Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm borzasztóan...

A legjobb barátnőm borzasztóan bánik a pénzzel, mindig boldogtalan, de nem változtat. Hogyan segítsem?

Figyelt kérdés

Nem akarok belepofázni az életébe, mégis, ha az anyja lennék, már felpofoztam volna. Idősebb nálam 1 évvel, de még nem fejezte be a fősulit, otthon lakik, közalkalmazott részmunkaidőben. Én friss diplomás vagyok, de már miközben tanultam, tudtam szabadúszni a szakmában, szóval tudtam félretenni, hogy most nem szorulok a szüleimre lakhatáson kívül (beszállok a rezsibe, a saját ételemet veszem, stb). Persze, tök másban utazunk, nekem testben nem kell ott lennem munkában.

Szóval egy nem-tini lányról van szó, aki zsebpénzt kap, amit elszór dolgokra, amikre nincs szüksége. Ha úgy érzi, hogy mégis kell, vegye meg, persze, de sokszor úgy érzem, hogy egy cipőt választ helyettem, mikor vesz valami szépet, de utána nem fér bele neki hó végén leülni velem egy kávéra a belvárosban. Ezt meg is mondom neki, de erre az a válasza, hogy nem vagyok az anyja és megsértődik. Viszont mikor én érem el a kisebb-nagyobb dolgokat (barátommal évforduló, projekt lezárása), tudom, hogy kicsit irigykedik és azt mondja, hogy nekem könnyű, mert [indok]. (Az évforduló mert szép vagyok, a projekt lezárás, mert nem irodában görnyedek.)

Pedig annyi a titkom, hogy ahol lehet, spórolok és nagy ritkán engedek meg magamnak valamit, ami 99%-ban élmény, ha tárgy, akkor az olyan, amit 5 év múlva is hordok/használok, vagy munkához kell és visszajön az ára (előbb vagy utóbb).

Hogyan segítsek neki? Nem akarok fölényeskedni meg semmi, de komolyan problémája van szerintem.

21L (22L)



2018. jún. 18. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nagyon sehogy. Ha nem fogja fel ésszel, hogy a pénz nem játék, akkor az ellen nem tehetsz semmit. Előbb utóbb maga kárán rá fog jönni, hogy a csini ruhák nem érnek semmit, ha nincs pénzed mondjuk elmenni egy szórakozóhelyre és nem tudsz benne villogni.


Az is lehet, hogy bár már nem tini, még gyerekesen gondolkodik. Sok ilyen élda van, nem ez lenne az első.

Rá kellene magátólébrednie, hogy a pénz már nem a szülőktől jön és értéke van.


Félő, hogyha te próbálnál meg beleszólni a dolgába, kizárna téged az életéből. Ne szólj bele, amúgy sem a te dolgod, tényleg csak fölényeskedőnek tűnnél a szemében.

Kedves, hogy aggódsz érte,de sajnos mások problémáit nem tudjuk megoldani. Ha majd nem lesz pénze kajára, akkor rá fog döbbenni arra, hogy nem kell olyan sok felesleges cuccot venni.

2018. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!