Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyire nincsenek igényei a...

Ennyire nincsenek igényei a haveromnak?

Figyelt kérdés
Egyik haverom a minap elmondtam, hogy 320.000 Ft-ot keres. Jó pénz szerintem, amire így 22 évesen komoly terveket lehetne szőni. Viszont azt látom, hogy kb. az ég világon semmire nem költ, mindenen fukarkodik, sokkal inkább a fogához veri a garast, mint én a havi 150.000-ből. Pedig neki van saját kocsija, sőt, lakása is, amiből szintén bevétele van. Érdekes, hogy amíg iskolások voltunk mindig rendeztünk 2 havonta giga nagy házibulikat, 9-10 főre. Pedig tized ennyi pénz is alig állt a rendelkezésére, most meg kb. 3-4 hetente 1x elhív pár olcsó sörre és kész. Akkor is ha szabadságon van és nem kell a meló miatt csínján bánnia az alkohollal. Helyesen él/cselekszik vagy szerintetek is kicsit furcsa ez?

2018. júl. 23. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor is ha szabadságon van és nem kell a meló miatt csínján bánnia az alkohollal."


Én is 22 éves vagyok, és már én sem lelem örömömet a berúgásban.

2018. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem értelek. Először még komoly tervekről írsz. Utána meg az a bajod, hogy a haverod nem szórja el a pénzét felesleges dolgokra. Ő félreteszi a pénzét, csak arra költ, amire kell, és ez szerinted igénytelenség.

Te azt várnád, hogy ő a sok sok pénzéből hetente szervezzen giga bulikat drága piákkal... NEKED meg a haveroknak.

Konkrétan szerintem baromi irigy vagy, amiért ő több, mint kétszer annyit keres, mint te, és nem osztja meg veletek.

Ha szórná a pénzt és nem maradna semmije hó végére, akkor már elégedett lennél, ugye?

Nem vagy valami jó barát. A haverod viszont nagyon okosan cselekszik, neki nemsokára mindene meglesz, amire igazán vágyik. Ja, és képzeld, nem mindenkinek az az egyetlen életcélja, hogy rommá igya magát minden szabad hétvégén. Nyilván nagyon fáj neked, de fogadd el, hogy a barátod FELNŐTT és most már komolyabb dolgok érdeklik, nem csak a bulizás meg a piálás.

2018. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és azt is fogadd el, hogy nem fogja a fizuját arra költeni, hogy neked drága söröket vegyen. Nem is értem, ezt milyen alapon várod el tőle.
2018. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán illendő számon tartani, hogy ki mire költi a pénzét. Se havernak, se rokonnak, ez mindenkinek a saját dolga, neked sem esne jól fordított esetben, ha kérdőre vonna valaki ezügyben.

Ha te esetleg úgy érzed, sokkal több pénzt költesz rá, mint ő rád, te igazodj hozzá! Olcsón is lehet élvezni egymás társaságát. Alkoholistaként pedig nem lehet 320k-t keresni, ebbe is gondolj bele!

Jól csinálja, gyűjtöget, félre tesz, ha közel álltok egymáshoz, tapintatosan érdeklődhetsz felőle, hogy mik a hosszabb távú tervei (a pénzétől függetlenül). Ebből kiderülhet, hogy utazni akar, egy jachtot esetleg, vagy családot alapítani mondjuk.

2018. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is 23 éves vagyok és én is többet keresek, mint amennyit el tudok költeni. Én utazgatok, nem sajnálom semmire a pénzt de fölöslegesen nem költekezek, nem veszek meg drága IT cuccokat és nem járok bulizni (nem mintha ezekkel amúgy gond lenne, csak nekem ezekre nincs igényem). Saját vállalkozást szeretnék ezért félreteszek pénzt rendszeresen. Amúgy meg nem tudhatod mire költ, lehetséges, hogy neten költi el játékokra, tanfolyamokra, kur\/ákra, igazából bármire elkölti ami nem látszik, vagy nem beszél róla akkor úgy tűnhet, hogy nem költ. Ezen túl lehetnek hosszú távú tervei, lehet hogy lakástakarékba rakja vagy a szüleit kell támogatnia. De a lényeg, hogy tök mindegy mit gondolsz helyesnek, vagy itt a válaszadók mit gondolnak helyesnek, az a lényeg, hogy ő helyesnek gondolja és boldog legyen vele, ezt meg azért nyilván tudja.
2018. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, utolsó válaszoló legalább nem degradált. A többiek meg a lehető legjobban értették félre a kérdést.
2018. júl. 24. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 5 emberből 4 félreért, akkor nem a válaszokkal van a probléma :D
2018. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsónak igaza van :D
2018. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!