántanám mint ahogy téged bántott meg. Én azt tudom neked tanácsolni, engedd el mert ha igaz barátnő lenne akkor örülne a boldogságodnak. Másik oldalról nekem is volt egy barátnőm aki igy viselkedett velem mikor össze jöttem a barátommal, mindig azzal jött nekem is, hogy úgy sem leszünk együtt sokáig utána majd rájövök és ő már nem lesz.. Hát innen is üzenem neki ez már 9 éve tart és soha nem kockáztatnám egy irigy ribiért sem.
2018. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos ő nem barát. A viselkedése igencsak távol áll a barát fogalmától. Szerintem értékeld újra a kapcsolatotokat.
2018. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Aha. Most olvashattuk a te szemszögedből. Azért a másik oldalra is kíváncsi lennék, mert ilyenkor egyeseknek fel sem tűnik, hogy mennek el a hetek, hónapok, a barátnő nélkül...


Velem is megcsinálták, 7 éves sülvefőve típusú barátságot dobott el egy fa*sz miatt. Biztos az ő fejében is valami hasonló fogalmazódott meg, áh dehogy hanyagol el, végülis fél évente egyszer rám is tud szakítani pár órát, hogy találkozzunk (??), (az addigi majdnem minden nap után).


Mondok valamit: szánalmas az az ember, aki elhanyagolja a régi barátait egy újonnan jött rózsaszín felhő miatt!

2018. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De én nem hanyagoltam el őt. Hetente 3x tudok vele találkozni. Igen,eddig sűrűbben láttuk egymást vagy ha nem akkor több órát voltunk együtt. Viszont a párommal is szeretnék lenni és egyedül a hétvégém az amikor nem dolgozom és a barátom sem. Akkor inkább vele szeretnék első körben programokat csinálni. Aztán a barátnőmmel is. Nem hanyagolom el, csak más lett a fontossági sorrendem. Szerintem neki is a párja az első és nem én. Ez számomra érthető. Ha bajvan rohanok hozzá,bármit kérhet tőlem segítek neki. Olyankor tényleg nem érdekel éppen mitcsináltam megyek. Volt,hogy ő Pesten volt a párjával és én ügyeltem a kutyájára,nálam volt addig. Közben jöttek neki a csekkek is. Úgy volt,hogy utal pénzt,hogy kitudjam neki fizetni, de valamiért nem jött át időben és nekem gyors mielőtt bezárt volna a posta mennem kellett és a saját pénzemből fizettem csak hogy ne arra menjenek haza,hogy pl levan kapcsolva a net vagy nincs áram,víz. Ilyen apróságokban is bármikor segítenék neki. Fuvarozni is szoktam mindenhova,mert neki nincsen jogsija. Munkába busszal megy. De ha valahova máshova akart menni akkor sokszor elkísértem őt. Most nem tudok mindig rohanni hozzá,pl ha csak vásárolni szeretne de én meg végre a barátommal tölthetek pár órát. Ezért mondtam,hogy kevesebbet vagyok a barátnőmmel,de nincsen elhanyagolva. A nap végén megkérdezem mivolt vele stb. Ha nem értem rá. De egy ideje tényleg kerülöm,mert hisztis és mogorva,flegma. Nem tudom mi a baja. A barátom meglátása szerint kiakar sajátítani csak. Hagyjam az egészet a francba,úgy sem tudok mit tenni. És tényleg nem tudom mit kéne tennem.
2018. ápr. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!