Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan távolodhatnék el a...

Hogyan távolodhatnék el a barátaimtól?

Figyelt kérdés

Tavaly új osztályba kerültem, ahol viszonylag gyorsan összebarátkoztam az előttem ülő két lánnyal. Elég jóba lettünk, volt hogy iskola után is együtt lógtunk, együtt jelentkeztünk csapatvetélkedőkre, stb. Azonban minél több időt töltöttem velük együtt, rájöttem, hogy eléggé különbözünk és emiatt nem fog működni ez a barátság.

Ők elég különböző családi háttérből származnak, mint én. Őket szerintem a szüleik kissé elkényeztetik, ha nem akarnak suliba jönni vagy valami osztályprogramra, akkor egyből írnak nekik kikérőt. Egyszer egyikük felsorolt kb. 10 indokot, amivel már lógott ilyen-olyan dolgokról. Már előre mondják, hogy jövőre biztos nem jönnek osztálykirándulásra, de az eszükbe se jut, hogy például engem egyedül hagynának. Amikor ezt megjegyeztem, úgy jött le, hogy én milyen önző vagyok, hogy elvárom szenvedjenek. Pedig amúgy az idei kirándulás is jó volt.

Másrészt őket 3 különféle magántanárhoz járatják (nyelvek, matek/magyar), én pedig sosem jártam ilyen különórákra, csak zeneiskolába, de azt nagyon szeretem, kiskorom óta csinálok. Emiatt szerintem egyikük le is néz, mert mikor másik két osztálytársammal időpontot akartunk egyeztetni egy találkozóra, én megjegyeztem, hogy nem lesz egyszerű, az ő külön elfoglaltságaik miatt. Erre az egyik lány azt mondta, hogy "de nekem legalább lesz nyelvvizsgám". Nekem is állandóan mondja, hogy járjak angoltanárhoz (jövő évtől fogok is), de közben úgy érzem nem tudja, hogy ezek a különtanárok milyen drágák, az meg se fordul a fejébe, hogy esetleg én nem engedhetem meg magamnak.

Amit még nem bírok, hogy az egyikükben nincs semmi közösségi érzés, pont amiatt, amit fentebb írtam, hogy mindig mindenről elkérték. Soha nem jön el osztálydélutánokra, termet dekorálni, farsangozni. Ezek nem kötelezőek, de általában az egész osztály ott van és jól érezzük magunkat, de ő mindig kihagyja, eléggé kivonja magát az osztályközösségből.

Jövőre ezek miatt már nem szeretnék velük barátkozni, valahogy csendesen el akarok tőlük távolodni, de nem tudom ezt hogy lehetne. Eddig csak annyi tervem van, hogy elülök mögülük és délután nem velük megyek ki a buszra, kerülöm őket, de félek, hogy ez feltűnik nekik. Valaki azt javasolta, hogy szemtől-szembe mondjam el nekik, hogy nem szeretnék velük lenni, de ezt nem tudnám, hogy lehetne anélkül, hogy ők meg ne sértődjenek. Ti mit tennétek a helyemben?

16/L



2018. aug. 15. 12:18
 1/2 anonim válasza:

Szia! Ahogy ezt olvastam az jött le eléggé értelmes lány vagy. Azt sem tartanám kizártnak, hogy Te vagy az intelligensebb közülük. Ezért én is azt javasolnám, hogy őszintén mond el nekik azt, hogy te már nem szeretnél velük foglalkozni. Ugyanis alig van közös bennetek, teljesen különböztök egymástól.

Az is jó, hogy te ezt így tisztán látod és “nem mész” az ő hülyeségük után. Ha meg is haragudnának, vagy rosszul esne nekik az az ő bajuk. Ne te érezd magad rosszul miattuk.

Ez az én véleményem, lehet más mashogy látja. 30f

2018. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a baj, hogy jövőre lehet együtt kell folytatnunk egy csapatversenyt (amin jórészt én dolgoztam...) és addig nem akarok összeveszni velük, de valószínűleg muszáj lesz beszélnem velük.

2018. aug. 15. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!