Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Idegesít a barátnőm (? )

Idegesít a barátnőm (? )

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: most ballagtunk el az általános iskolából, viszont van egy barátnőm, aki még mindig idegesít, és a közeljövőben szinte elkerülhetetlen az, hogy találkozzunk, ugyanis arra fogok középsuliba járni, amerre ő lakik, ráadásul van egy másik barátnőm is, akivel egy suliba fognak járni, úgyhogy valószínüleg jönni fog mindenhova, ahova mi.

És hogy mivel idegesít?

Most én nem akarok beképzeltnek tűnni, vagy ilyesmi, de én szebb vagyok. Mármint nála nem lehet nem szebbnek lenni, és komolyan nem bántani akarom ezzel. De nem is ez a baj, hanem az, hogy egyfolytában mondogatja nekem, hogy milyen szép vagyok, gondolom, várva ennek a viszonzását, amit eleinte meg is tettem, viszont már képtelen vagyok hazudni, de megbántani sem akarom. De ezen kívül még rengeteg dolga van, ami idegesít. Például, hogy jelentkezett abba a középsuliba, amibe én, de őt nem vették fel, ellenben engem igen. Ekkor elkezdte magyarázni, (szerintem saját magát is próbálta meggyőzni) hogy ahova én megyek, az egy szar iskola, ahova meg ő, az kiváló. Hozzáteszem, a bátyám oda járt iskolába, és azt mondta, örökre megbánta, hogy az általánosban nem tanult jobban, mert így csak egy rossz szakiskolába mehetett. DE én ezt sem mondtam neki soha, csupán azt, hogy én nem szívesen járnék oda. De azok a jegyei sem tisztességesen lettek meg, amikkel abba az iskolába bejutott, hanem mindig puskázott a dolgozatoknál... És most lehet, hogy úgy gondoljátok, hogy köcsög vagyok, de nem, tényleg idegesítő. Mindenki elkönyvelte úgy, hogy mi hárman(ugye Ő, a barátnőm, akivel egy suliba fog járni, meg én) legjobb barátnők vagyunk, és ez zavar. Mert egyre jobban undorodom tőle. Egyre csúnyábban beszél, elkezdett cigizni, és szerintem iszik is, valamint tavaly osztálykiránduláson be akart engedni az ablakon át egy csapat idegen fiút a szobánkba. A másik lányt, akivel tényleg jóban vagyok, is idegesíti, de ő még nálam is kevesebbszer mutatja ki, ha valami zvarja.. Mi ketten most is ketten akartunk menni strandra, erre a harmadik lány, aki mindenkit idegesít már, ő is jönni akar, a barátnőm meg meg azt mondta, jöhet, mert nem akart bunkó lenni. Pont ma reggel írt nekem a lámy, és még azért is fel volt háborodva, hogy én jobb telefont kaptam, mint ő. Ez egyébként azért felháborító, mert amikor neki már volt telefonja, akkor nekem még soha nem volt, aztán anyukám vett nekem egyet használtan(akkor volt néhány anyagi gondja, jobbat nem tudott venni, de fölösleges is lett volna) ezt, amit most kaptam, ezt pedig magamnak vettem, abból a pénzből, amit hosszú ideje gyűjtök, és azért kaptam, mert vigyáztam a családban a kisebb gyerekekre, vagy ilyen karácsonyi összejöveteleken játszottam velük. És ő pedig csak úgy, a semmiért is kap pénzt, csak elkölti egy nap alatt. És azért, mert ő kicsit ducibb, mint amilyenek mi vagyunk a másik lánnyal, ezért konkrétan besértődik, és minket is, magával együtt a dagadtak közé sorol. (pedig a másik lány szinte betegesen sovány...)


A kérdésem az lenne, hogy miért csinálhatja ezt, mi baja velünk, valamint az, hogy hogyan állíthatnánk le?



Sajnálom, ha kicsit zavaros lett, de most eléggé ideges vagyok már...



2018. júl. 19. 09:42
 1/10 anonim válasza:
50%
Elég gyerekesek vagytok még, majd kinövitek, aztán minden rendben lesz
2018. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Féltékeny, irigy. Azzal, hogy megpróbál rossz színben feltüntetni, azt gondolja, ettől ő "többnek" fog látszani... Remélem érthető, hogy mit akartam megfogalmazni.

Azzal, hogy "nem akarjátok megbántani", pont azt éritek el, hogy lovat adtok alá.

Ha valamit a barátnőddel csináltok, arról ő honnan tud? Miért nem mondjátok azt, hogy egy programotok "zártkörű", vagyis nincs több "hely"...!?

