Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire illetlenség finoman...

Mennyire illetlenség finoman visszautasítani az aggódó, de számomra zavaró megjegyzéseket?

Figyelt kérdés

Említettem néhány kérdésnél, hogy Anorexiából gyógyulok; szóval a szituáció néhány olvasóban ezért lesz ismerős.


Szépen haladok, 3 kg feljött és nagyon zavar, amikor erről kezdenek távoli ismerősök faggatni.


Például megyek az utcán, összefutok egy ismerőssel és megjegyzi, hogy mennyire lefogytam; az illetlen szűkszavúságom illetve a nem tetsző arckifejezésem ellenére pedig faggatni kezd az indokról, majd hosszas sopánkodásba kezd.


Vannak, akik közösségi portálokon írnak rám havonta egyszer-kétszer ezzel kapcsolatban, hogy miért fogytam le vagy, hogy híztam e.


Arról nem beszélve, hogy Édesanyámra spontán jönnek rá pillanatok amikor nem vagyok éhes és ezért nem fogadom el amikor jégkrém+pörkölt+csokoládé+szendviccsel kínál, amitől van, hogy bepánikol és a mérlegre parancsol.


Ezek mind aggodalomból születnek nekik, viszont engem idegesít. Főleg, mert egyedül értem el idáig (doki segítségével persze) és nulla támaszul szolgálva nincs joguk felbukkanni szerintem, hogy beleszóljanak ebbe az egészbe.


Ráadásul van, amikor ez visszalök kicsit a gyógyulásban, illetve jó kiszakadni, jobban segít nem éjjel-nappal a súlyomon merengeni, hanem enni és élvezni az életet.


Szerintetek így taplóság elutasítanom az aggódó embereket és rájuk szólnom?



2018. aug. 24. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon komplex szituáció mert ha nézed mondjuk az anyukád szemszögét akkor ő csak jót akar neked és aggódik és érthető okból, viszont a lényeg szerintem hogy neked kell tudatnod (már aki megérti) hogy te igen is gyógyulsz ebből az állapotból lassan, de biztosan csak ez nem megy egyről a másikra szóval hosszú folyamat. A legfontosabb az hogy gyógyulsz,akarsz egészséges lenni és a legfontosabb dolog hogy te akard (persze feltétlenül jól jön és néha kell is az embernek a segítség akár orvos,akár lelki támasz). Akik meg faggatnak téged,kényelmetlen szituációba hoznak, jogod van azt mondani hogy ne haragudj de én nem akarok erről beszélni (persze ezt szépen körítve hogy ne sértsd meg a másikat.) és váltasz témát.
2018. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megnyugtatott a válaszod!!
2018. aug. 24. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyukáddal szerintem ülj le erről beszélgetni, hogy tudatosan figyejen erre, mert téged ez visszalök. A többieknek meg semmi köze nincs hozzá, én simán visszaszólnék, hogy magánügy, akár bunkóságnak gondolnák, akár nem
2018. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Édesanyámmal sokszor beszéltem erről; kértem, ne kínálgasson, de folytatja.

Tudatában vagyok annak, hogy szeretetből és féltésből teszi és szerencsés vagyok, hogy törődik velem; másnak szörnyű a sorsa

2018. aug. 24. 13:34
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a hozzáállás segít, viszont mások lerohanásaival viszont bem tudok mit kezdeni és nagyon idegesítenek.

Viszont megnyugodtam, hogy nem szemtelenség a részemről megjérni őket, hogy ejtsük a témát.

2018. aug. 24. 13:35
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy azzal is bajban vagyok, hogyan lehetne udvariasan, de határozottan.

Egy nő pl a legalkalmatlanabb időben kezdett rá és mondtam neki, "ugorjunj", de erre még inkább folytatta és 5-10 percig abba se hagyta. :/

2018. aug. 24. 13:35
 7/9 anonim ***** válasza:

1 válaszoló vagyok:

Egyáltalán nem szemtelenség. Az miért lenne szemtelenség hogy a saját komfort zónád megtartsd? Nem az. Felesleges ezen rágódnod. Akivel letudsz ülni, megbeszélni a dolgokat hogy te hogy érzel és tudatni velük hogy igen is gyógyulsz, akarsz gyógyulni akkor megfogják érteni, és igen anyukádnak pedig nagyon örülj, beszéld meg vele hogy te hálás vagy hogy segíteni akar, de azt próbálja meg úgy, ahogy neked jó és kellemes.

2018. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon nagy segítség a hozzáazólásotok! <3 Le fogok ülni Édesanyámmal, illetve a további megjegyzéseknél lelkiismeret-furdalás nélkül kérem az embereket, hogy ejtsük a témát.
2018. aug. 24. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ez a jó hozzáállás! saját magad boldogságáért akárki, akármit mond csak te lehetsz a felelős! Értesd meg anyukáddal hogy tiszteletbe tartod és tisztán tudod hogy jót akar de ahhoz neki kell alkalmazkodnia hogy kényelmesen,komfortosan fejlődj,érezd jól magad és azért azt se felejtsd el hogy anyukádnak is lehetnek jó tippjei,tanácsai és fogadd el a szeretetét mindenféleképp mert csak a jót akarja! :)
2018. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!