Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátszerzés és régi barátságo...

Barátszerzés és régi barátságok elengedése. Hogyan?

Figyelt kérdés
Tagja vagyok egy baráti körnek, ahova már 15 éve "tartozom". 4-en vagyunk legjobb barátok, viszont úgy érzem hogy számomra ez a barátság már nem vezet sehova. Észre vettem, hogy velem teljesen máshogy bánnak és beszélnek mint egymással és egyszer bizalmi problémájuk is volt velem (indokolatlanul) ami elég rosszul esett, így bennem is megingott valami, mert 15 év barátság után sose éreztem hogy magyarázkodnom kéne nekik vagy hogy okuk lenne megkérdőjelezni. Azóta nem szivesen találkozom és beszélgetek velük..Azt is tudom hogy kibeszélnek/kibeszéltek és emiatt már a problémáimat se szívesen osztanám meg velük, mert bennem lenne az, hogy a hátam mögött megint téma lennék. Elengedni nehéz őket (emlékek leginkább), viszont én már nem tudok rájuk úgy nézni ahogy eddig. Tanácsokat szeretnék, ti mit tennétek és hogyan/hol keresnétek új barátokat?

2018. aug. 18. 21:27
 1/10 A kérdező kommentje:
20/L
2018. aug. 18. 21:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 15 évben minden tökéletes volt?
2018. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj, ha ugy erzed hogy neked ez nem okes akkor el kell engedned oket. Nem veletlenul erzed igy. En szemely szerint az emlekeken felul is kepes lennek megvalni toluk ha arrol lenne szo hogy kibeszelnek es kikozositenek. Ez nem jo neked! Esetleg megkerdezheted hogy mi bajuk van veled de nem biztos hogy normalis valaszt kapsz a kerdesedre (tapasztalat). Szoval szerintem a legjobb amit tehetsz az az hogy szep lassan elfelejted oket. 15 ev ide vagy oda ez a te lelkivilagodnak sem tesz jot es ha valami nem mukodik azt nem kell eroltetni.
2018. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En interneten keresztul szoktam baratkozni es ha szimpatikusak vagyunk egymasnak akkor eloben is talalkozunk es a legtobb esetben a baratsag a mai napig fennall.
2018. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindig ilyenek voltak veled? Illetve ha nem, mikor változott meg a bánásmódjuk?


Nem tudom, hogy mi az oka, de ha ennyire kötődsz hozzájuk, akkor ne engedd el őket föltétlenül, viszont barátkozz másokkal is. Senki sem tiltja meg, hogy mellettük másokkal is legyél.


Szerezz új barátokat, emellett megtarthatod a régieket is, miért ne?xD Ez nem párkapcsolat, nem csalod meg őket, ha párhuzamosan más baráti köröd is van. Majd ha eléggé megelégeled a viselkedésüket, akkor könnyebb lesz elengedni.


Nekem is volt olyan barátom, akiről sokáig azt gondoltam, hogy nem valami korrekt velem. Ennek ellenére én is kitartottam mellette sokáig, majd volt egy pont, amikor betelt a pohár és elegem lett, akkor már könnyebb volt elengedni.

2018. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el őket 15 ev ide vagy oda...


Nincs értelme ha rosszul erzed magad veluk.

2018. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#2: Az elmúlt 15 évben tényleg minden zökkenőmentes volt. Rám nézve legalábbis. Volt egy másik lány akivel nagyjából ugyanezt csinálták, csak őt még ki is használták.


#3: Felhoztam nekik a problémát, és jól álltak a dolgokhoz, mondták hogy megoldjuk stb. Viszont ennek ellenére ugyanúgy állnak hozzám mint eddig és én se tudok már szerintem úgy állni hozzájuk ahogy régen. Nehéz elengedni őket. :/ Nem maradnék egyedül nélkülük, mert párkapcsolatom is van viszont ők azok akiket eddig legjobb barátoknak hívtam. Igazad van, köszönöm a válaszod! :)


#4: Nem hangzik rosszul az internetes barátkozás sem, ezekszerint megérné kipróbálni.


#5: Valamilyen szinten mindig éreztem hogy hozzám kicsit máshogy állnak mint egymáshoz viszont történt is utána valami. Röviden annyi, hogy akkoriban lett párkapcsolatom és azt hitték hogy miatta mondom le az újévi közös programunkat miközben őszintén elmondtam hogy beteg vagyok és azért nem tudok menni. Kérdezte a párom, hogy nem-e megyek át hozzájuk hogy mégse töltsem már egyedül az újévet (aznap egyedül voltam otthon) de direkt nemet mondtam, mert nem lett volna fair a barátnőimmel szemben. Ezért is esett olyan rosszul, hogy a hátam mögött elkezdenek "összeesküvés elméleteket gyártani", hogy biztos beteg vagyok-e és nem a párommal vagyok-e véletlenül. Miközben egymást sose kérdőjelezték meg hasonló helyzetekben, de engem igen. Igazad van egyébként neked is.


#6: Sajnos úgy érzem az lesz a vége. :/

2018. aug. 21. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj én hasonló helyzetben vagyok mint te. Mármint ez egy nagyon hosszú történet de a lényeg hogy úgy "igaz" barátaim sosem voltak (1 van akit annak mondhatok és annak is tartok bár különbözünk kicsit) de akkor arra volt szükségem és miután megváltoztam (pozitív irányba) már nem éreztem jól magam a társaságukban mert nem az én világom. Szerintem hagyd, úgy vagyok a régi barátokkal hogy ha hívnak és van pont kedvem akkor elmegyek ha nem úgy is elvagyok. Barátokat lehet interneten keresztül,élőben szerezni bár interneten az a rossz hogy ha nem lakik a közeledben akkor az úgy nagyon rossz. Fel a fejjel én az internetet javaslom neked. :) 21/F
2018. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia

Lehet hogy valamelyik barátnőd féltékenyek rád a barátod miatt, lehet valamelyik barátnőd nézte ki magának a barátodat és mégis Veled jött össze....kitudja....

Figyelj ez mindenhol így megy hogy, ha valaki nő felfele akkor párkapcsolata lesz nem olyan sok időt leszel már a barátokkal, sőt néha jobb a partnerrel kikapcsolódni és kell is mint hogy a barátokkal lógj! Mindenki változik!! Igazából ülj le velük egy asztalhoz és beszéljétek meg a problémáitokat, ha ez nem megy vagy nem vesznek komolyan akkor nincs miről beszélni lépj tovább! Mellőzd Őket és keress mondjuk a barátod társaságában barátokat vagy munkahelyen "interneten"stb..

A Te életedet Te írányitod és ahol jól érzed Magad ott a helyed! 15 év barátság után ha ezt csinálják Veled, talán nem is voltak "igaz barátok". A lényeg hogy Boldog légy ott ahol vagy!!!

Sok sikert

2018. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van és mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! :)
2018. aug. 23. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!