Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy """barát""", aki kihasznál...

Egy """barát""", aki kihasznál vagy egyedül lennél inkább?

Figyelt kérdés

Nem igazán sikerült beilleszkednem középsuliba, egyedül egy általánosban megismert lánnyal voltam az elmúlt tanévben. Az első hónapokban még normálisan viszonyult hozzám, aztán egyre inkább magát helyezte a középpontba. Ha ő boltba akart menni, boltba kellett menni. Ha ő magáról akart beszélni órákig, úgy is történt. Aha, csak ez visszafelé egyáltalán nem volt kölcsönös; ha netalán kérdezett valamit felőlem, a témát mindig átkanyarintotta magához, szinte semmit nem reagált arra, amit magamról mondtam. Azért volt ő is velem, mert neki sem ment a beilleszkedés. Egyre jobban elegem van ebből, nem szeretem az ilyen felszínes, hazug dolgokat, mert ez minden, csak nem barátság, ahol egyenrangúak a felek.

Ti vele maradnátok vagy egyedül lennétek inkább?

Természetesen, másokkal is próbálok beszélgetni, csak eléggé szorongok a szociális szituációkban, de nem feltétlenül középsulikban alakulnak ki a legjobb barátságok. Igyekszem azért, még ha a suliban egyedül is maradnék. (:



2018. júl. 7. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi rosz van az egyedűl létbe?!

Szerintem semmi.Amúgy a tanulás a legfontossabb,'hawerok' késöbb úgy is eltűnnek...

De kérdező dőnt

2018. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem voltak barátaim a középsuliban. De olyanokat nem is akartam amilyen voltak az osztályban. Más világ voltunk. Szóval én azt tettem volna,hogy nem taszítottam volna el a lányt teljesen- de kevesebbet törődtem volna vele.
2018. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egyedül. Nemrég szakítottam meg a barátnőmmel a kapcsolatot, mert mindig minden róla kellett, hogy szóljon.

Ráadásul olyan alpári a stílusa, ocsmányul káromkodik, mindig késett is.

Ne fecsérelje az én időmet, energiámat senki.

Azt sem szeretem volna, ha egy kalap alá vesznek vele.

Inkább egyedül, mint "cselédsorban."

2018. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. (:

Semmi rossz nincsen az egyedüllétben, sőt!! Pont én tettem fel egy olyan kérdés, hogy mások miért gondolják rossznak, mert szerintem azért számos előnye van. Többek között nem kell mások fura dolgainak megfelelni, hanem azt csinálok, amit akarok, és nem ugrálok feleslegesen olyanoknak, akik nem érdemlik meg a figyelmemet.

2018. júl. 8. 00:33
 5/6 anonim ***** válasza:
es, ha majd menni akarsz valahova akkor egyedul teszed meg. meg majd magadnak beszeled ki a dolgaid. o es egyedul leszel a hazadban is. tenyleg szamtalan elonye van a maganynak!:D
2018. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen, hogy egyedül vagy vele. Ha nem jó vele tarts kicsit nagyobb távolságot, de nem kell elvágni a dolgot. Annyit legyél vele, amennyi jó neked tényleg. Akkor kezdeményezz beszélgetést, amikor tényleg akarsz beszélgetni.


Amúgy szerintem ez nem egy jó dolog, hogy mást olyannak látsz, hogy kihasznál. Itt semmi ilyet nem írsz ami kihasználás lett volna. Lehet csak unta a sztorikat amiket mondtál, vagy bármi.


Az is, hogy boltba kell menni vele. Nem kell. A gond az, hogy akkor is mész vele, ha nem akarsz.


Próbáld ezeket nagyon egyszerűre venni. Azt csináld, amitől jól érzed magad. És ne ilyen sértettségekből cselekedj.


Meg a humor fontos, ha szeretnél emberekkel kapcsolatokat. Próbálj megnevettetni valakit. Ez nagyon nehéz, gyakorolni kell, sok beégéssel jár, míg sikerül.

2018. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!