Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak az egyetemen?

Hogyan barátkozzak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el az első évet az egyetemen. Középsuliban voltak barátaim akikkel jóban voltam, de voltak, akikkel nem a túlzott bohóckodások miatt. Én egy olyan fajta ember vagyok, aki szeret bulizni, inni és járkálni (már 2 éve megy ez) de részben meg vannak furcsaságaim (sokat bohóckodok, hülyeségeket beszélek/csinálok, poénkodok ami néha rosszul sülnek el) és emiatt páran hülyének néznek (pár ember) de 7 legjobb barátom van akikkel eléggé elvagyok. De egyetemen (főleg a csoportomban) sok művelt intelligens ember van akik jól elvannak egymással és valamiért nem merek megszólalni vagy beszélgetni vagy témát nyítni vagy hozzászólni mert félek hogy ott is hülyének néznek vagy nem leszek szimpi nekik. Hogyan barátkozzak egy lánnyal vagy egy fiúval, vagy hogyan változtassak a stílusomon vagy egyáltalán hogyan oldjam fel a gátlásaimat. Másik baj hogy nagytömegben nem merek beszélgetni, mert gyorsan beszélgetnek és gyorsan reagálnak és ott is vannak gátlásaim (osztálytalikon)


19/F



2018. szept. 16. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne félj. Kezdj el teljesen hétköznapi dolgokról beszélgetni, menj oda ahhoz aki szimpi. Az, hogy szeretsz bulizni, járkálni még nem jelenti azt, hogy kevésbé vagy intelligens vagy művelt mint a többiek. Azért 18-20 éves korukra az emberek már eljutnak arra a szintre, hogy nem az alapján ítélnek el másokat, hogy bulizós vagy magába húzódó, hanem az alapján ahogy viselkednek, és viszonyulnak a másikhoz. Ha emberileg normális vagy, és úgy is viszonyulsz hozzájuk, seperc alatt találsz barátokat :) Sok hülyeséget nem tudsz mondani, max olyanokat amin röhögni lehet, de az meg csak jó. Ha meg mégis sikerül valami nagyon nagy marhaságot összehoznod, azt is el lehet viccelni :D
2018. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is idén kezdtem el az egyetemet. Eleinte félénk és visszahúzódó voltam, de az első hét végére már egész jól elbeszélgettem több emberrel is. Szerintem az érdeklődés összehoz, kezdésnek az is jó lehet, hogy megkérdezed, ő miért jött erre a szakra, mi motiválja stb.
2018. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!