Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozzak velük, vagy...

Barátkozzak velük, vagy hagyjam őket? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lett, remélem elolvassátok!

Na szóval, két (legjobb) barátnőmről, és egyben osztálytársamról lenne szó. Nevezzük az egyiket Nikinek, a másikat Erikának.

Szóval, az egész úgy kezdődött, hogy olyan 4.-ben hárman nagyon "egymásra találtunk", mivel azelőtt annyira nem barátkoztunk. Minden rendben is volt, de 5.-ben jött egy pár probléma, főleg Erikával. Ő kissé hamar érett volt agyban, főként fiúzás/pasizás terén. Ebből adódóan voltak veszekedések, elegem lett abból, hogy neki mindig a pasikon járt az esze, és erről beszélt mindig, pl. képzeld ma összejöttem xy-nal, hallod ma csókolóztam xy-nal. A viták után én (naiv létemre) mindig jóban lettem utána vele, minden szuper. Eljött az ötödik osztály utáni nyári szünet. Ekkorra (még iskolában, utolsó napokban) összevesztünk újra, haragban váltunk el.

Megérkezett a hatodik osztály. Még mindig nem voltunk jóban, de valahogy annyira nem utáltam egy idő után. Viszont, újra összevesztünk, mert már megint arról beszélt egész nap, hogy ez a fiú rácsapott a fenekemre, a másik megcsókolt a temetőben (megtörtént tényleg, igen, a temetőben!), és úgy imádom őt, meg képzeld beszólt nekem egy fiú (öltözködése amúgy "azt hiszem magamról hogy bomba testem van" típusú, undorítóan kivágott pólók, trikók stb. Tipikus khmkhm féle öltözet...) Folyamatosan a fiúkról volt szó. És ami még idegesített, hogy mindig beszólogat a nála két évvel idősebb fiúknak, és amikor azok visszaszólnak, azt hiszi, kell nekik, holott mit csodálkozik, ha kelleti magát... és még az is van, hogy elcsavarog mindenhová. Majálison egy barátnőjével este 11-kor még kinn volt (szülői felügyelet nélkül)... És azzal, hogy előjött a pasizós énje, előjött az is, hogy egyre flegmább. Azt hiszi, körülötte forog a világ, és akárkivel úgy beszélhet, mint a kutyával. A flegmaságának következménye, hogy megkaptam tőle, nekem semmi fenekem nincs, de én "p**sarázó" vagyok, én kelletem magam a fiúknak, és hogy csúnya vagyok.

Nem volt szó Nikiről, mert vele szinte sosem volt gond, de azt éreztem mindig is, hogy ő Erikát pártolja, mellette áll.

Viszont, most tudtam meg (ez fáj nekem a legjobban), hogy -mivel szüli/névnapkor ajándékkal köszöntöttük egymást- egy kb két éve adott szép (saját kartonból készített) képkeretet, és a benne levő közös (Erika és én) képünket ketten, közösen, Erika és Niki még a nyáron szétvagdosták ollóval, szétszedték. Az ötlet Niki fejéből pattant ki. Nekem nagyon nagyon rosszul esett, röhögve mondták nekem ma a szemembe, hogy ezt csinálták.

Tudom, lehet hogy nagyon gyerekes, lehet hogy én fújom fel a dolgot, de nekem nem esett jól, mert a saját kezemmel, szívesen, szerettel csináltam neki.


Mit gondoltok, mit kéne tennem? Barátkozzak velük, vagy hagyjam őket?


Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!!!



2018. jún. 7. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne
2018. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12 évesen mit foglalkozol a pasikkal ..szép vagy
2018. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ne hagyd,hogy bantsanak.

Egy ido utan onertekelesi gondjaid lesznek emiatt.

Keruld oket,jobban jarsz.

2018. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Amit leírtál abból egyértelmű, hogy Erikát már nagyon érdeklik a fiúk. Niki most őt érzi menőnek, hozzá akar igazodni, ezzel a buta képszétvágással is ezt akarta bizonygatni.


Szerintem most egy kicsit hanyagold őket, de úgy hogy, semmi olyat ne tegyél, ami miatt okuk lenne megbántódni. Ha ők gonoszkodnak, akkor meg csak hagyd ott őket. A nem túl rosszlelkű emberek egy idő után magukba néznek ha azt látják, hogy olyannal szemetek, aki jó indulattal áll hozzájuk.


1 év múlva meg alakulhat pl. úgy, hogy Erikának már lesz egy komolyabb barátja, és már neki is visszafogottabb lesz a viselkedés, újra megtaláljátok a közös témákat, te is randizgatsz.

2018. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es! Mint leírtam a kérdésemben, nem én, hanem "Erika" foglalkozik ennyire a fiúkkal, ő pasizik.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2018. jún. 7. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Hagyd őket, ezek éretlen kis libák, úgy látom, nem a te tiszted ők ketten. De ezt nem kell a szemükre vetni, úgyse látnák be, és csak vita lenne belőle. Szerintem ők még nagyon gyerekesek. Az Erika meg aki folyton a pasikról akar beszélni szerintem csak nagynak akar látszani. De látszik, hogy gyerekes, a Nikivel együtt; mert ők meg ketten együtt, mint egy kis gyerekcsíny, amit meg nem tudom, az ő ovis szintjükön talán még murisnak tartanak; hogy szétvagdosták azt a képet; és még a szemedre is hányták, el is dicsekedtek vele. Remek. Csodálatos emberek, és csodálatos kis barátnők(irónia). Ne foglalkozz velük, egyedül is jobb, mint ilyesmi emberek társaságában.
2018. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A két lány viselkedése nem normális, főleg Erikáé. 12 évesen nem kell még pasizni, gyerekek vagytok. Ez a képszétvágás, és az hogy a szemedbe mondták nevetve pedig elég undorító dolog, keress más barátokat. Elhiszem hogy ez most fáj, és nem akarsz egyedül maradni, de ennél még az is jobb, ne fuss utánuk. Nekem is voltak hasonló "barátnőim" általános iskolában. Én a fiúkkal gimiben sokkal jobban kijöttem, ők nem ilyen áskálódók, és velük is lehet rengeteg témáról beszélgetni. 23/L
2018. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6.vagoky itt nem a te tiszted ők ketten

asszem nem a te szintedet akartam írni:D

2018. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2018. jún. 8. 06:04
 10/10 anonim válasza:

Anno nekem is volt egy Erikához hasonló barátnőm (szerencsére csak volt). Nagyon idegesített, hogy folyton beleszólt az órába, mindenkivel leállt kötözködni, és folyton a pasijával menőzött.

Nekem és a másik barátnőmnek is rengetegszer beszólt, kiröhögött minket, szemét volt velünk. Nekem elegem lett, a másik barátnőm viszont nem mondta meg neki.

Én speciel örülök, hogy vége.

2018. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!