Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy éreznétek magatokat...

Ti hogy éreznétek magatokat egy ilyen válasz után? Hogy viselkednétek az adott személlyel?

Figyelt kérdés
Van egy egészségügyi gondom és már régen voltam orvosnál igy egyes papirológiát nem tudtam.Megkérdeztem egyik barátnőmet aki jártas ebben.Kérdezte mi a gondom?Elmondtam neki,erre annyit írt :"ne félj minden rendbe jön.Ha jobban leszel találkozunk.Az egészség a legfontosabb."Utána csak úgy írt még egy üzenetet az ő anyjának is voltak hasonló tünetei fiatal korában.Azóta se kép,se hang róla.Rosszul érintett az üzenete,mert eléggé nem ezt vártam volna tőle.Amikor régen depressziós volt mindig hivogatott,ecsetelte a gondjait.Múltkor is elhivott ajándékot vásárolni magával,hogy addig kint legyek a kisgyerekkel.Aznap délelőtt adminisztrativ dolgokat intéztem,a vele való találka után meg volt egy megbeszélésem.Szűken voltam idővel mégis elmnetem vele.Ezt nem panaszként mondom.De egyes emberek szeretnek elvenni másokból ők meg nem adnak semmit,vagy nem azt adják amire a másiknak szüksége van.Lehet nem teljesen tudatosan,de ezek a dolgok megrontanak egy kapcsolatot.Ez így nem is egy barátság,inkább egy felszín.Ez az egészségügyi gond miatt eleget parázok.De úgy látszik a saját kezelő orvosomba több empétia van mint a barátaimban.

2018. máj. 22. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem úgy értette, hogy nem akar beszélni veled, csak nem akarja erőltetni a találkozást, hogy tudj pihenni, gyógyulni stb.
2018. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Szarul. De legalább kibújt a szög a zsákból.
2018. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet nem úgy értette.Van aki más problámáira nem is tud mit mondani és csak ront a helyzeten,ha nem is áll szándékában.DE sajnos attól még a másik felet ez rosszul érinti.
2018. máj. 22. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy legjobb gyerekkori barátnőm, és ahogy idősödtünk, felnőtté váltunk, egyre inkább ilyen szituk jellemezték a barátságunkat. Soha nem mertem szóvá tenni, mert nem akartam veszekedni, de nagyon bántott a dolog, végül leesett, hogy csak egy lelki szemetesláda vagyok. Egy nap elmentem bulizni, és jól berúgtam, hajnalban hazafelé menet pedig annyira ezen gondolkodtam, hogy jól felhúztam magam, és otthon írtam neki egy nagyon kiosztó levelet, amiben mindennek lehordtam. Tudom, nem szép dolog, de 19 voltam, elég gyerekes... Ő visszaírt, ő is minden szarnak lehordott, sőt a pasijának is megmutatta a levelemet, és azt is rám uszította, úgyhogy mindketten bombázni kezdtek ocsmány levelekkel, aztán soha többet nem hallottam róla.

Kb. 6 év után egyszer véletlenül találkoztam vele az utcán, rám se akart nézni, de én köszöntem neki. Beszélgetni kezdtünk, mondta, hogy nagyon sajnálja, igazából nagyon hamar rájött, hogy nekem volt igazam, de azért nem keresett, mert nem hitte hogy megbocsátok neki. Hát én megbocsátottam, viszont annyira másfelé ment az életünk... nekem is meg van az életem azóta, neki is, sajnos ezt már nem lehet helyrehozni.


Bocs, ha hosszúra sikerült, sajnos nem kifejezetten tanács, amit leírtam, de talán segít abban, hogy ne kövesd a példámat


29/L

2018. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kispotzak ***** válasza:
100%
Ülj le, beszélj vele, mond el, hogy mit érzel. Nem szemrehányásként, nem vádolva, de nyíltan. Nem mindenki egyformán fejezi ki az érzéseit, de az tény, h ha az ember egészségügyileg (is) rosszul van, akkor nagyon sokat számít, hogy a barátja/barátnője ott áll-e mellette, vagy legalább érzékelteti-e vele, hogy fontos neki a hogyléte. Abból, ahogy reagál, szerintem meg tudod állapítani, hogy valójában fontos vagy-e neki - de az is lehet, hogy neki is vannak kisebb sérelmei, esetleg ezek is felszínre jönnek.
2018. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!