2018. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy csak ennyi, és majd mind kinőjük, mert alapvetően, néha jó hármasban lenni velük, csak mostanában már eléggé idegesítőek ezek a dolgok, amiket csinál.
2018. júl. 19. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Borzasztóan alacsony az önbecsülése a barátnődnek. Ez nem idegesítő, ez inkább szomorú. Legbelül tisztában van mindennel, de próbál kompenzálni.

Kétféleképpen állhattok hozzá: ha igaz barátnői vagytok és érdekel benneteket, mi van vele és hogy érzi magát, akkor igenis adhatnátok neki némi pozitív visszajelzést, megerősítést, vihetnétek olyan helyre lógni, ahol ő is jól érzi magát és nem feszélyezve (pl strand) - azaz kaphatna némi szeretetet.


A másik módszer, ha úgy érzitek, nem akarjátok megmenteni a barátságot, az az, hogy leépítitek. Nem hívjátok sehova és nem mentek vele sehova.


Lehet vele beszélni is, de mivel mindezt nem direkt csinálja, nem biztos, hogy eredményre vezetne.

2018. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, mit akartál megfogalmazni. Fogalmam sincs, én nem beszéltem neki a közös strandolásról, de szeeintem a barátnőm sem. Szerintem még az is megeshet, hogy a barátnőm anyja mondta el a másik lány anyjának a programot...
2018. júl. 19. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj, valószínűleg a saját problémáit azért vetíti rátok, mert nem akar egyedül megküzdeni velük. Szüksége van barátokra, ez esetben rátok, de nem kötelező jóban lennetek vele, ha nem akartok.

Mindenesetre nem ártana, ha leülnétek vele beszélni és őszintén elmondanátok neki, hogy mi az ami zavar téged/titeket vele kapcsolatban.

2018. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy beszélnünk kéne vele, de csakis saját maga miatt vannak ilyen problémái. Meghízott, mert nem figyelt arra, hogy egészségesen egyen. Ez megesik, én is felszedtem pár kilót, de amikor vissza akartam fogyni, hogy újra olyan vékony legyek, tettem érte, és azóta is teszek, hogy magamnak megfelelő legyek. Valamint én sem vagyok a legjobb tanuló, néha becsúszik egy-egy rosszabb jegy, de legalább nem csalok minden egyes dolgozatnál, hogy aztán kapjak egy hármast, és még bűntudatom is legyen. Ha nem verné el a pénzét annyi édességre meg hülyeségre(újabban cigire), akkor neki is lehetne olyan telefonja, amilyet akar...
2018. júl. 19. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnallak teged is, meg a lanyt is. Korodhoz kepest korrekten fogalmazol es valoban irritalo lehet ez a sok minden, de melysegesen sajnalom azt a lanyt is. Ha a szulei nem koverek, feltetelezheto, hogy valamilyen ertelmi borulas miatt eszik es hizik. Nincs onbecsulese, lehet, hogy a serdulokori identitasvalsag hamarabb erte el, mint titeket, nem talalja a helyet, nem erzi jol magat a boreben. Ezert hasonlitja magat masokhoz es tul kompenzal, hogy vigasztalja magat. Ez nagy feladat nektek, de legyetek vele oszintek, az nem bunkosag. De ne ugy, hogy az o hibait dorgolitek az orra ala, hanem azt mondjatok el neki, hogy mi esik nektek rosszul. Ahogy ide is leirtad. Nyugodtan elmondhatod, hogy "figyelj xy, nekem rosszul esik, hogy rosszakat mondasz az iskolamrol, en sokat dolgoztam, hogy ide felvegyenek es ugy erzem alul ertekelsz, amikor azt allitod, hogy rossz iskola". Ha kovetkezetesen oszinte vagy, es a magad erzeseirol beszelsz, lehet, hogy o is megnyilik es "megmentheted" egy rossz tarsasagtol. Ha pedig nem lesz nyitott ra, magatol fog hanyagolni, mert egy ido utan erzi az ember, hogy a masik nem az o tarsasaga. Foleg, hogy kulon iskolaba fogtok jarni. Neki is, nektek is lesznek kulon barataitok. Nagyon sokat fogtok valtozni, meg az is lehet, hogy gimi vegere a jelenlegi jo baratoddal sem leszel mar joban. Ez ilyen idoszak, nincs ezzel baj, csak ne bantsd meg feleslegesen. Nalad csak neki nehezebb, sajat magaval.
2018. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*érzelmi borulas
2018. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszokat, és a sok segítséget.
2018. júl. 19. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!