Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyedül érzem magam a gimnáziu...

Egyedül érzem magam a gimnáziumban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most leszek 10. osztályos. Átlagos srác vagyok. Szünetekben sajnos többnyire egyedül vagyok. Vagyis oda szoktam menni néhány o.társamhoz, de ők nem nagyon keresik a társaságomat, pedig elvileg barátként tekintenek rám. Nem találtam még legjobb barátot sajnos. Mindenkinek megvan a maga kis baráti köre, azokkal jól elvan, én meg mindig csak máshoz csapódok oda. Csoportos feladatoknál a csoportársak választásánál mindig én maradok ki utoljára. Mit tegyek? Nem akarok a gimi végéig ilyen magányos lenni a szünetekben, meg úgy ámblokk

2018. aug. 15. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Szokj hozzá. :(
2018. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Szeptemberben kezd el járni olyan szakkörre, ami érdekel. Ha kell, bedzélj egyik osztálytársaddal róla, ő szeretne-e menni. Mi is így mentünk kórusra a többiekkel, és nemcsak az osztályból, hanem az egész suliból lettek haverjaink. :) Csak ne félj ismerkedni!
2018. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

*kezdj, beszélj

Bocsi!

2018. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ez teljesen normális, nem lehet mindenki jóban az osztálytársaival. Találj egy jó hobbit, ha nincs, és kösd le magad!!! Hátha egyszer majd találkozol vkivel, akivel az lesz a közös téma.
2018. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
55%
Teljesen megértelek! Valahogy én sem érzem úgy, hogy beleillek az osztályomba. Ezért is keresek inkább osztályon kívül barátokat. Sajnos van ilyen. A szakkörökre való beiratkozás meg ilyenek tényleg jó ötlet lehet, ott megismerkedhetsz másokkal az iskolából és legalább szünetben lesz társaságod. Aztán ha az osztálytársaid látják hogy milyen közösségi életet élsz, meg hányan ismernek téged az iskolából, talán majd újra nyitnak feléd. Ha mégsem, akkor is biztos találsz valakit a suliból, akivel igazán jól el tudsz lenni legalább szünetekben. Szurkolok neked!
2018. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
42%

Próbáld meg magad elhatátorlni az osztályodtól, biztosan vannak a sulidban más hasonló fiatalok, pl. évfolyamtársak

Ne akarj megfelelni a többieknek, ha nem sikerül a barátkozás osztályon belül, akkor próbálj semleges maradni.

2018. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Ezek szerint elég hasonló helyzetben vagyunk. Nekem most jön majd a negyedik évem gimiben és ezen kívül majd még egy lesz. Eleinte én is szörnyen magányosnak és egyedül éreztem magam az osztályomban, de 3 év alatt hozzászoktam. Sajnos nem minden közösség olyan megértő a magányos, zárkózott emberekkel és nem hajlandóak befogadni őket. Néha-néha odacsapódtam egy-egy kisebb baráti körhöz, de mintha fel sem tűnt volna nekik a jelenlétem, hiába szóltam hozzá a témához, mintha meg sem hallották volna... innentől kezdve úgy leszarom őket, ahogy csak lehet, én ugyan nem fogok erőlködni ha senki nem kér belőlem. Persze, vannak olyan helyzetek, amikor kénytelenek vagyunk alkalmazkodni egymáshoz, ha például csoportmunkáról vagy páros feladatról van szó, de egy egyébként szerencsére nyugodtan lehet tojni a többiek fejére. 17/L
2018. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
*visszahúzódó, zárkózott
2018. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieknek. Jöhetnek még. Az én osztálytársaim közül senki se bunkó velem, mindenki nagyon kedves, de csak egyoldalú barátaim vannak. Ergó engem nem keresnek. Azért remélem változni fog a helyzet, remélem nem kell beletörődnöm.
2018. aug. 16. 11:09
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom néhány előttem szólóhoz. A közös hobbik, szakkörök remek ismerkedős dolgok :) Mi az ami igazán érdekel, vagy szívesen csinálod?
2018. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!