Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehetne leépíteni ezt a...

Hogy lehetne leépíteni ezt a "barátságot"?

Figyelt kérdés

Nem is olyan komoly barátság, hanem inkább ilyen "iskolán belül együtt lógunk" kapcsolat.

Amikor megismertem tök normális volt meg minden, de mostanra elviselhetetlen. Egyfolytában magát dicsőtí, vagy panaszkodik hogy mennyire rossz az élete. Semmirőo nem képes pozitív véleményt alkotni, ha esik az eső az a baja,ha meg süt a nap akkor meg az. Engem is egyfolytában csak kritizál, azt se tudom mikor mondott nekem utoljára bármi jót.

Az egyetlen beszedtéma az, hogy kit mennyire útál, és hogy hogyan bánna velük ha megtehetni. Bármiről próbálok veke beszélni mindig itt lyukadunk ki.

Ha van egy ötletem, az biztos hogy rossz, de ha ő mondja ugyan azt, akkor meg zseniális.

Az osztálytársainknak, és a tanárainknak folyton nyalizik és jópofizik, aztán meg nekem szidja őket.

Alapvetően egy pozitív, már-már tulzottan aktív emberke vagyok, de még az én életkedvemet is el tudja venni.

Megpróbálom kerülni, de mindig oda jön, és szinte kizár a társaságból, és megpróbál elnyomni.

Szeretném normálisan, sértődés és probléma nélkül megoldani, mert mégy egy évig osztálytársak leszünk.

13/l


2018. máj. 14. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Hát, nem biztos, hogy fogod tudni sértődés nélkül, mert ő egy drámakirálynő. Ebből él. Csak magadat tudod védeni, hogy nem foglalkozol a reakciójával. Egyszerűen utasítsd el minden kezdeményezését, rá se nézz, hagyd ott, és legfeljebb, ha véletlenül rákérdez, hogy miért, akkor mondd meg neki, de ne úgy, hogy még te kérsz bocsánatot, hanem tárgyilagosan és indulatok nélkül. És ne hagyd, hogy fogadkozzon és visszakönyörögje magát.
2018. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rá is kerestem neked, ilyen, mi? [link]
2018. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ilyen
2018. máj. 14. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy időben észrevetted. Nekem a gimnáziumban volt egy ilyen "barátnőm", mindenki kedvelte (egy ideig), mert jópofizott, közben nagyon undorítóan beszélt az emberekről, meg a többi amit írtál. Borzasztó volt, több évem ráment és el is csesződött. Az önbizalmam teljesen leépítette.

Sajnos az ilyenek jól manipulálnak, szóval arra készülj fel, hogy próbálja majd az embereket ellened hangolni. Ami fontos még, te ne beszéld ki őt, mert ez is fegyver lehet a kezében.

Amit az első írt, kerüld, most nem érek rá bocsi, könyvbe mélyedsz.

Mások nem veszik észre milyen valójában, ugye?

2018. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, mások nem veszik észre, mindenki bírja, de a hátuk mögött nagyon csúnyán beszél róluk
2018. máj. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!