Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátaim buták?

Mit tegyek ha a barátaim buták?

Figyelt kérdés
Buták hozzám képest. Rengeteg dologról fogalmuk sincs. Ha valami olyat mondok amiről nem tudnak csak lesnek. Nem reménytelenek, de sajnos nem egy szinten vagyunk. Új barátokat meg ennyi miatt nem akarok szerezni, mert ez mégsem így működik.

2018. júl. 19. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj olyanokkal, akikkel komolyabb témákról is tudsz beszélni. Attól, hogy ők a barátaid, mással is lehetsz jóban (akár barátságban) és nem kell eldobnod őket, csak beosztani az időd.
2018. júl. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Anélkül, hogy bárki felett ítélkeznék, de bennem is van egy rangsor, egy kategorizálás, hogy kivel milyen módon tartok kapcsolatot.


Vannak cimbik, akikkel bulizom, berúgunk, autókról beszélgetünk. De ök sem alkalmasak intellektuálisabb vagy mélyebben lelkizős beszélgetésekre.


Vannak, akikkel egész komoly pszichológiai dolgokat át lehet beszélni, de pl nem lennének hajlandóak eljönni velem egy buliba és bebašżni.


Szóval a csavarhúzóval csavarozunk, a konzervnyitóval konzervet nyitunk.

2018. júl. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább mindig tudsz nekik újat mondani. Tanítsd őket, már ha befogadják. Nekem van egy női ismerősöm, aki barátkozna velem szegény, folyton ír facebookon, de semmi értelmeset nem tud mondani, csak hogy milyen az idő. "Mi újság arra? Jó hideg lett... jó meleg lett". Ha esetleg megpróbálkozom valami témával, ahhoz meg nem tud hozzá szólni. Bármit írok a válasz: "Hát igen", "hát ja", "az jó". Nem tudok mit kezdeni vele. Én azt teszem, hogy kerülöm, mert nincs értelme. Szerintem még fiatal lehetsz, előbb utóbb az embernek kialakul a hozzá illő baráti társasága.
2018. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan barátokat is, akikkel olyan témákról is tudsz beszélgetni, melyekről a mostaniakkal nem.


Azonban a jelenlegi barátaiddal ne szakíts meg minden kaocsolatot, nem baj, ha eltérő műveltségű, érdeklődésű ismertségeid is vannak, sőt ez a jobb eset.

Továbbá te magad is megoróbálhatod ösztönözni őket, hogy új ismereteket szerezzenek, tájékozódjanak.

2018. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki azért a barátom, mert emberileg, erkölcsi felfogása szerint, stb. olyan, mint én, és ezért jól érzem magam a társaságában, akkor nem érdekel, hogy ővele nem tudok magas-röptű eszmefuttatásokat folytatni az evolúcióról, vagy a legújabb űrkutatásról, akármiről. Attól még a barátom, és egész biztos van az életnek olyan területe, amiben viszont ő a sokkal jobb, pl. fúrni-faradni, vagy éppen fát metszeni, stb. stb. de nem érdekel!


És vannak azok az emberek, akik nem biztos, hogy barátaim, de szeretek velük lenni, mert olyasmi dolgok érdeklik őket is, mint amikkel én is szívesen foglalkozok, ezért szívesen beszélgetek velük ezekről a dolgokról.

2018. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek. Ne vesszetek össze. :D
2018. júl. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!