Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fanatikus facebookon posztolga...

Fanatikus facebookon posztolgató ellenzékiek! Nem féltek tőle, hogy tönkre fogjátok tenni az emberi kapcsolataitok felét?

Figyelt kérdés
2 824 647 szavzatot kapott a Fidesz. Sajnos vannak olyan elvetemültek, akik napi 4-5 kormányellenes posztot osztanak meg facebookon minden áldott nap. Olyan emberek képébe tolják bele, akiknek az 1/3-a a Fideszre szavazott, 1/3-a pedig leszarja az egészet és egyáltalán nem is szavazott. Nyomatták a hülyeséget választások előtt, hogy kormányváltás lesz, meg forradalom, hát nem lett belőle semmi. Nevetségessé és hiteltelenné váltak. Reménykedtem benne, hogy most már le fognak állni, de nem álltak le. Megint négy évig ez fog menni, aztán újabb Fidesz 2/3.

2018. ápr. 28. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Én a Fideszre szavaztam, de nem verem nagydobra. Ha arról van szó, hogy a kormányt szidják valahol, elmegyek onnét vagy hallgatok. De így is szakadt meg haveri kapcsolatom, mert lecs.sztek, hogy nem mentem velük tüntetni.
2018. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Mint a lexarós 1/3 büszke tagja kérdezem, neked nincsenek hasonló aggodalmaid magadat illetően, hogy a gyakorikerdesek.hu-n diadalmaskodsz ezen?
2018. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Elenios-E ***** válasza:
74%

Aranyos kérdés, de hagy vezessem be a vélelménybuborék (filter bubble) fogalmát.


Az emberek jellemzően olyan emberekkel vannak ismeretségi viszonyban facebookon (és jellemezően az ő posztjaikat lájkolják, kommentelik illetve az ő oldalaikat követik), akikkel hasonló véleménnyel vannak, ugyanabban a "véleménybuborékban" vannak.


Ergo, ha én fiatal budapesti fiatal vagyok, akkor nagyon nagy valószínűséggel az ismerőseim 75-80% százaléka utálja a Fideszt, így a Fideszt ócsárló posztjaimnak nem lesz semmilyen hatása, sőt inkább rengetegen lájkolják majd.


Ugyanez ellentétes előjellel, ha vidéken élő középkorú férfi vagyok, akkor pedig nagyon nagy valószínűséggel az ismerőseim 75-80%a Fidesz párti lesz, és valószínűleg én is Fideszt dicsérő posztokat fogok megosztani.

2018. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3: Vidéki vagyok, de ismerőseim fele Budapesten él.
2018. ápr. 28. 20:14
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
2# Ne bátsd a kérdezőt, ő nem tudja, hogy a gyik. a fidesz-utálók nagy részének gyülekező pontja.
2018. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

:DDD

Alig lépek fel Facebookra, de akármikor megyek mindkét oldalról látok posztot, Fideszesektől többet. Miért nem a politikával foglalkozóknak mondod ezt? Miért csak az ellenzékieknek? Esetleg zavar, hogy más a véleményük mint neked?

Nem túlzottan érdekelnek az ottani posztok, van jobb dolgom is mint hogy gyakorin akadjak ki velük kapcsolatban, mondjuk a továbbgörgetés.

2018. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6: Én úgy látom, hogy ezt 95%-ban ellenzékiek csinálják.
2018. ápr. 28. 20:22
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindannyian gombafejek vagytok az élethez xs
2018. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Oh, most ötletet adtál arra, hogy kiírjak egy facebook posztot amiben megkérek minden fideszre szavazó csótányt, hogy töröljön/tiltson, mert nem akarom még a puszta látszatát sem kelteni, hogy fideszes körökben mozgok, szóval kössz ezért.
2018. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 meszike91 ***** válasza:
61%
A fanatizmus sokkal inkább a kormánypárta jellemző...
2018. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!