Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Munkahelyi barátság nem működik?

Munkahelyi barátság nem működik?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahelyi szituáció, ahol az egyik nálam idősebb dolgozó (50+, én 26) próbált felém barátilag közeledni. Mivel egyedül van, nincs senkije ezért bennem látta hogy velem tudna a későbbiekben barátságot kialakítani. Hozzáteszem hogy férfi/férfi dolog, tehát egyikőnk sem nő. Tehát nem férfi-nő barátságról van szó. Kaptam tőle telefont, hogy bizonyítsa hogy ő mellettem van stb. Azonban szinte állandó feszültség volt kettőnk között, mert én nem tudtam menni hozzá, vele lenni annyit amennyit ő szeretett volna. Állandóan idegeskedtem hogy ha közbejött valami, hogy na, most megint mondjam le a találkozót, és állandóan ebből volt feszültség és a vita kettőnk között amit már meguntam. Az utóbbi hónapokban már állandóan ez ment. Most mondtam neki, hogy én már nem szeretném ezt tovább vinni, köszönöm amit eddig értem tett, visszaadom amit tőle kaptam, és zárjuk le, mert nem működik ez így, ilyen formában.


Mivel érzelmileg elég labilis természetű, ezért ha tesz magával valamit, az az én lelkemen száradna. Ezek után mit tegyek még? Mondtam neki, hogy barátilag már nem akarok semmit, ha találkozunk beszélünk, kezetfogunk, köszönünk, de így konkrétan már ennek semmi értelme nincs.


2018. jún. 8. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy meleg?


Egyébként hogy gondoltad hogy egy kétszer annyi idős kollégától elfogadsz egy olyan ajándékot, mint egy telefon...

2018. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azért nem működik, mert munkahelyi barátság, hanem azért mert az illető érzelmileg/mentálisan problémás, beteg. Egyedül van, valószínűleg más is "szabadult" tőle, mert rá akart telepedni. Te sokkal fiatalabb vagy, úgy gondolta, téged úgy irányíthat, ahogy akar.

Jól tetted, hogy lezártad. Más megoldást én sem tudtam volna.... Nekem is volt hasonló tapasztalatom.

2018. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, bocsanat az ekezetekert. En sem tudtam jobb megoldast, nem kuldtem el a budos francba, mondtam ha talalkozunk valtunk par szot, kezetfogunk, de igy tovabb ertelme semmi nincs. Valoban az lehet benne amit irt a masodik valaszolo, de nem foghatom a kezet egy nalam 2* idosebn felnott embernek, akihez relative semmi kozom nincs.


A telefont pedig azert fogadtam el, mert nagyon eroszakos volt, telefonon, szemelyesen is tobbszor mondtam hogy SEMMIT nem kerek. De megvette. Nincs ebbol gond, visszaadom.

2018. jún. 8. 13:22
 4/4 anonim válasza:
Ennél jobbat nem tehettél, kényszerből nem lehetsz valakinek a barátja, fiatal vagy, ő pedig jóval idősebb nálad. Valószínű hogy irányítani akart, ahogy írták előttem. Ne hibáztasd magad, felnőtt ember, nem foghatod a kezét, nincs hozzá közöd és pláne nem tartozol érte felelősséggel... Ha nem ment akkor nem ment, el kell fogadnia és meg kell értenie.
2018. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!