Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igaz, hogy a környezetünk...

Igaz, hogy a környezetünk (barátaink) meghatározza, hogy kik vagyunk?

Figyelt kérdés

Például ha olyan emberekkel töltöm az időmet, akik nem értek el sokat az életben, akkor ezek az emberek "lehúznának" engem, hogyha én ennél többet szeretnék?


Sok sikeres embertől hallottam már, hogy fontos, hogy milyen emberekkel töltünk időt. Ha van egy konkrét célom, akkor érdemes lenne olyan emberekkel barátkoznom, akik már közelebb vannak ehhez a célhoz vagy már elérték ezt a célt előttem? Mit gondoltok az ilyen hozzáállásról és kapcsolatokról (barátságokról) ? Produktív lehet egy ilyen barátság vagy inkább érdekközpontú lenne az én részemről, hogyha a céljaim alapján válogatnám meg, hogy kikkel lógjak?


2018. jún. 3. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy meghatározza, milyen viselkedésmintákat veszel fel, és teszel állandóvá, hogy állsz dolgokhoz, és hogy élsz lehetőségekkel, mennyire vagy hajlandó kockázatot vállalni, milyen lesz a munkamorálod, satöbbi. Állítólag az öt hozzánk legközelebb lévő ember átlaga vagyunk.
2018. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akaratlanul is átveszel bizonyos viselkedésmintákat azoktól, akikkel sok időt töltesz együtt. A hasonló érdeklődés / célok / vélekedés, értékrend segít abban, hogy méginkább megerősítést nyerjenek a másik által azok az értékek, amelyeket te is magadénak vallassz. Ezért ige, kétségtelenül hatással vannak rád, ahogyan te is rájuk.
2018. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van. Személyes példát tudok mondani. Általánosban senki nem foglalkozott a tanulással, végig strébernek hívtak, amiért én rendesen tanultam. Emiatt nem volt önbizalmam, féltem mindentől, mert azt hittem, hogy ez ciki. Szerencsére mire gimibe kerültem, ezt sikerült levetkőznöm, de az osztályom nagy része így a szóbelihez közeledve is leszarja, hogy mi lesz, nem foglalkoznak a jövőjükkel, majd lesz valami alapon csinálnak mindent, ami - be kell valljam - engem mindig felhúz, mert más a jövőképem, célom és értékrendem. Viszont arra büszke vagyok, hogy nem hagytam, hogy lehúzzanak arra a szintre, ahol ők vannak. Az jó, hogy van egy olyan barátnőm, akinek szintén nagy tervei vannak a továbbtanulás szempontjából, szóval megértjük egymást. Aztán annak is örülök, hogy találtam két olyan lányt, akivel egy karra fogunk járni ősztől, egyikükkel egy szakon leszek. És nagyon jó érzés beszélgetni arról, hogy mi és miért motivál, nagyon jól megértjük egymást. Úgyhogy igen, számít az, hogy kikkel vagy körülvéve.
2018. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

rám biztos nem igaz.


én el tudom vinni lazulni v horgászni a csóri ovis haveromat is... abból nem én fogok hozzámotiválatlanodni hanem vagy csak jól elvagyunk vagy irányt mutatok neki az élethez..


a már eredményt elértekkel pedig pont vigyázni kell...sokszor bizony szemetek, nagyképűek és letagadják egy friss ötlet valós értékét

2018. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Láttam és tapasztaltam már ilyet, szóval igen, meghatározza.
2018. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!