Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem szeretik azt aki...

Miért nem szeretik azt aki introvertált egy közösségben sem?

Figyelt kérdés

Mit gondonak róluk?

Azt hogy nagyképűek, vagy sunyik, rosszban törik a fejüket?


2018. okt. 5. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem igaz, hogy semmilyen közösségben nem szeretik őket. Teljesen hülyeség. És általánosan azt sem lehet megmondani, mit gondolnak róluk. Szerintem nem ennyire negatív a megítélés, inkább semlegesebb, és olyasmi gondolatok lehetnek, minthogy nagyon maguknak valók, félénkek, visszahúzódók.
2018. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem arról van szó, hogy nem szeretnék őket. Egyszerűen csak a mai felgyorsult, pörgős, ingerekben nagyon gazdag világban nem érzik magukat olyan jól. Én magam nagyon introvertált vagyok és csöndben nyugiban egyedül érzem csak jól magam, ezzel szemben a munkahelyen, sport közben, barátokkal és igazából az élet minden területén csinálni kell ezerrel és bizonyítani mert különben nem lesz jó munkád, nem lesz barátnőd, nem fogsz haladni előre az életben. Egyszerűen a mai világ az nem nekünk introvertáltaknak kedvez és ezért érezheted azt, hogy a közösségek nem befogadóak.
2018. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet abban hogy a világ nem kedvez az introvertáltaknak, épp ellenkezőleg, régen az emberek rá voltak kényszerülve arra hogy eljárjanak másokkal társalogni/szórakozni, vagy otthon nézhették a falat mert mást nem nagyon tudtak csinálni max olvasni, de az nonstop unalmassá válik, ma meg felkelsz benyomod a gépet este kikapcsolod és mész aludni, és jól érezted magad egész nap anélkül hogy el kellett volna hagynod az otthonod, +online ismerkedés, chatelés, szerintem a mai technika jól kiszolgálja az introvertáltak igényeinek nagy részét, persze nem kötözködni akarok, ez az én véleményem.

Kérdésre válaszolva, szerintem ép elméjű ember nem gondol rosszat egy másik emberről csak azért mert csendes, illetve a közösségekkel pedig az a helyzet hogy az introvertáltak is kedvelhetőek társasági életben annyi hogy ők a kis létszámú összeszokott társaságokat preferálják/preferáljuk.

2018. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Kár, itt tart még az emberiség. introveltált, extorveltált, sovány, dagi, cigó, magyar...stb
2018. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak arról van szó, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni azokkal, akik nehezebben nyílnak meg. Főleg csoportosan értem. Mondjuk az adott csoport nyíltan, befogadóan áll az új kollégához, de ez neki még kevés ahhoz, hogy teljesen felszabadult legyen, több idő kellene. A többiek meg ezt elutasításnak érzékelik, tehetetlennek érzik magukat, nagyjából így gondolhatják: "Mi léptünk felé, most rajta lenne a sor, de nem csinál semmit. Mit kezdjünk még vele? Megtettünk mindent, amit tudtunk."

Plusz a legtöbb embernek, legyen akármennyire közvetlen típus, könnyen lehetnek önértékelési problémái és általában vannak is. Ha ez találkozik egy passzív, bizonytalan látszólag elutasító viselkedéssel, azt magukra veszik öntudatlanul és úgy következtetnek, hogy az új kolléga lenézi őket, rosszat gondol róluk.

2018. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértésnek szánom de a 3. azért kicsit bagatellizálja ezt az élet nevű dolgot.

Ha az ember 40 évesen nem munkanélküli akit a szülei tartanak el akkor kénytelen kimozdulni a lakásból legalább dolgozni. Introvertáltként gond nélkül chetelek a kollégákkal és emailozok ügyfelekkel, de baráti csevegést cheten megoldani utálok mert rettentően személytelenek tartom az online kapcsolattartást, szívesebben találkozom velük ha tehetem annak ellenére, hogy nem szeretek eljárogatni sehova. Az egyedüllétet szeretem de a magányt nem tudnám elviselni.

