Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért végzem közellenségkénz...

Miért végzem közellenségkénz mindig minden munkahelyen, hogy közben semmit nem teszem?

Figyelt kérdés

Az “bűneim”: visszahúzódás, csendesség, komolyság, és ami a legnagyobb: ha piszkálnak általában nagyon kiakadok ( úgy vélem jogosan mivel okoz nem adok sosem, hogy valaki szemétül bánjon velem)


Ilyen “súlyos” vétkek mellett miért kerülök mindig olyan pozícióba amikoris közellenség vagyok és úgy kezelnek mint aki a börtönből szabadult miután ült gyilkosságért?


Ha kérdezek valamit akkor ingerülten válaszolnak, igyekeznek lerázni, sok esetben többen egyszerre ellenségesek velem mintegy a védelmére kelve annak akitől kérdeztem valamit.


Szóval annyi az egész, hogy én vagyok a legjobb embet akit ismerek, de mégis úgy vagyok kezelve mint valaki aki súlyos bünöket követett el. Tényleg semmit nem tettem. Nagyon igazságtalanok az emberek, már elkeztem utálni is őket. Nagyon undorító teremtések. Inkább egy kutyához vagy macskához beszélgetnék kint egy emberhez mert mindent amit mondasz ellened használja fel, illetve kiforgatja a mondandód.


2018. szept. 27. 15:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

"Szóval annyi az egész, hogy én vagyok a legjobb embet akit ismerek"


Mátyás király egy alkalommal ellátogatott a börtönbe is. Sorba állíttatta szépen a rabokat az udvaron, és megkérdezte tőlük, hogy miért kapták a büntetést. Mind bizonygatta, hogy ő biz' ártatlan, ellenségei juttatták a börtönbe őket jogtalanul. Na az utolsó rab Cigány Tódor volt. Ő megvallotta a királynak, hogy lótolvajlásért ítélték el, szerinte jogosan.

Mátyás elálmélkodott, aztán parancsba adta:

- Eresszék el azonnal innen ezt a lótolvajt, menjen Isten hírével! Még megrontja itt ezt a rengeteg tisztességes embert! - azzal sarkon fordult, és otthagyta őket.

2018. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Mondanám, hogy olvasd vissza objektíven szemlélve azt, amit ide írtál, mert akkor rájönnél, miért vagy mindenki számára ennyire antipatikus, de ahhoz ki kéne húznod a fejed a hátsódból és őszintén kétlem, hogy erre képes lennél. Az írásod főszereplője ugyanis egy öntelt, arrogáns, felelősséghárító, ráadásul túlérzékeny személy és ez már ennyiből is átjön, nemhogy élőben.
2018. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom valami elmebeteg vagy, ahogy az írásodból is sejthető.
2018. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Valamiért az emberek megérzik, hogy azzal ki tudnak hozni a sodrodból, manipulálni tudnak, ha idegesítenek, bosszantanak.

Miért van ez, nem tudom.

Engem is minden közösségben megtalálnak ilyen emberek.

Megérzik a gyengeséget, bizonytalanságot, önbizalomhiányt.

Pszichológus segíthet kideríteni az okot, mert ha ismétlődnek történések, annak oka van.

Nem azt akarom mondani - véletlenül se - hogy "te provokálnád" őket.

2018. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2


Mi az hogy túlérzékeny? Mindenki annyira érzékeny amennyire. Olyan mint amikor valakinek kék a szeme van akinek pedig zöld.

Kinek képzeli magát az aki ítélkezni mer ilyesmi miatt? Ítélkezzetek a sok semmirekellő tolvaj, csaló, álnok kétszínű emberek felett ne felettem!

2018. szept. 27. 16:46
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Pont ezért. Mert utálod őket. És valószínűleg ez már régóta így van..ezt megérzik az emberek. És rögtön ellenszenvessé válsz. Ha meg se kérdezed a másiktól hogy vagy , nem vagy érdeklődő,mert nem szereted őket, sugárzod magadból az emberek lenézését/gyűlöletét akkor még is mit vársz ki kedveljen így téged?
2018. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Kérdésed legvégén van a válasz. :)
2018. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

"Mi az hogy túlérzékeny? Mindenki annyira érzékeny amennyire. Olyan mint amikor valakinek kék a szeme van akinek pedig zöld."

Blablabla. Klasszikus felelősséghárítás. Persze nyilván könnyebb megsértődni minden apró kis szarságon, mint fejleszteni a jellemeden, de azért ne csináljunk már úgy, mintha a túlérzékeny, sértődős mimózák miatt mindenki másnak tojáshéjon kellene lépkednie. Felnőtt ember vagy, tessék megtanulni kezelni az ilyesmit felesleges indulatok nélkül. Érződik a szövegeteden, hogy egy öntelt, merev, gyűlölködő ember vagy, szóval ne csodálkozz, ha senki sem kedvel.

2018. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8


Igazából csak félek tőlük és kerülöm őket. Lehet ezt értelmezik úgy hogy arrogàns vagyok esetleg lenézem őket.

Talán én is hibázok mivel valahogy ezt kommunikálhatnám hogy igazából csak félelemről van szó.

2018. szept. 27. 20:07
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
A "közellenség" téma nekem is ismerős: ha csinálok valamit, akkor azért, ha nem, akkor meg azért. Ezek szerint nekem kell változnom.
2018. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!