Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne én legyek...

Mit tegyek, hogy ne én legyek a lelki szemetesláda?

Figyelt kérdés
Minden egyes barátomnak én vagyok a lelki szemetesláda.. Folyton folyvást csak hallgatom a problémákat, miközben úgyérzem, hogy én a saját problémáimba már megfulladok, mert nem bírom azt, hogy 0-24-ben sajnáljak valakit, ajnározzam a lelkivilágát, és közben persze, még 2 másik embert is hallgassak végig. Én nem szoktam senkinek "panaszkodni" vagyis beszélni a problémáimról, inkább azon vagyok, hogy megoldjam őket. De néha úgy érzem, hogy egy-egy barátom már lassan kitalált dolgokkal jön, hogy ő mennyire szenved, csak azért hogy foglalkozzak vele. Nagyon "leterheltnek" érzem magam lelkileg mostanában. Viszont a barátaimat se szeretném megbántani, hogy nem segítek, mert végülis egy barátság a jóban-rosszban ról szól. És nem akarom, hogy azt mondják, hogy nem segítek nekik. Szóval mit tegyek? Kérlek segítsetek mert nem bírom!

2018. júl. 16. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha őket nem érdekli viszont a te életed, a te problémád, akkor hagyd a fenébe, és ha a szemedre vetik akkor meg is érdemlik.
2018. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 October15 ***** válasza:

Hát ha barátság akkor pl nem fognak karóba húzni ha azt mondod, hogy bocs de nekem ez így sok. Amúgy a problémáidról beszélés és a megoldásuk nem zárják ki egymást. + Alapvetően én úgy vagyok vele, hogy ha valaki komolyabb dolgokkal hozzám fordul akkor megbízik bennem ami pedig ugye jó dolog.


26F

2018. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké, értem, rendben, aha, **csend**. Ezeket a válaszokat kell megtanulni és leszállnak az emberről. Az ilyenek nem barátok.
2018. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, hogy bíznak bennem, én is bennük, de már lassan kihasználják, hogy én azonnal visszaírok, és hogy bármikor csinálok egy kis szabadidőt ha róluk van szó.. Ha megmondom így a szemükbe, akkor képesek nagyon sokáig haragudni, és mindig az a vége, hogy egy nagyon hosszú bocsánatkérő üzenetet fogalmazok, amiben leírom, hogy ne haragudjon, csak egyszerűen nem volt jó napom, és beszéljünk amiről szeretne. És mindig az a vége, hogy csak hallgatom, hallgatom, próbálok segíteni, de már belefáradtam
2018. júl. 16. 22:34
 5/7 A kérdező kommentje:
És az az egyik legnagyobb baj, hogy az ÖSSZES barátom ezt csinálja. És nem akarom hogy mindegyiküket elveszítsem, csak le akarom valamilyen ("kedves") módon szoktatni őket erről, hogy folyton rajtam sírják ki magukat
2018. júl. 16. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: figyelj, NEM érdekel a problémád. Pont.
2018. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is vannak olyan barátaim akik elmondják a saját gondjukat de a sajátodat meg nem hallgatja meg..önzők tudnak lenni az emberek de a sarkunkra kell állni és megmondani hogy nem csak róla szól az élet
2018. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!