Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félek tőle, de egyben bűntudat...

Félek tőle, de egyben bűntudatot okoz és dühöt is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy legjobb barátom, akivel októberben összevesztem, mert megbántottam nagyon csúnyán és nem akar megbocsátani. Más barátaim akkor nem voltak, így teljesen szétestem, próbáltam vele megbeszélni az egészet, de a létezésemet se akarja észre venni. Emiatt depressziós lettem -leginkább azokban a hónapokban- sokat sírtam, magamat okoltam mindenért, nem láttam semmibe sem jót, agresszív voltam és öngyilkos gondolataim voltak, mivel becsavarodtam attól, hogy nem volt társaságom és senki nem akar szinte társalogni velem, nagyon magányos voltam. Úgy is akartam kibékülni vele, hogy karácsonykor, illetve szülinapjákor ajándékot vittem neki, azt elfogadta, meg valamiben kértem segítséget tőle, azokat elfogadta, egyébként észre se vesz. Amikor anyu megtudta, akkor beiratott pszichológúshoz és pszichiáterhez(akihez nem szeretek menni, mert nagyon vallásos és olyanokat kezel nagyobb problémaként, amik nem is zavarnak nagyon). Hatalmas szerencsém, hogy novemberben összeismerkedtem egy sráccal és azóta is jó barátok vagyunk, a családon kívűl ő az egyetlen, aki tudja az egészet. Februárban lezdtem javulni, mert találtam egy társaságot és sok emberrel összeismerkedtem, mindenki vidámnak néz, pedig néha egy kosza gondolat is elég, ami a volt legjobb barátomra emlékeztet, és akkor szomorkásabb vagyok, olyankor magamra erőltetem a mosolyt. De azt nem tudom leplezni, hogy ha meglátom, akkor valami nincs renben velem. Elkezdek pánikolni, rettegek tőle, sírni és menekülni akarok tőle, félek hogy üvölteni kezd velem, bealáz, mindenkinek elmondja a titkaimat pár hazugsággal. De néha úgy érzem, hogy haragszom rá, hogy fontos időkben cserben hagyott, hiába tudom hogy én okoztam a problémát, mégis valamiért. Meg úgyis megakartam vele beszélni, hogy elhívtam a pszichológúshoz, de elutasította. Már ritkán talákozok vele, így nem annyira rosszak a napjaim. Mit csinájak, hogy az egész elmúljon? Ha valaki talál helyesírási hibát, elnézést kérek! 16/f

2018. máj. 20. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Félelmetes, milyen emberek vannak. Neked a zártosztályon lenne a helyed. Nem irigylem szegény anyukádat, meg senkit, aki felelős érted.
2018. máj. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Máskor majd korrekt leszel a barátaiddal.
2018. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanulj ebből az esetből és a mostani barátságodat ne cseszd el.
2018. máj. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Miért is? Azóta elmúlt az öngyilkos gondolataim.

#2-3: Megbántottam, de bocsánatot akarok tőle kérni, csak ő nem akarja elfogadni. Igaz hogy az én hibám, de miért nem lehet megbocsátani és megbeszélni a problémát? A mostani barátaimmal teljesen jóba vagyok

2018. máj. 21. 07:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ mivel bántottad meg, lehet hogy már nem bízik benned.
2018. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyannal járt, akinek már volt szerelme akkoriban, én meg félreértettem valamit és ler**ancoztam
2018. máj. 21. 18:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Máemint a lányt, ne a volt legjobb barátomat
2018. máj. 21. 18:01
 8/8 A kérdező kommentje:
*mármint
2018. máj. 21. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!