Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lesz abból a gyerekből...

Mi lesz abból a gyerekből felnőtt korára, aki már 17 évesen alkoholista?

Figyelt kérdés

Egyik barátomról, sőt talán a legjobb barátomról van szó.

Sok sz*rság történt vele mostanság, szülei elváltak, aztán az apja meghalt, anyjával azóta elég rossza a kapcsolata.

Ő beismeri hogy nagyon nagyon sokat iszik, és hogy ez nem jó így, de nem tesz/nem tud tenni ellene.

Most szünetben heti 3 napot dolgozik, amit ezalatt a 3 nap alatt megkeres azt el is issza azonnal.

Hétfőn kedden és szerdán dolgozik, szerda estétől vasárnapig általában hulla részeg. Anyjával mindig veszekednek csak, van hogy nem is akar hazamenni, olyankor nálunk alszik.

De ha én nem vagyok kint vele, és nincs ott senki aki hazavigye aludt már a kocsmában is, a buszmegállóban is, kint padokon, össze vissza.



2018. aug. 14. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha van rokona a parlamentben, benyomják valami minisztériumba gyakornoknak, aztán majd elő-előléptetik sunyiban. Ha nincs, csövesként halálra fagy valamelyik télen.
2018. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Ő adja majd oda nekem éjjel egykor a sültkrumplit meg a sajtbureszt.
2018. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszokik, bármi, ha nem, akkor hamar meghal.
2018. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerű a válasz: egy átlag magyar ember ;)
2018. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem is tudom. Ha arra gondolok, amikor én 17 voltam... meg az utána következő 5-6 évre... Nem vagyok rá büszke, de heti 2-3x hajnalban, záráskor tettek ki minket a kocsmából.

Közben lediplomáztam, majd családom lett, végeztem még egy felsőfokú tanfolyamot és jelenleg másoddiplomára készülök.


Csak azért írtam, mert az, hogy most mi van, nem feltétlen vetíti előre a sötét jövőt.

2018. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Masszív alkoholista jobb esetbe, rosszabb esetben hajléktalan, ha csak nincs olyan segítsége mint a Gera Zolinak, akkor van esélye kijönni belőle.
2018. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A következő Bartos.
2018. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még ex-drogfüggő, bipoláris depresszióval küzdő ismerősöm is van, akinek sikerült letennie a mesterdiplomát, és azóta elhelyezkedett a szakmában.

Aki alapból leírja az életét az olyanoknak, akik problémákkal küzdenek csak a saját erejükből (vagy inkább annak hiányából) indulnak ki, de a barátodból bármi lehet még.

2018. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Baromság hogy saját magamból indulok ki, 25 évesen 2 felsőfokú nyelvvizsgám van, most fejezem be az MSc-t egy top egyetemen, és szuper állásom van. Ha 17 évesen nekem is az lett volna a programom, hogy minden este mattrészegen fetrengjek valami bár ajtaja előtt, akkor most biztos nem itt tartanék. Lehet, hogy idővel le tudja tenni az alkoholt a szerencsétlen, de azokat az éveket, amiket önfejlesztés helyett a pubban töltött, sosem fogja visszakapni. Félreértés ne essék, nem bántani akarom az ilyen embereket, néha az élet tényleg nagyon oda tud vágni, csupán a tényeket közlöm. Valaki azóta másoddiplomára készül. Oké. De kérdem én, milyen az első diplomája? Manapság már minden hülyének lehet diplomája, nem mindegy, hol tette le az illető. Feltételezem, nincs nagy értéke, mert ha erős egyetemen végzett volna, akkor nem lenne szükség másoddiplomára. Ha pedig nem cseszi el a fiatalkorát, akkor nem 35 évesen végezne a tanulmányaival, hanem mondjuk 28 évesen. Lehet lepontozni, de ha már egy ember is elgondolkodik ezeken, akkor megérte ezt leírnom.
2018. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

#9 Na ezt a hozzáállást sosem fogom sem megérteni, sem tolerálni. A hozzád hasonlóak szerint az élet egy marha nagy fogaskerék, amiből ha egyszer kiestél, akkor egy értéktelen, gyenge senki vagy, aki el is áshatja magát.

Márpedig az élet nem ennyiből áll. Bármikor talpra állhat bárki, és lehet emberhez méltó élete. Az önfejlesztés nem csak 15-25 éves kor között történhet (bár nyilván jobb korán kezdeni) hanem később is. Egy egész élet áll az ember rendelkezésére, pláne ha az illető egy 17 éves gyerek, márpedig az alkoholról le lehet szokni. És leírhatod az érdemeidet, de felesleges, mikor olyan témához szólsz hozzá, amiről nem tudsz semmit.


(A gyengeséget meg nem arra írtam, hogy hú, ti aztán biztos nem értetek el semmit, hanem arra, hogy valszeg nem lennétek képesek összeszedni magatokat egy nagyobb bukás után.)

2018. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!