Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha eltitkolok valamit, az...

Ha eltitkolok valamit, az hazudásnak számít? Melyikünknek van igaza ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, biszex. Két éve összejöttem az egyik lánnyal a baráti társaságunkból, egy osztályba is jártunk. 2 hónapig voltunk együtt, de összesen kb 3 évig szerettem. Megbeszéltük hogy nem mondjuk el a másik két barátnőnknek, mert csesztettek volna vele és nem tudtuk hogy mennyire lesz életképes a dolog. Kiderült hogy semennyire, szétmentünk és folyton veszekedtünk, a többieknek is feltűnt de megígértük egymásnak hogy egyikünk sem mondja el nekik. Szerencsére a következő félévben a csaj elment másik suliba, én meg maradtam, a másik két lánnyal együtt. Lett volna lehetőségem elmondani nekik, és egy csomószor akartam is, de végül nem tettem mert sosem szoktam megszegni amit megígérek. Olyan is volt, hogy azt hittem hogy a csaj már elmondta, mert volt hogy szóba került a téma de csak kisebb utalások alapján tűnt így. Gondoltam hogy ezek szerint nem érdekli őket úgyhogy én sem hoztam fel, pedig sokszor nagyon nyomasztott és tanácsra lett volna szükségem.

Tavaly nyár elején véletlenül összefutottam az exemmel, kérdezte hogy elmondtam e a barátainknak. Mindketten mondtuk hogy nem, és megegyeztünk hogy ez így is fog maradni. Aztán évnyitó után az egyik csaj odajött hozzám, hogy neki elmondta és lecseszett hogy én miért nem. Kiderült, hogy amit ő korábban megtudott az csak annyi volt, hogy én biszex vagyok, amit amúgy mondtam nekik, de érdekes módon egyáltalán nem emlékezett rá. Utána másnap elmondtam a másik barátnőnknek is az egészet.

A lényeg végülis annyi, hogy én egy szar ember vagyok mert kb másfél évig titkoltam az egészet, ergo hazudtam. Amióta tudják és szóba kerül, mindig b@$ztatnak vele, hogy majd ha lesz kapcsolatom, 2 év múlva avassam be őket. Szerintük én nem bízok bennük mert akkor elmondtam volna, de a volt barátnőmet valamiért nem szapulják ennyire, pedig vele sincsenek rosszban. Elárulva érzik magukat amit valamilyen szinten meg tudok érteni, de ez azért szerintem már túlzás. Így utólag nyilván máshogy döntenék, de nem tudok és nem is akarok a múlton változtatni. Viszont azt sem akarom hallgatni ahogy engem szidnak, érthető okokból nincs rá szükségem, de nem értik meg hogy miért tettem akkor azt, amit. Plusz én úgy gondolom hogy nem muszáj mindenbe mindenkit beavatni, és ha ez már megtörtént akkor igazán elfogadhatnák. Bízok én bennük, de ez nem jelenti azt hogy mindenről tudniuk kellene, így is van egy csomó dolog amit ők se tudnak és ide sem írtam le, pedig befolyásolták a döntésemet. Összességében tudom én hogy hülye voltam és jobban is meg lehetett volna oldani, de már elégszer kaptam meg azt hogy egy idióta f@$z vagyok, és nem akarom huszadjára is végighallgatni ugyanazokat az indokokat erre. Nektek mi a véleményetek, kinek van igaza? Igazuk van és megérdemlem a cseszegetést? Vagy ha nem, hogy kéne (újra) elmagyaráznom hogy megértsenek?



2018. ápr. 24. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az elhallgatás is LEHET hazugság, de ennyire magánügyet semmi esetre sem KELL bárkinek is elmondani.

Ezt csak akkor lehetne hazugságnak nevezni, ha akik elöl elhallgattad, azok közül valakivel alakulna kapcsolatod, és lenne jelentösége annak, hogy elötte kivel voltál.

2018. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nem sok közük van a magánéletedhez föleg úgy, hogy nem nevezhetőek barátnak. Ha azok lennének, akkor nem basztatnának, nem szekálnának és nem csinalnának bolhából elefántot. Oka volt, hogy nem mondtad el nekik.. Beleképzelhetnék magukat a te helyedbe, hogy oké hogy elfogadott manapság a biszexualitás, de azért mégsem lehet könnyű ilyennel előhozakodni fōleg úgy, hogy ehhez az exed akarata is kellett volna. (Ha elmondtad volna a barátaidnak, akkor az exed rágott volna be, az sem sokkal kellemesebb.) És akkor, most tedd fel magadnak a kérdést: Ők vajon hány dolgot titkoltak el eddig előled? Talán azért basztatnak mert ők sem szentek... Senki sem patyolat, kár ostorozni magad.. Ha nem tudjátok megoldani, találj helyettük igaz barátokat.
2018. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez magánélet. Senki se köti mások orrára a szexuális és/vagy nemi identitását, irányultságát. Pl senki nem fogja elmondani a barátjainak hogy a kötözős szexet szereti vagy mittudomén... Érted.
2018. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Viszont még azzal kiegészíteném, hogy a két barátnőm tényleg szinte mindent megosztanak velem és egymással, ezzel ellentétben én meg túl zárkózott vagyok. A helyükben egy kicsit engem is zavart volna ha nem osztottak volna meg velem egy számukra ilyen fontos dolgot, de azért ennyire nem durván. A másik amit minden alkalommal felhoznak, az az hogy volt barátnőmmel a mosdóban csókolóztunk miközben ők vécén voltak, és hogy nekem hogy esne ha az én hátam mögött csinálnák ugyanezt. Hozzátenném, hogy ugye mivel senki sem tudott rólunk, iskolában nem volt sok lehetőségünk tényleg kettesben lenni szóval kénytelenek voltunk kommandózni. Mikor ezt mondom nekik, mindig azzal jönnek, hogy a társaságunkból pont én hangoztatom leginkább, hogy le kell szarni az akadékoskodók véleményét, csak hát két éve még nem pont így gondolkodtam..

2018. ápr. 25. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a magánéleted. Mondd meg nekik, nem tartozol magyarázattal senkinek. Állj a sarkadra, nem véttettél semmit, ne legyen bűntudatod. De ők is tudták hogy zárkózott személyiség vagy, nem? Milyen jogon, milyen alapon várják el ők tőled hogy ilyeneket is megossz velük? Szerintem hanyagold a társaságukat, ráadásul ahogy leveszem elítélnek. Ne hagyd, nem vagy kevesebb ember mint ők, sőt lehet több is vagy. Légy erős és szakadj le azokról az emberekről akik terheket raknak rád


(a csókolózás tényleg baromság volt, ha tudtad, hogy ott vannak, de mostmár m1)

2018. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
47%
Pár év múlva nem fogsz ilyen butaságokon rágódni.. Szerintem engedd el az ilyesmit. :) Sajnos lehetnek még az életben ettől nagyobb problémáid is.
2018. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!