Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy korrektebb lezárni egy...

Hogy korrektebb lezárni egy barátságot?

Figyelt kérdés
Van egy lány, akivel egyetem alatt jóban voltam, de azon kívül eléggé más emberek vagyunk, más élethelyzettel. Neki, most lesz gyereke, én munka mellett még egy új dolgot tanulok. Ő rendezett körülményekből jön, én a társadalom perifériájáról küzdöm fel magam. Ő gondoskodó típus, ezért állandóan gondoskodni akar rólam is, pedig nem sok dolgot mondok neki. Egyre jobban frusztrál, szeretném vele megszakítani a kapcsolatot. 2 másik barátnője régebben, elég csúnyán elbánt vele. Éppen ezért, úgy gondoltam szép lassan megszűnik majd a kapocs, más élethelyzete lesz, messze is lakunk, idővel majd ellaposodik. A párom szerint ez gonoszság és jobb lenne megmondani neki az igazat. Szeretek igazat mondani, de szerintem az ebben a helyzetben bántóbb. Ti mit tennétek?
2018. szept. 13. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne lezárni a barátságot? Ennyire nem kedveled már? Szerintem éppen megbecsülni kéne azokat, akik törődnek az emberrel és őszintén érdeklődnek a másik iránt, az ilyenekből nagyon kevés van. Ha viszont valóban nem szeretnéd tovább tartani a kapcsolatot vele, akkor igaza van a párodnak, az a legtisztább, ha ezt közlöd vele. Őszintén, ahogy nekünk is leírtad. Baromi szarul tud esni, ha egycsapásra szó nélkül eltűnnek az életedből vagy egyszerűen érzed a másik részéről, hogy nem úgy viszonyul ehhez az egészhez, ahogyan te és kb tojik a fejedre. Nem egyszer tapasztaltam már ezt és iszonyatos érzés. Úgy bánj másokkal, ahogy te is elvárnád, hogy bánjanak veled.
2018. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak az eredményeimet soha nem méltatja, de ha valami rossz történik, rögtön ott van és sajnálkozik. Nem bírom már ezt. Én azt hittem az én "módszerem" a kevésbé sértő, de akkor átgondolom.
2018. szept. 13. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy személyesen átadott mondattal is le lehet zárni barátságot.


De az hogy valaki a net-en X regisztráció mögül Y embernek adja ki magát, és azon mesterkedik, hogy Y és Z megszakítsa a barátságot, az már egy holt gondolat:D

2018. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb szemtől szembe megmondani.Nekem is volt már hogy egy szó nélkül hátat fordítottak, nem igazán tudtam hova tenni a dolgot.
2018. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ah, maganak koszonheti akkor, h elbantak vele. az ilyen nem gondoskodo, csak annak mutatja magat. volt nekem is ilyen haverom, a bajban nagyon ott volt velem, igaz, csak kritizalni es kinevetni, de mikor valami jo tortent akkor nem tudott oszinten orulni. mindent megakart nekem mondani, h hogyan tegyem. konkretan nem leepiteni kell az ilyet, hanem kimondani neki, h nezd, ezek idegesitenek, ezert nem akarok tobbet veled baratkozni, mert az ilyen nem barat. es ennyi.
2018. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!