Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyre jobban idegesít a...

Egyre jobban idegesít a barátom, irigy lennék?

Figyelt kérdés

Gimnázium óta barátok vagyunk. Neki nagyon jó szülei vannak, tehetősek, anyagi gondja soha nem lesz. Harminchoz közel is a szülei tartják el, már húsz évesen kapott egy lakást és autót. Ez akkoriban nekem is valahogy természetesnek tűnt, hogy ő így él. Az én családom zűrösebb, agresszív szülő, balhék, és hasonlók. Mindig védték mint egy tojást, burokban nőtt fel. A jogsit csak nagyon sokadjára tudta letenni, míg nekem a tanfolyamra nem volt pénzem, elment albérletre. Ezeket azért írtam le, hogy érthetőbb legyen.


Ez nem zavart régebben, viszont pár éve egyre jobban kijönnek a különbségek.

Tavaly nagy nehezen befejezett egy fizetős iskolát. Azóta magabiztosabb lett, aminek örültem. Pár hónapja viszont megváltozott. Kicsit úgy csinál, mintha ezt az egészet ő maga érte volna el, magas lovon ülve osztja az élettanácsokat. Nem érti miért nem tudok jelenleg elutazni vele helyekre. Számomra teljesen álomvilágban él. Az jelenti tragédiát, hogy a moziban nem lehetett kapni valamilyen üdítőt amit imád. Erről dühöngött több órán keresztül.


Szégyellem magam mivel ő nem tehet az én nyomoromról, családomról. De egyre jobban idegesít. Egy nagy elkényeztetett gyereknek látom. Főleg amikor kesereg mennyire rossz az élete egy szép utazás után. Neki ki volt kövezve az útja és mégis apróságokon kiborul nem értékeli a kivételezett helyzetét.


Volt más hasonlóan?


27/F


2018. máj. 30. 13:33
 1/8 anonim válasza:
67%
Mindenkinek más problémája van, ő nem volt a te helyedben, nem tudja milyen szegénynek lenni, és nem értékeli a dolgokat, ahogy te is leírtad. Próbáljátok ki, hogy egy hónapra 150 ezret kap a szüleitől, vagy félretesz annyit, és abban a hónapban abból kell gazdálkodnia, utána majd értékelni fogja a dolgokat.
2018. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad van. Nem tudhatja milyen ez, honnan tudná. Ezért meg nem haragudhatok rá.

Jó ez a 150ezres példa, majd mondom neki. Köszi!

2018. máj. 30. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Mindenki a maga szintjén nyomorog, tartja a mondás. Azaz ő nem érzi át azt, ami neked probléma, te pedig nem érzed át az ő gondjait.


Az elmondásod alapján irigy vagy rá, és el sem tudod képzelni, hogy neki is lehetnek valid gondjai. Nem vagy valódi barát, úgy tűnik.

2018. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Lelkileg nagyon eretlen!

Igazabol nem is tehet rola,mert nem tapasztalt nehezsegeket az eletben...

Igy,hogyan is fejlodjon az erzelmi intelligenciaja.

Bar elhiszem turelem kell hozza.

Probalj meg hozza oszinte lenni,ha szoban nem megy,akkor ird meg neki levelben,mit erzel.

Ha jo indulatu es ertelmes,akkor megerti es valtoztatni fog.

2018. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok valódi barát...lehet. Amikor hajnalban is hívogatott, mert szerelmi problémája volt én rögtön felvettem és órákon át hallgattam őt. Nem is egyszer pedig reggel kelnem kellett. És még sorolhatnám.

Ő meg az utazásos dolgot nem értette meg.

Levél is jó ötlet köszönöm, szóban lehet kiabálás lenne a vége már volt rá példa.

2018. máj. 30. 14:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, kb. borítékolható, hogy két éven belül közötök nem lesz egymáshoz. Hogy miért? Mert azt gondolod, hogy az ő gondjai említésre sem méltók a tieidhez képest, és te tudod, mi az, küzdeni, élni, problémát megoldani és nálad a bölcsek köve. Ő meg csak elvan kényeztetve és miről is beszél?


Az eltérő társadalmi háttér ritkán alapja barátságnak, éppen emiatt. Magas szintű intelligencia kell ahhoz, hogy megértsd: az ő élete/gondjai/küzdelmei pont olyan fajsúlyosak, mint a tieid, dacára az anyagi helyzetének.


Ehhez képest te irigyled, a gondjaid lenézed, fölényből szemléled, szerinted ő csak álomvilágban és egyáltalán. Ebből nem lesz semmi.

2018. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, volt már ilyen. Tehetős családból származom, de sosem voltam elkényeztetve, főiskolásként is csak annyi pénzt kaptam, ami épp hogy elég volt a megélhetésemre, de flancolni nem lehetett belőle. Ebben az időszakban volt egy barátnőm, akinek viszont tényleg dúsgazdagok voltak a szülei, és rengeteg pénzt adtak neki, így ha valamit meglátott ami megtetszett neki, azonnal megvette. Nekem meg nem telt ilyesmikre. Neki autója is volt természetesen, nekem nem. Egy idő után azt vettem észre, hogy már csak az utánfutója vagyok, ő eldönti, hogy hova menjünk, majd előrecsörtet, én meg lihegek a nyomában, mint egy kutya. Elegem lett és megszabadultam tőle. Igazából szerintem a mai napig sem érti, hogy mi történt, nem mondtam el neki hogy mi a bajom, mert szerintem nem fogta volna fel, de nem is lehetett volna változtatni rajta. Most is azt gondolom, hogy olyannal érdemes barátkozni, akivel kb. egy szinten vagy, de legalábbis nincsenek ilyen markáns különbségek.

És azt gondolom, hogy nem irigy vagy, hanem egyszerűen nem illetek össze, nem vagytok egymáshoz valók. Nem azzal van gond, hogy a szülei segítik, miért ne ha egyszer megtehetik. De magától semmit sem ért el. És mi a garancia arra, hogy a szülőknek mindig lesz pénze? Semmi...Inkább legyél büszke arra, amit TE elértél, sokkal többet ér, hidd el.

2018. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de nem lehet, hogy ő csak ilyen típus? Én is kiborulok, ha nincs a kedvenc üdítőm, mert semmi mást nem iszom, de mikor a főbérlő kidobott a lakásból, akkor szó nélkül egy hét alatt megszerveztem a kiköltözést, az új lakást, a beköltözést, csomagoltam, költöztetős teherautónak parkolóhelyet intéztem... szóval bajban összeszedetten csinálom a dolgom, de a kis rituáléimhoz tudok ragaszkodni. De kívülálló láthat nyafogós gyökérnek, aki a kedvenc innivalója hiányán kiborul.
2018. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!