Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az iskolaban sok szimpatikus...

Az iskolaban sok szimpatikus (idősebb) ember van, akikkel szívesen baratkoznek de nem tudom hogyan kezdeményezzek. Félek, hogy elutasítóak lesznek, vagy nyomulosnak tartanak. Hogyan baratkozzak?

Figyelt kérdés
Elég közvetlen, vagyok de így gimnáziumban, ahol olyan emberek vannak akikkel úgy baratkoznek, inaba száll a bátorságom. Vannak egy vagy két évvel idősebb emberek, akiknek annyira tetszik a gondolkodás módjuk, és az, h milyen csodálatosak. És nagyon szeretnek jóba lenni veluk,de mint ahogy fentebb írtam, félek kezdeményezni. Ezt, hogyan kuzdjem le? Hogyan kezdeményezzek? Hogyan baratkozzak?

2018. szept. 13. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tényleg ennyire szimpatikusnak tűnnek, nyugodtan menj oda hozzájuk:) ha csalódni fogsz, hát legalább tudod.

Én végzős vagyok gimiben, de egyáltalán nem néznék le egy alsóbb évest, egyrészt én is voltam az, másrészt nem az a pár év határozza meg az embert, nyugodtan lehet barátkozni attól még.

Viszont ami kicsit furcsa a szövegedben, hogy nagyon "isteníted" őket vagy nem is tudom, hogy mondjam. Ezt sem szabad, pláne ismeretlenül, mert akkor könnyebben csalódsz, ha kiderül róluk valami rossz. Csak lazán, nyugodtan:) nem kell rájuk akaszkodni, de odamenni nyugodtan lehet, hogy pl tudják-e, hol van ez és ez a terem, mert te még új vagy és nem ismered a sulit vagy ismerik-e XY tanárt, milyen szerintük stb. 10-ből 9 ember szívesen segít és ez jó lehet egy beszélgetés elindításához.

2018. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!