Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt-legjobb barátnő krízis....

Volt-legjobb barátnő krízis. Tanács?

Figyelt kérdés

A helyzet nagyjából az, hogy 2 évig legjobb barátnők voltunk. De olyan igazán legjobb. A suliban ismerkedtünk meg, előtte nem is találkoztunk. Nos, rólam tudni kell, hogy egy társasági ember vagyok, alapvetően sok barátom van és gyakran szoktak velem más osztálytársaim is lelkizni. Úgy egy éve volt, hogy ki is verte emiatt a balhét, hogy mi az, hogy én másokkal is barátkozok és, hogy ez neki nagyon rosszul esik, mert mégiscsak az én legjobb barátnőm... Ezt végül megbeszéltük, nem volt belőle utána semmi nagyobb gond.


Fél évvel ezelőtt lecsórózott engem, meg úgy az egész családomat egy veszekedés közben (hozzátenném, alaptalanul, bár tény, hogy ők elég tehetősek,). Ez a veszekedés is egy tök gyerekes dolog volt, mert ő kiakadt rám valami olyan miatt, ami szerinte az ő ötlete volt, közben meg az enyém, és ebből volt egy kisebb balhé (a fél osztály előtt).


És nagyjából itt kezdődtek a problémák. Bocsánatot kért meg minden, de azt is csak akkor mikor már egy hete nem beszéltem vele és végre észrevette, hogy van valami bajom. Utána már nem haragudtam rá vagy ilyesmi, de azért eléggé rosszul esett a dolog és már nem volt minden ugyan olyan...


Közben az egyik közös barátnőnk lett mindkettőnk legjobb barátnője. Nevezzük G-nek. Tavaly év végén viszont az ex-legjobb barátnőm kitalálta, hogy utál. És akkor mindketten G-vel lógtunk, de egymással meg nem...

Nyáron az ex-legjobb barátnőm tönkre is tett egy közös balatoni találkozást G-vel, ami csak azért volt gáz mert egy ilyen nagyjából 3 évente egyszer van, hogy G családja és az én családom egyszerre van lent.


Végül elkezdődött a tanév, az ex-legjobb barátnőm úgy csinál mintha mi se történt volna és ez egészen addig így is volt amíg egyik órán nem kaptunk egy páros projektet. És G engem válsztott hozzá, mert én előbb kértem meg...

És ennél a pontnál az ex-legjobb barátom újra kiverte a balhét, miszerint G az ő legjobb barátja és hogy neki egyértelmű volt, hogy a legjobb barátok mindent együtt csinálnak és hogy G milyen szemét, stb...


Na mármost! G az én legjobb barátnőm is, sőt, állítom, hogy jobb barátok vagyunk G vel mint a régi barátnőm és G. Nem nagyképűség, tényleg, csak az ex-legjobb barátnőmről tudni kell, hogy ő nem egy olyan ember aki nagyon odafigyel másokra, sőt... Kóros feltűnési viszketegsége van, ami kis mennyiségben talán még egész szórakoztató is tud lenni, viszont hosszútávon eléggé fárasztó. És volt már, hogy G mondta neki, hogy rossz kedve van, és erre Ő csak annyit válaszolt, hogy "Látom" és beszélt tovább...

Viszont én és G mindent meg tudunk beszélni. És én igazán megértő vagyok, tényleg.

DE! Ha G-nek választania kellett kettőnk közül, eddig mindig Őt választotta és nem engem. Megértem miért, tényleg, Ő eléggé szeszélyes és az utóbbi egy évben eléggé sok embert elmart maga mellől a viselkedésével.


De ha egyszer, csak EGYSZER engem válszt G, akkor miért kell ekkora hisztit csapni? És olyanokat G fejéhez vágni amiket az ember az ellenségének sem mond, nemhogy a "legjobb barátnőjének"??

És én tényleg, annyiszor tűrtem csendben ahogy Őmellette háttérbe szorulok G-nél, akár csak egy pillanatra is, Ő meg egyetlen egyszer nem bírja ki? Mert nekem is ritka szarul esik, de megpróbálom felnőttként kezelni a helyzetet amennyire tudom, mert megértem, hogy G-nek Ő is fontos. De nem tudom, hogy most mit csináljak...

Vannak barátaim, nem vagyok egyedül. Viszont mégiscsak más egy legjobb baráttal kibeszélni a problémáimat. Leginkább talán az zavar, hogy én ennyi mindent kibírtam szó nélkül, G meg hatalmas műsort rendez egy ilyen apróság miatt. És nem ez az első alkalom, velem is csinált hasonlót.


Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Valahogy annyira kilátástalannak látom ezt a helyzetet. A szüleim azt tanácsolták, hogy ne foglalkozzak Ővele, de azért ez mégsem olyan egyszerű, hiszen osztálytársak vagyunk, ráadásul mindig G-vel lóg.

És igen, titokban abban reménykedem, hogy egyszer G is ráun erre az egészre, de mégsem akarom tőle elvárni, hogy válasszon...


Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de gondoltam a körülmények ismeretében könnyebb lesz hasznos választ kapnom :( És bocsánat ha nagyon kusza, nekem ez az időpont már elég késői...


Valami tanács esetleg? Mit kezdjek ezzel a szituációval? Hogyan lehetne könnyebb?

Előre is köszönöm a válaszokat! És azt is, hogy elolvastátok, tudom, hogy nagyon hosszú lett!



2018. szept. 7. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne ragaszkodj ilyen görcsösen G-hez,mert egyrészt megfullasztod,másrészt jogosan érezheti azt hogy csak azért vagy vele hogy a 3.-nak árts.


Ha G igaz barát,nem fog elhagyni téged.

2018. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress máshonnan baráto(ka)t.

G meg az ex meg csináljon amit akar

2018. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátnők jönnek mennek. Ez az öri hari, sose bocsi a LB miatt szánalmas. Találsz magadnak még elég sok barátnőt mert még fiatal vagy.

Legjobban G-t sajnálom.

2018. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!