Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden áron követeli hogy...

Minden áron követeli hogy barátok legyünk! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy "legjobb barátnőm" (egyáltalán n nevezhető annak) akivel múlt tanévben (2017/18) lettünk nagyon jóban. Eleinte minden tök jó volt, majd egyik pillanatról a másikra elkezdett mindenért bőgni, bunkó volt, szinte le se szart. Én meg mondtam hogy ez így nem mehet tovább, összevesztem vele, aztán suliban nagyszünetben elkezdett bőgni mint az állat, persze minden tanár odajött hozzá, hogy "jaaaj mi történt?" és akkor persze megint én voltam a rossz. Később "megbeszéltük", én mondtam hogy lehetünk jóban de nem leszünk bffek meg ilyesmi. Ő erre azt mondta, "ő vagy bff lesz velem vagy semmi mert nem tud velem haverkodni mert mindig az jut majd eszébe h mi egykor legjobb barátok voltunk" én erre mondtam hogy jó akkor legyünk bffek de igazából nem azok, csak annak hívjuk vagy h mondjam. Június 15-én mikor utolsó nap volt a suliban szintén le se szart mert elvolt egy másik barátjával. Magyarul csak akkor van velem mikor épp szüksége van rám, utána meg eldob. Még júniusban de már nyáriszünetben volt iskolás kirándulás amire én nem mentem mert beteg voltam. Aztán egy másik barátomtól hallottam (akiben megbízok és nem hazudik nekem) hogy ezt beszélte a "bffem" valakivel: "-Xy(én) hol van? -Nem tudom de nem is érdekel meg vagyok nélküle" Évzárón meg otr izélt hogy "jaaj de hiányoztál kiránduláson miért nem jöttél? stbstb." Én nagyon nem szeretnék vele lenni mert ez a barátság már nem működne így. De ő minden áron azt akarja hogy barátok legyünk. Mit tegyek?

2018. aug. 6. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ällj a sarkadra, es legy hatärozott!...
2018. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki bármire kényszeríteni akar az életed bármely területén, azzal azonnal mikor megkezdi a tevékenységét, minden kapcsolatot meg kell szüntetned, úgy hogy többet ne érjen el hozzád.
2018. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Viseld el ha téged néznek rossznak és építsd le minden módszer és megjátszás nélkül. Nemsokára mások is észreveszik majd, hogy milyen és elintézi magának, hogy ne legyenek barátai. Azért ha még érdekel próbáld meg vele megbeszélni, hogy változzon egy kicsit ha jóban akar veled lenni, de szerintem csak manipulátor.
2018. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ignoráld a hülyeségeivel együtt.
2018. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda.
2018. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Tiltsd le, ne találkozz vele, ha véletlenül összefutsz vele valahol, nézd levegőnek és felejtsd el.
2018. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magyarázd meg neki, hogy barátságot nem lehet kizsarolni, ahhoz úgy kell viselkedni, hogy létrejöjjön.

Nincs harag, de barátság sem, amíg olyan, amilyen.

.

Ha megérti és barátságot akar, úgy fog viselkedni.

Ha nem, akkor miért neveznéd barátnak?

2018. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legalább ez egy jó lecke lesz, hogy felismerd, és elkerüld a jövőben a pszichopatákat. Ugyanis a leírtak alapján az osztálytársad antiszociális személyiségzavarban szenved.


Azzal értek egyet, aki korábban azt írta, hogy senki nem kényszeríthet arra, hogy valamilyen érzelmet táplálj iránta. Azaz, neked kell eldönteni, hogy mit akarsz, és ha te azt mondod, hogy nem akarod, hogy barátok legyetek, akkor ezt tudomásul kell neki vennie. Ha idegesít, akkor mondd meg ezt neki, hogy te nem vagy a barátja, és hagyjon békén innentől kezdve és kész. Emellett tényleg szakíts meg vele minden kapcsolatot mindenhol, és az iskolában se foglalkozz vele.


Valószínűleg tele fogja sírni a környezetedet azzal, hogy te milyen szemét vagy, de annak is igaza van, aki azt írta, hogy előbb-utóbb a környezete is rá fog jönni, hogy milyen.


A lényeg: soha ne a külső tényezők befolyásoljanak, hanem az alapján dönts, hogy te mit szeretnél. Se a környezet, se ez a hülye ne érdekeljen. Magad mellett tarts ki mindig, hogy mit akarsz. Hidd el, ez meghozza előbb-utóbb a gyümölcsét, csak ki kell várni. Ha viszont engedsz a külső tényezőknek, akkor mindig maga alá fognak gyűrni más emberi szándékok, és pl. egy ilyen pszichopatától sem fogsz megszabadulni.

2018. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És volt már mikor elmentem másik barátnőmmel fagyizni, és ő megtudta és elkezdett hisztizni hogy vele soha nem megyek sehova. (Mert az ő anyukája nem engedi de ezért is engem hibáztatott)
2018. aug. 7. 09:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jim Carey: Kábelbarát c filmet láttad?
2018. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!