Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet egyértelművé...

Hogyan lehet egyértelművé tenni a lányoknál, hogy csak barátkozni szeretnék?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. A fő problémám az, hogy elég sok szorongásos, szociális fóbiás problémám van (ezekre szedek gyógyszert, pszichológushoz is járok), emiatt elég nehéz barátkoznom. És mivel valamiért sokkal közelebb állnak hozzám a lányok/sokkal szívesebben barátkozom velük, ezért még nehezebb a helyzetem.


Egy fiúval barátkozni nem túl bonyolult, nem nagyon kell magyarázkodni, hiszen mindketten úgy állunk hozzá, hogy egyikünk sem párkapcsolatot akar, csak barátságot. Viszont a lányok a rossz nonverbális kommunikációm és a furcsaságom miatt rendszerint félreértik, hogy mit is akarok. Az pedig nagyon kínos tud lenni, sőt, sokszor össze sem jön a dolog, mert nem is adnak lehetőséget, hogy elmondjam, hogy nem a pasija akarok lenni, csak a barátja. De olyan is van, hogy hiába mondom el neki, ő akkor sem hiszi el, vagy ha el is hiszi, akkor hosszú idő után is még mindig sokkal távolságtartóbb velem (egy fiúval), mint más barátaival (akik lányok).


Nem tudom igazából miért, de nem mozgatnak meg a lányok párkapcsolat terén (a fiúk sem), én egyszerűen csak szoros barátságokat akarok, ennyi. Viszont ez nyilvánvalóan egy bevett csajozós duma, ami miatt nem nagyon vesznek komolyan.


Szerintetek mi lenne a megoldás? Illetve lányok, ti hogyan viselkednétek egy fiúval ebben az esetben? Mivel lehet titeket meggyőzni, ha egyáltalán meglehet?


2018. jún. 27. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne barátkozz velük.
2018. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a furcsa, de engem nem kellene győzködni. Ha nem látnék egyértelműen arra utaló jelet, hogy tetszem az adott fiúnak - gondolok itt túlzott bókolásra, illetve minél több érintésre -, akkor én biztosra venném, hogy csak barátként tekint rám.
2018. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem bízol a pszichológusodban? Tedd fel ezeket a kérdéseket neki is és a fiú barátaidnak is, ha a lányok nem hallgatnak meg! Véleményem szerint sokat foglalkozol azzal, hogy barátokat begyűjts. Ez nem úgy megy, mint a lepkegyűjtés.Barátok nem úgy jönnek, hogy csak Te akarod, hogy a másik a barátod legyen. Ismerkedj, de ne erőszakold rá magadat és az újdonsült barátságodat másokra. Majd idővel elválik, hogy egy kapcsolatból mi lesz. Te sem tudhatod előre. Légy nyitott, kíváncsi, kedves és őszinte és majd az idő megoldja, hogy mi lesz a kapcsolatból.

Miért kell azzal kezdeni minden ismerkedést, hogy csak a barátod akarok lenni? Magadnak is tedd fel a kérdéseket, hogy mi vonz téged a másik emberben. Még nagyon fiatal vagy biztosan vannak osztálytársaid is. Lógj azokkal és ne agyalj ezen ennyit. Sok sikert !

2018. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szívesen barátkoznék,ha nem zavar,hogy egy pár évvel fiatalabb vagyok,mint te. Ha gondolod írj,és barátkozhatunk! :) (lány vagyok 😅)
2018. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!