Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen más érdeklődésű...

Teljesen más érdeklődésű emberekkel barátság?

Figyelt kérdés

Én introvertált vagyok és főkét a saját hobbijaimmal/filmjeimmel/stb-vel szoktam foglalkozni.


A másik extrovertált, el akar menni ide-oda. Kávézóba beülni, stb. Egyáltalán nem érdekli semelyik sorozat/könyv/film/vallás/téma gondolatvilág ami engem.


Viszont állandóan barátkozni akar. Meg hogy milyen jó érzés neki velem barátkozni, mert érdekes vagyok.


Viszont engem folyton halálra untat. Kértem, hogy legalább egy filmet nézzen meg az enyémek közül, hogy legyen miről beszélnünk, de nem akarja. Mindig csak ígérgeti.


Ilyenkor érdemes folytatni ezt a barátságot?

Nekem semmi kedvem vele társalogni mert tiszta semmitmondó "szia-mizu" beszélgetésekre futja neki mindig.



2018. szept. 22. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem működik
2018. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Hmm... hát én nagyon-nagyon szeretek eltérő gondolkodású/érdeklődésű emberekkel is időt tölteni. Az, hogy barátság, nálam azért ennél többet jelent, tényleg csak az ilyen 5-10 éves, sok mindent megélt kapcsolatokra mondom. Viszont engem kinyit/felfrissít/elgondolkodtat/megnyugtat, mikor olyannal beszélhetek, aki által új nézőpontból szemlélhetem a világot. Ezeknek a találkozóknak nem kell extrém hosszúnak vagy gyakorinak lenniük, van, akivel csak egyszer beszéltem életemben, de az is sokat hozzáadott a világképemhez. Viszont amit leírsz, az szerintem nem egy túl pozitív kapcsolat. Ha tényleg kínos, néha meg sem tudtok szólalni, nincs téma, untat téged, és már többször is találkoztatok/beszéltetek, akkor nem látom, hogy ebben bármi építő lenne számodra. Aki extrovertált az igényli, hogy előadhassa magát, viszont két extrovertáltnak sokszor "kompetálnia" kell a szóért, míg melletted igazából teljesen kinyílhat. Egyébként nekem nincs bajom az ilyen emberekkel, nem gondolnám, hogy ezzel kihasználnak, szimplán nekik ilyen a személyiségük és ez tölti fel őket. Ha te nem élvezed a társaságát és úgy érzed, hogy nem akar ő semmi engedni/ beletenni ebbe a barátságba, csak kiéli az ilyen dolgait, akkor szerintem ne erőltesd. Úgy is fog találni más hallgatóságot. Te meg olyat, aki nyitott lesz a te dolgaidra is :)
2018. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint te, borzasztóan introvertált. És nem bírom az üres csevegést, a "small talkot", teljesen leszív. Felesleges olyan emberrel töltened az idődet, akivel nem érzed jól magad. A te életed, legyél boldog, szabadulj meg tőle. Ő úgyis találni fog majd egy másik érdekes "egzotikus állatot"
2018. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!