Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ennyire negatívan áll...

Miért ennyire negatívan áll az egészhez a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés
18hetes kismama vagyok, ikreket várok. A legjobb barátnőm olyan undokul áll az egészhez.Kiskorom óta ő a legjobb barátnőm. Mindent elmondunk egymásnak, benne bízok ezer százalékig. tudtam, hogy nem szereti a gyerekeket, de mégis jól esne ha kicsit velem tudna örülni. Igen még tiniként énis vele tartottam abban, hogy sose kell majd gyerek stb, de már felnőttünk. 29 évesek vagyunk mindketten. Róla tudni kell, hogy elég őszinte ember, szóval aztmondja ami éppen a szívén van, amit szeretek is benne, csak néha már kicsit sok nekem ez a sok negatív hozzászólás, pl: mennyit fognak bőgni,egésznap cserelheted a kakis pelenkákat, mennyi pénzbe fog belejönni, mire kellett nekem ez,ilyenek. Pozitív hozzászólást nem hallottam tőle. Már óvatosan említettem neki, akkor aztmondta, hogy akkor nem lesz velem őszinte, hanem aztmondja amit hallani akarok. Nem erről van szó, csak már fáj azért, hogy nem tud örülni velem. Nem hiszem, hogy irigy volna, neki csak egyszerűen nem kell gyerek. Van kutyája, azt imádja, és énis imádom az állatokat és azóta, néha amikor panaszkodik, hogy állatorvos mennyit elkért,vagy mit tépett szét a kutyus, próbálok énis "beszólni" neki, hogy akkor mire kellett neki kutya. Tudom nem szép tőlem, de kicsit olyankor ő is megtudja, mit érzek. Vettem pár ruhát, arra is csak rápillantott. Őt akartam keresztanyának, mivel a legjobb barátnőm, említettem neki bele is ment, de már nemtudom, szerintem nem fogja őket szeretni. Nektek is rosszul esne, vagy inkább örüljek, hogy őszinte, és nem azt mondja amit én akarok hallani?

2018. júl. 2. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem lehet azon felfogni, hogy valaki nem szereti a gyerekeket, semmilyen reakciót nem vált ki belőle a téma, és ezért nagyon untatja, hogy ezt kell hallgatnia? Az is milyen már, hogy "de azóta felnőttünk". Attól, hogy te - mint az emberek többsége - gyerekre vágysz, egy szűk réteg meg nem, az még nem jelenti azt, hogy te már komoly nő vagy, míg a gyermektelenek toporzékoló kamaszok. Egyszerűen nem akar csimótát, van, akinél ez egész életében sem változik; plusz mivel csak a te verziódat olvashatjuk, nem tudni, mennyire vagy képes csak a gyerek-témáról társalogni, az én érzésem, hogy nagyon. A saját kismamává vált barátnőim közül többen már nem a barátaim, mert minden olyan témáról, amiről jókat lehetett vele beszélgetni korábban, fél mondat alatt átvezetett a gyerekére. Minden egyes témáról, és ráadásul észre se vette. Szóval szépen lassan elhidegült a kapcsolat, én nem bánom, mert ő már egy egészen más személy, mint akit megkedveltem, és ő sem bánja, mert talált magának új barátnőket a kismamák közt.
2018. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert ennyi telik tőle. Lehet, hogy elárulva is érzi magát, hogy együtt megfogadtátok , te meg nem tartottál ki emellett. Meg lehet amúgy, hogy féltékeny, hogy a gyerek közétek fog állni; és már nem tudtok majd annyit együtt csavarogni. Vagy csak úgy, ha egy ordító kis csemete is ott lesz.
2018. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*bocsánat; kettő; de amúgy lehet, hogy fél, hogy picit akkor az ő nyakába is fog szakadni; hogyha pl ketten mentek és mondjuk két babakocsi lesz, akkor majd mindig neki kell foglalkoznia az egyik gyerekkel, míg te a másikat dajkálod, lehet, hogy ettől is fél; meg amúgy ha nem szereti a gyerekeket; a keresztanyaságban mi jót, mi örömet lelne? Mi haszna lenne belőle, ha úgysem szereti a gyerekeket; a keresztanyaság meg valamilyen szinten azért talán egy megtisztelő szerep, de ha nem szereti a gyerekeket; nem érdeklik a gyerekek; nem érdeklődik a téma iránt, akkor ez így fura , mondjuk vissza se vonnám feltétlen, ha már rá gondoltam; d e mondjuk, hogyha ennyire negatívan áll hozzá ehhez a gyerek-témához; a gyerekek nem veszítenének semmit vele.
2018. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyes abszolút nem csak arról tudok vele beszélni, a fontosabb pillanatokat osztom meg vele, ha pl uh-n voltam, hogy minden rendbdn volt, vagy vettem valami stb. És ő az aki inkább csak a kutyájáról tud beszélni, de én meghallgatom és odafigyelek rá. És ha szóba jön ő az aki felhozza, pl beszélgettünk, és szóba jött a szomszéd csaj, es magától mondta, hogy előre sajnálja, kell hallgatnia ahogy bőgnek...
2018. júl. 3. 10:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Keresztanyának persze, hogy őt akartam felkérni, mivel ő a legjobb barátnőm ovitól, testvérem sincs, párom is egyke. Mindegy majd lesz valaki más, nem akarom "terhelni". Nem kell babakocsit túrnia, mivel 1 dupla kocsit veszek majd, 2 van apjuk is,3 ha tobábbra is barátkozni fog velem akarni,vagy csavarogni ha megszületnek elkell fogadnia , hogy ők hozzám tartoznak, én nem fogom kényszeríteni. Nem áll közénk a két kicsi, miért állna? Én fordított helyzetben ilyenre nem is gondolnák, nem egy vagy két szülőt ismerek, akinek megmaradtak a barátai. Majd valahogy alakul, én nem érzem magam hibásnak, az hogy úton a kicsik sose hittem , hogy részéről a barátságunkba kerülhet majd de ő tudja. Én fordított esetbe támogatnám őt.
2018. júl. 3. 10:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindegy megpróbálok ezentúl nem beszélni erről abszolút, ha megyek orvoshoz aztsem osztom meg vele, ha veszek valamit nem mutatom meg. Ha ő felhozza, majd terelem a témát. Kiváncsi vagyok mi fog változni, mást nem tudok csinálni.
2018. júl. 3. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarlak megbántani (úgyis megfoglak), de itt szerintem inkább az a gond, hogy óvoda óta (de akár tizenéves korotok óta is) rengeteget változtatok, más irányba. Te is telibetojod, hogy ő mit hord össze a kutyájáról, csak te szelídebb vagy, és nem teszi szóvá, őt se érdekli a te ultrahangod, és ő vadabb, szóváteszi. Neked legalább van egy férjed, akivel megoszthatod a terhességed fontos dolgait (gondolom, ha ő segédkezett a gyerekek összehozásában, akkor őt érdekli), a barátnőd meg igazán találhatna magának egy másik kutyást, akivel megbeszéli a kutyás dolgait, és akkor nem untatnátok ezekkel halálra egymást.
2018. júl. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért kell mindenre egy barátnő.

Egy akivel bulizol.

Egy akivel lelkizel.

Egy akivel a hobbidat csinálod stb...

Lehet hogy tök jól kijöttök más témában ami nem kutya és gyerek de akkor ha tudod hogy rosszul reagál vagy nem érdekli ne erőltesd. Plusz nem kell egy emberhez sem ennyire ragaszkodni. Engedd el ha látod, hogy idővel sem változik.

2018. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!