Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan űzzük ki az érdek vagy...

Hogyan űzzük ki az érdek vagy pont hogy érdektelen embereket az életünkből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet hosszan fogok fogalmazni, de remelem valaki elolvassa azért.

Leszögezem, fiú vagyok és jelenleg közel a 17-hez.

Általános iskolában mindig is egy közutált személy voltam, sokan irigykedtek rám mert egy határozott és lelkileg erős srác voltam, jól tanultam, és mindenem megvolt. Nagyon sok pletykát kitaláltak rólam az idősebbek, fiatalabbak, de én már a problémáimat akkor is egyedül kezeltem ezzel kapcsolatban. Nem álltam le senkivel vitázni, nem alacsonyodtam le soha. Megvédtem magam mindig ha kellett, nekem lett igazam. Akkor is már érdek és kamu barátaim voltak, soha nem oszthattam meg velük semmit, mert komolytalanok voltak, mások voltak az életről elképzelt képeink, valamint tudtam ha nekik valamit elmondok, az kiderül. Közülük jelenleg is csak 1-el tartom a kapcsolatot.

Bekerültem középiskolába, megismerkedtem egy lánnyal, aki később a legjobb barátom lett. Mindig is vágytam egyetlen egy olyan barátra akivel egyezem mindenhogy, mindent megoszthatok vele, és mindig mellettem van. Ez a hit bennem volt vele kapcsolatban majdnem egy évig, mig letelt az elso ev.

Jött a nyár, neki vannak egyéb barátai akik nyilván fontosabbak voltak, és fontosabbak is mint én. Teljesen elfelejtett, egyszer találkoztunk azon a nyáron. Egyáltalán nem hiányolt, csak suli kezdéskor, akkor is azért, hogy legyen kivel lenni.

Nem volt már az osztálytársam, csak akkor jött oda hozzám ha nem volt más. Nekem ugyanúgy fontos maradt, de valamilyen szinten undorítónak tartom hogy kihasznál. De tudom, hogyha vele összeveszek, nem lesz senkim se, az egyedülléttől pedig mindig is óckodtam.

Van mégegy barátom, ő is hasonló típusú, bár neki mindig megmondom a véleményem mindennel kapcsolatban.

Szeretnék végre egy határozott, őszinte és szókimondó ember lenni, de egyszerűen nem megy az ilyen emberek gàtlása végett. Alapból az altalanos iskolas évek alatt kapott bántások megalázások miatt gátlásos vagyok picit, nem merek baràtkozni mert félek az előitéletektől.

Annyi tervem már van, hogy középsuli után mindenkit kitörlök az életemből akiben csalódtam eddig, csak az még majdnem 3 év. Addig viszont megnyomorít lelkileg ha ilyen emberek között kell felnőnöm. Nemtudom mit tegyek.


2018. aug. 29. 01:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Menjél az iskolapszichológushoz, mert távolról nem lehet megítélni, hogy mit kéne másképp tenned.
2018. aug. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!