Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság introvertált és...

Barátság introvertált és extrovertált ember között?

Figyelt kérdés

A ,,legjobb barátnőm" megsértődik minden apróságon. Már lassan 8 éve vagyunk osztálytársak a középsuli után ugyan arra az egyetemre járunk. Nem élünk kifejezetten közel egymáshoz, de szeretné fenntartani a barátságot sulin kívül is, ami persze részemről is rendben van, viszont semmi közös nincs bennünk. Különbözik az izlésünk a zene, filmek, könyvek, öltözködés és a világról való nézeteink terén.


A barátságunk nagyon gyorsan alakult ki, rendkívül nyitott volt, szinte csakis személyes dolgokrol beszélt nekem (család, otthoni problémák), úgymond kiöntötte nekem a szivét és ez kölcsönös volt. Viszont ő extrovert, én introvert vagyok. Imád sportolni és kipróbál mindenféle extrém sportot. Engem is gyakran hívott magával mindenhová, de tériszonyom van és félek a mély víztől, így aztán nem szoktam az ilyen programokba bele menni. Annak ellenére, hogy nem szeretek eljárni otthonról és hiszek benne hogy skypon kersztül is lehet tartani a kapcsolatot a másikkal, mégis hajlandó voltam kevésbé extrém eseményeken részt venni vele, és hogy én se legyek lemaradva, én is ajánlottam neki közös programokat amiket tapasztalatbol tudtam, hogy talán őt is érdekelné. Olyankor mindig olyan kifogások jönnek a részéről, hogy beteg, vagy előző nap sokat dolgozott és ma szeretne inkább pihenni. Én az ilyet megértem és nem osztom rajta tovább a szót. Nekem mindegy miért utasít vissza, felőlem azt is mondhatja,hogy csak nincs kedve, én azt is megértem, de akkor ő miért sértődik meg minden apróságon amikor valamire nemet mondok? Ha én meghívom egy kávéra vagy valami rendezvényre akkor ő előző nap valamiért visszalép, de ha én nem megyek vele sziklát mászni akkok 2 napig nem beszél velem. Most úgy vagyunk, hogy ha találkozunk akkor kedves meg rendes,és mivel nicsenek barátaim ezért becsülöm a barátságát de ha már egy ideje nem látjuk egymást akkor írogat, hogy haragszom-e? meg hogy nem-e megyünk valahova. Lekifurdalásom is van ezért. Ezen a nyáron szerettem volna többször is találkozni vele de most nagyon bonyolult helyzetben vagyok és ki sem látszom néha a problémákból meg a munkából, ezért a talizást halasztottuk, aggaszt,hogy ezt majd megint zokon veszi. Amúgy ő jó ember, csak talán túlságosan is különbözünk. Szerintetek ez normálisnak számít? úgy értem, nevezhetjük ezt barátságnak, vagy ez már eleve egy reménytelen helyzet?



2018. szept. 10. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy lehet, sőt,kiegészítitek egymást.Én találkoztam két csajjal akik nagyon jó barátnők voltak, az egyikük mélyen introvertált, a másik extrovertált.

Ha igazat írsz,akkor az extrovertált barátnőddel gondok vannak.Az hogy állandóan lelkizik, meg hogy sértődős,inkább introvertáltakra jellemző.

2018. szept. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régebben rám is tapadt egy elég erős személyiségű barátom, szegényt kénytelen voltam leépíteni.

Sőt, elég sok barátot leépítettem, de már bánom.

Rengeteg élményt, örömöt okoznak, vigyázni kell rájuk, legyenek bármilyenek.

Megsértheted őket bárhogy, idővel úgyis visszataláltok egymáshoz.

2018. szept. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 akivel én találkoztam extrovertáltak, (és biztosan tudom, hogy azok) a többségük sértődős, lelkizős, hiú volt.

Az introveltáltakról ezt nem tudom elmondani többségben elmondani.

2018. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!