Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Paranoiás vagyok, és ez csak...

Paranoiás vagyok, és ez csak egy hihetetlen történet? Lent egy bonyolult, és undorító történet!

Figyelt kérdés

Kést sráccal egy osztályba jártunk általánosban. Nevezzük őket G-nek, és P-nek. G-vel egy városban voltunk középsulisok. Nem voltunk jó haverok, de nagyon rám tapadt 8-adik után. Állandóan átjött hozzám, együtt kezdtünk el bulizni. Tartott ez másfél évig, 2011 elejéig. Én egy kicsit bezárkóztam, ami nem tetszett G-nek, emiatt ő lassan, de határozottan és észrevehetetlenül leépítette a barátságunkat. Egy kis faluban élünk, ahol mindig ő volt a csapatfőnök (a mi generációnkban). Már nem hívott ki a közös focizásokra, bicajozásokra, túrázásokra. '13-ban kulcsot kapott a lakhelyünk faluházához, és itt kezdett el bulikat rendezni. Érdekes módon ezután egy srác kivételével (ő a P, volt osztálytársam) mindenkivel megszűnt a haverságom.

'15-ben megkértem P-t, hogy kérdezze meg G-t, hogy eljárhatnék-e én is bulizni a faluházba (ami egyébként a helyieké). Elmondta P, amit G mondott, miszerint én 5 évig nem kerestem őt, ezért nem kíváncsi rám, és szerinte a többiek sem.


Ez egy szokásos kiközösítésnek tűnhet. A leggyengébbet leszalámizták, azaz jómagamat.

Ami viszont érdekes, hogy múltkor kimentem a kocsmába, és G odahívott az asztalához beszélgetni. Jó volt látni a hatalmát, hogy akik ott voltak, magunkra hagytak. NAgyon barátságos volt. "Ezer éve nem láttalak", "miért nem jársz az ifjúsági klubba", és a hasonló dumák. Most '18-van, én más ember lettem, vagyis már kevésbé gyenge. A bulizós társaság felhígult, képbe jött a fiatalabb generáció. Arra gondoltam, hogy talán G. azt hiheti a kiállásom miatt, hogy előbb-utóbb összehaverkodok az "embereivel", és akkor fény derül hitványságára, ami rossz fényt is vethet rá.

Ezt nagyjából hamar el is felejtettem, de múltkor beszéltem P-vel, elmondtam neki mi volt, és már ő is azt mondta, hogy kimehetek vele is bulizni hozzájuk.

Érdekes, P-t bármikor kértem, mindig azt mondta, hogy engem utálnak ott, csak csesztetnének, meg ő egyébként sem hívhat, mert őt is csak meghívták, szóval menjek egyedül, ha akarok.

Nagyon esélyesnek tartom, hogy a háttérben van valami nyílt titok, amit G talált ki, és amihez P asszisztált. Ha van ilyen, az megmagyarázná a nyitottságukat: szerintük úgyis oda fogok kerülni, és ha ők bevisznek, akkor megmarad az az imidzs, hogy én egy antiszociális alak voltam, aki otthagyta őket, de ők milyen rendesek, mert újra behoztak. Nos ugye ez csak nekik lenne jó. Nem derülne ki a galádságuk, és én exantiszociálisként sokkal alacsonyabb szinten állnék mindenki számára, mintha kiderülne az igazság. Utóbbi esetben nem lenne az, hogy örülhetek annak, amiért a jó indulatuk miatt mehetek bulizni, és legyek jófej mindenkivel. Egyébként ez a társaság nagyon hierarchikus.


Ítéljetek el, írhattok ilyeneket: "ez nem a te dolgod", "majd az élettől megkapják", én viszont szeretnék igazságot osztani, még pedig a magam igazát. Szeretnék minél hamarabb bekerülni, összebarátkozni mindenkivel, azután belülről darabokra bomlasztani az egész társaságot. Ez motivált most igazán. Ha nem fizetem meg az adósságomat, rosszul fogom érezni magamat. Ez a kis történet kudarcként fog végig kísérni életem végéig, és bánni fogom, hogy miért nem tettem ellenük valamit.

Felejtsem el az egészet? Azt kéne, ha a lakhelyem 20 kilométeres körzetében lenne értelmes szórakozóhely. Ez a falu az otthonom, és itt szeretném jól érezni magamat.


Valami építőjellegű, esetleg?


2018. júl. 3. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb tanács ami eszembe jutott: Hagyd el azt a falut, mondjuk csak egy évre, úgy hogy csak a nagyon közeli rokonaidat látogatod amennyiszer minimálisan szükséges. Menj legalább 30 km távolságra onnan, legyenek felszínes ismerettségeid, munkahelyi, vagy hobbidhoz kapcsolódó laza haveri kötelékeid. Aztán ha kedved lesz költözz vissza oda, addigra jobban fogod érteni a helyzetet. Most viszont ideje lépni onnan. Komolyan.
2018. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.: Amiket leírtál, azok megvannak.

Tudom mit akarsz kihozni, de nekem is van egy tanácsom.

Éld át te is ezt, azután majd meglátjuk mennyire fogod az ilyen dolgokat elfogadni :)


Szép kis mese: megértem miért tették velem ezt, és majd bólogatok, hogy én is ezt tettem volna... Igen, én is ezt tettem volna, amit ők :D VAn viszont az éremnek egy másik oldala, és ők is azt akarnák tenni, amit most én akarok.

2018. júl. 4. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ne regényt írj!
2018. júl. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Undorito dolog falun elni. Koltozz el onnan.

Budapesten barmelyik nap elmehetsz bulizni egyedul is. Baratokat is talalhatsz. Sose leszel maganyos.

N

2018. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szóval te most bosszút állsz rajtuk, azzal, hogy tönkre akarod tenni a társaságukat, azért mert ők nem akarnak veled barátkozni (ami szerintem jogos, mivel 5 évig nem kerested őket). Ez elég gyerekes. Lépj tovább inkább, keress új barátokat.
2018. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.: Tőlem pártolhatod őket is, de én azért máshogy látom. Kezdjük azzal, hogy a többiek ki lettek hívva, én miért nem? Szerinted állandóan kuncsorognom kellett volna?

Tudom ezzel lesüllyednék az ő szintjükre, de ilyen a világunk.

Meg végül is ők is tudnak új barátokat keresni, nem?

2018. júl. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!