Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Problémiám vannak azzal, hogy...

Problémiám vannak azzal, hogy baráti társaságot találjak, illetve azzal, hogy adott társaságban jól érezzem magamat. Mit tehetnék? Hogyan változtathatnám meg a hozzáállásom, gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Általános iskolában eszméletlenül jó osztályunk volt, nagyon összetartó közösség volt, mindenki felszabadult volt, állandóan mentek a viccelődések és nagyon jól éreztem ott magam. 5 emberrel tartom még onnan a kapcsolatot, akikkel egy baráti társaságban tartozunk. Ballagás után még nagyon sűrűn összejártunk így öten (valamikor kicsit többen is), most viszont ezt nagyon nehéz megoldani, mert mindenkit kifáraszt gimi plusz mindenkinek kibővült a baráti köre. Én gimiben nem igazán találtam ilyen jó barátokra így nagyon nem is szoktam összejárni osztálytársakkal sulin kívül. Nekem a régi baráti társaság a mindenem, de ők nem tekintenek már úgy erre az egészre mint én, hiszen nekik vannak új barátaik akikkel szintén sok időt töltenek együtt, így annyira nem igénylik ezt a társaságot mint én.

Próbáltam én is bővíteni a baráti körömet, de sehol sem találok hozzájuk hasonló embereket. Ha találok is olyan embert aki, rendes és megbízható, mindig kiderül hogy nem annyira erős a humorérzékük és egyszerűen unom magam mellettük. A mostani osztályból már mindegyik baráti körben megfordultam, ismertem meg osztálytársak barátait, régi barátok új barátait, interneten random embereket, de akárhol, akármerre járok, sehol nem érzem magam olyan jól mint a régi barátokkal éreztem. Akármilyen buliban vagyok, akaratlanul is hasonlítgatom és nem érzem magam olyan jól. Először azt hittem másokkal van a baj, hogy csak nem annyira jó fejek, de ennyi ismerős szerzés és buli után be kel látnom, hogy ez nem így van. Velem van a baj. Annyira hozzászoktam annak az 5 embernek a társaságához, hogy máshol már nem is érzem jól magam, csak a hasonlítgatás megy a fejemben és nem tudom kikapcsolni. Hogyan tudnám magam jól érezni más társaságban is? Hogyan tudnám megváltoztatni azt, hogy csak akkor érzem jól magam, ha sokat nevetek, humorosak az emberek, és értékelik az én humoromat is.



2018. júl. 22. 20:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy 18/L vagyok, ez lesz az utolsó évem a gimiben.
2018. júl. 22. 20:03
 2/4 anonim ***** válasza:
miért nem lehet sokat nevetni bárhol vagy olyan emberekkel ismerkedtél, akik annyira komolyak, h sose nevetnek. ne hasonlítgass, két egyforma ember nincs, ami meg elmúlt , ugyanolyan jó sose lesz
2018. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
még általános iskolában nem voltak gátlásaid, ott mindenki kijön mindenkivel s úgy maradnak a kapcsolatok. elsős korotokban találkoztok, ott mindenki önmaga. aztán szépen megszoktátok egymást, megismertétek egymást és kész. de gimiben más, akkor már figyelünk arra, hogy mit mondunk, a bulikban sem lehetünk már a 7 éves gátlástalan személyünk. nyilván rosszabb most barátkozni és nem is feltétlenül kell mindenkivel, lehetsz olyan válogatós, amilyen akarsz, csak találj valakiket. nekik már lehet nem vagy olyan fontos, mint régen, vagy mint ők neked, de ne legyél letörve, lehet pár év múlva már nem is fogjátok tartani a kapcsolatot
2018. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is :( 18/l
2018. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!