Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan találhatok új barátokat?

Hogyan találhatok új barátokat?

Figyelt kérdés
Röviden. Volt egy "baráti" társaságom, ahol rájöttem, hogy állbarátságból állt. Az egyik srác közülük rám írt, hogy miért nem velük. Én elmeséltem, hogy mit tapasztaltam, és sajnos igazat adott. Én ebbe a társaságba szívemet, lelkemet beleadtam. Megváltozott nagyon ez a társaság. Mindenki a nagy menő főnök akar lenni. Én valahogy maradtam az visszafogottabb, de barátságos ember. Én mindent beleadtam, hogy jobb legyen, és a múltban is sok téglám benne van a falban. Én sokszor tettekkel bizonyítottam, amíg ők ezt csak egy "kösszel" "háláták meg", volt aki még így se. Mindig, ha valamelyiknek baja volt, ráírtam és próbáltam segíteni. De ha tudtam én mindig segítettem őket, de valahogy én mindig csak egy kis szeletet kaptam vissza a tortámból. Az elmúlt időben amikor velük voltam le se szartak jó formán. Volt még egy másik srác, de ő legjobb barátjának vallt egy éve, most pedig felém se néz. Most megyek 10. osztályba, de az egy év alatt senkivel nem tudtam az új osztályomból "barátságot" kialakítani. Lényeg, hogy hogyan tudok új emberek megismerni? Annyira jó lenne, ha csak néhány ember lenne a családomon, aki tisztel és kedvel. Én soha nem akarok nagy hírnevet, menőkkel lógni, csak néhány egyszerű, de annál jobbfej emberekkel lenni. Keresem a helyen, de úgy érzem nagyon szűk. Pesten lakok, úgyhogy ennyivel könnyebb lehetne, de mégse. Csak azért érdekes ez nekem, mert ismerek egy embert aki egy igazi bunkó, mégis neki is vannak barátai. De ez nem csak rá igaz, hanem más emberekre is. A srác egy teljesen felszínes srác, mégis van néhány olyan barátja, aki képes neki megrendezni egy bulit és foglalkoznak vele. Nem irigységből írom, csak annyira rossz, hogy mindent beleadtam a régi társaságomba, de soha nem kaptam vissza, de még a felét se. Szóval visszakerekedve, hol tudnék velem hasonló, vagy csak simán ismerkedni akaró embereket megismerni (nemtől függetlenül)? Valahogy nem érzem azt ezek után, hogy képes lennék az igazi barátságos, és nevetős énem lenni. Köszönöm, hogy elolvastad!

2018. aug. 4. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyitottság! (Ami azt jelenti ÉRDEKLŐDJ a másik iránt. Ez a kulcsa az ismerkedésnek felnőtt korban is. Ha majd megfigyeled, nincs ember aki ne beszélne szívesen magáról... csak érdeklődni kell. És ha mindennek fejébe kimutatod, hogy érdekel a másik, akarva akaratlanul is kezdenek megkedvelni). Ennyi a baromi nagy titok...
2018. aug. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a visszahúzódóbb emberek sokkal nehezebben találnak barátokat. Próbálj meg olyanokkal beszélgetni az osztályodból, akik csendesebbek, látod hogy nekik sincs barátjuk. A lányoktól sem kell félni, anno nekem is fiú barátaim voltak, velük jobban megtaláltam a hangot. Igaz ez vidéki gimnázium volt, a pestiek amennyire itt láttam, eléggé mások.
2018. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volnam... Velem pont ugyanez volt: Volt egy barátom, aki már a testvérének nevezett, annyit beszéltünk. Aztán csatlakozott még néhány ember ehhez a "baráti körhöz" és onnantól mintha sose ismert volna. Rengeteget adtam ehhez a kicsi csapathoz, de a végére nemhogy köszönetet nem kaptam, de már csak nevettek rajtam, kizártak minden beszélgetésből hamis indokok miatt meg káromkodtak nekem. Azóta sincs egy barátom se és nem találtam rá megoldást...
2018. aug. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem volt baráti társaságom, mindig voltak barátaim de így különösebben nem bandáztunk együtt soha. Külön-külön voltam együtt mindenkivel. Sajnos az utóbbi időben azt éreztem hogy csak én keresem őket, csak én hallgatom meg a problémájukat, fordítva én sosem számíthatok senkire, Szóval
2018. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
*utolsó vagyok szóval úgy döntöttem hogy nekem nem kellenek ilyen barátok. Azóta énis keresem a helyem, próbálok barátkozni, énis Budapesten lakom, de átérzem a helyzetedet, nehéz új emberekkel megismerkedni. Kitartást neked!
2018. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!