Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék élősködő "barátta...

Mit tehetnék élősködő "baráttal"? Folyamatosan kunyerál.

Figyelt kérdés

Egy panelban élünk, csak más lakásban. 2 hónapja költözött ide egyedül. Azóta mindig kér valamit, nincs olyan nap, hogy ne kopogna be kuncsorogni vagy ne írna messengeren. A hajszárító, hajvágó, epilátor, telefontöltő szinte minden napos. De kért már tepsit, fazekat, fakanalat, ágyneműt, hajgöndörítőt, fogkrémet, sminket, wc papírt, gyógyszert. használtná-e a hűtőmet, mennék-e neki el a boltba ír bevásárlólistát, eljött a szülővárosomba versenyre és megkért, hogy addig lennék-e a két lábon járó csomagmegörzője és idegenvezetője(persze egyikbe sem mentem bele, mert nem vagyok a kutyája). Pénzt még nem kért, de biztos ezek után hamarosan bekövetkezik.



Az utóbbi 2-3 hétben már nem adok neki semmit, mert utána nekem kell könyörögnöm, hogy hozza vissza. Mindig lerázom olyannal, hogy nem vagyok itthon, soká érek vissza, épp kell a lakótársamnak, itt a párom nem érek rá most. Vagy egyszerűen nem nyitunk neki ajtót.

1x-2x megértem, hogy kell valami ami épp nincs és fontos, de majdnem minden nap beállít? Nagyon bosszantó.

Az meg, hogy 2-3 hete nem veszi észre hogy hirtelen "semmim sincs", na ezt sem értem..


2018. ápr. 7. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond meg neki, hogy sminket-epilátort még családtagnak sem adunk kölcsön mert nem higiénikus. Ő nem barát, kihasznál csak. Mondj nemet ha legközelebb is akar valamit. Ágynemű? Te jó ég ez már beteges.
2018. ápr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kamuzni kell, hanem őszintén meg kell mondani az igazságot. "K_rvára zavar, hogy állandóan kéregetsz tőlem. Oldd meg magadnak! Emeld fel a segged, menj el a Tescóba és vásárolj be magadnak. De engem hagyjál békén."
2018. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ne nyiss neki ajtót.
2018. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem őszintén mondd meg neki, hogy van, de nem adod kölcsön. Miért?

Csak! Mert a tiéd, és te döntöd el, hogy kölcsönadod-e vagy sem!

Megsértődik? Szinte biztos! De ez tiszta haszon! Többet nem akar majd kölcsön kérni.

Dühös lesz rád? Igen! Szidni fog? Igen! Rossz híredet akarja majd kelteni? Igen! Bűntudatot akar benned kelteni? Igen!

De ha ezt mind lerázod magadról, akkor tehetetlen.

2018. ápr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te jó isten, ember jobban jársz ha őszintén megmondod neki lehetőleg úgy hogy meg is sértődjon akkor tuti békén hagy.
2018. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit kell kamuzni?


Mondd meg neki, hogy szálljon le rólad, és ne kéregessen.

Max. megsértődik.

2018. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!