Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbocsássak neki, vagy ne?...

Megbocsássak neki, vagy ne? Egyáltalán jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a legjobb barátom egy nlam fiatalabb lány, aki egy kissé éretlen, de én nagyon szeretem őt.

Eddig nagyon jól elvoltunk, mint közeli barátok, hetente többször beszéltünk. Ő is és én is művészek vagyunk, illetve én nem művészeti pályán dolgozom, de az életem értelme mégis a művészet. Csak magamnak írok, festek, zenélek, nem közönségnek.

A baj itt kezdődik.

Egy alkalommal megmutattam neki az egyik szerzeményemet, mert bíztam benne annyira, hogy úgy éreztem, megtehetem. Hiba volt.

Ő ezt feltette egy oldalra, név nélkül, amit aztán vigyorogva megmutatott nekem, hogy nézzem meg, mennyi jó kritikát kaptam rá, és hogy mennyire tehetséges vagyok. Állítása szerint nem akart rosszat, csak úgy érezte, ez túl jó ahhoz, hogy a fiók alján őrizgessem, és azt akarta, hogy lássam, milyen remek vagyok. Én elhiszem, hogy jót akart, de nálam borult a bili akkor, nagyon összevesztem vele (illetve jobban mondva én üvöltöttem vele, ő meg próbált bocsánatot kérni).

Az alkotás azta nincs fent a neten, leszedette, de nekem maga a tény fáj, hogy elárult.

Két hete nem beszélek vele, de hiányzik, és azt hiszem, megbánta már... de én valahogy úgy érzem, már nem bízom benne, illetve nem úgy, mint rég. Talán nem tenné meg megint.

Bocsánat, egy kicsit hosszú lett, de azt hiszem, csak így érthető teljesen.

Ti mit tennétek? Beszéljek vele még egyszer, bocsássak meg neki, vagy hagyjam ennyiben a dolgot?


Én 45/F ő 30/N


2018. máj. 31. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így meredek volt, hogy feltette a netre, de most emiatt örökre eltaszítanád magadtól? Szerintem ez túlzás, ennyire ne legyél hisztis. Mindenki hibázik és ő nem rosszindulatból tette, nyilván tanult belőle.

Azt kell nézni, hogy a másik rossz szándékkal tette-e amit tett. És ha igen, még akkor is megbocsátanék ha látom, hogy megbánta. Itt nem volt rossz szándék. Viszont te kicsit túltoltad.

2018. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elírtad a korotokat. Faguriga legyek, ha ezt egy 45 éves fiú írta, egy 30 éves lányról...
2018. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Nem akart rosszat ez egyértelmű, sőt, pont hogy jót akart tenni. Az már más kérdés hogy nem gondolt bele hogy mi van ha neked nem fog tetszeni a dolog, de szerintem itt szó sincs arról hogy elárult volna. Én a helyedben elfogadnám a bocsánatkérését és még azt is megmerem kockáztatni hogy neked is bocsánatot kellene kérned hogy túlreagáltad a dolgot :)
2018. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Művészek vagyunk... Eddig tudtam olvasni. Bocs
2018. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen túlreagáltad, ő csak jót akart
2018. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz szándékból tette fel, nem? Ez túl van reagálva részedről
2018. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!