Párkapcsolatra nem vágyom de a szexualitásra igen, viszont ismeretlenekkel való beszélgetés nagyon kényelmetlen számomra. Ebben az esetben vagy belemegyek egy párkapcsolatba ami a szexen kívül nem vonz, vagy prostizok amit személy szerint ízléstelennek találok vagy egy ismeretlent próbálok felszedni neten vagy bárban ami alatt a személyiségemből fakadóan nagyon kellemetlenül érzem magam.

Az introvertáltakat nem úgy kell elképzelni, hogy egy barlangban remete életet akar élni, úgyhogy a technológiai elszigeteltség az nem oldja meg a problémát.


Az 5.-el egyetértek. Valóban a közösségek nehezen tudják eleinte a zárkózottabbakat kezelni, de az idő elteltével meg fogják szokni ezt a zárkózottságot és tudnak majd viszonyulni hozzá valamint ha az introvertált ember megszokja a környezetet és a közeget akkor azért a szorongásából és gátlásaiból is felold valamennyit és tud majd kapcsolatokat építeni a közösségben. Persze lehetnek olyan emberek akikkel majd nem leszel jóban vagy olyan közösség ahol nem érzed sok idő eltelte után sem jól magad de az nem az introvertált személyiséged miatt lesz.

2018. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2


Teljesen így érzek én is. Én sem találom a helyemet a világban. Próbálgattam ezt, próbálgattam azt de mindig is csak arra jutottam, hogy jobb lenne csak otthon ülni és ki sem mozdulni. De nincsenek opciók, a túlélés érdekében ki kell jönnöd a házból és elkerülhetetlen, hogy emberekkel kerülj kapcsolatba.


És ez az...az ingerek mennyisége. Én is azt gondolom, hogy az introvertáltság nem csak abból áll, hogy valaki kizárólag az emberek társaságát nem preferálja, hanem az ingerek mennyisége túl sok számára, alacsonyabb az ingerküszöbje. Manapság pedig minden irányból ingerekkel bombáznak, rengeteg mindenre kell figyelni egyszerre, rengeteg információt feldolgozni és rövid idő alatt döntéseket hozni. És így nem nehéz megérteni, hogy a nap végén úgy érzem magam mint a mosott kaki.


Szeretek emberekkel MÉLYEN elbeszélgetni, de nem szeretem a társaságokat. Bárkivel el tudok beszélgetni kettesben jól (aki persze nyitott az elmélyültebb társalgásokra) ám amikor ugyanezek az emberek egy nagyobb társaságot alkotnak akkor mintha mindenki átváltozna és semmivel sem emlékeztetnek arra a személyre akivel meghitten elbeszélgettem, mintha lenne egy társasági énjük, meg lenne egy igazi énjük. Ez elég tudathasadásos, személyiségzavaros állapotnak tűnik nekem, bár az emberek többsége így nyilvánul meg tehát gondolom, hogy belefér a normálisba. Legalábbis ez inkább normális manapság mint az, hogy valaki például introvertált. Szóval a lényege ennek az, hogy igenis lenne igényem minőségi társalgásra, társaságra, de nehezen található ez meg, mivel általában sokkal nagyobb az igény a felszínes kapcsolatokra.

És most nem arról van szó, hogy valakire rá akarok akaszkodni dehogy. Nekem az is elég ha havonta egyszer 2 órára összefutok az emberrel 1-2 sör mellett elbeszélgetni. De sajnos amikor lehetőségük van nagyobb társaságba menni, akkor mindig az lesz a vége, hogy inkább azt választják.

2018. okt. 5. 18:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez az állapot, amit te tudathasadásnak érzékelsz, kb. ugyanolyan, mint hogy máskent viselkedsz egy temetésen, mint mondjuk a szerelmeddel egy romantikus estén. Vagy egy vizsgán sem pont úgy beszélsz, mint egy focimeccsen. Szóval ugyanazok a személyek, csak más oldalukat látod kisebb és nagyobb társaságban. Amit neked elmond, azt lehet, hogy nem köti mindenki orrára.
2018. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt, hogy sunyik, gyengébb képességűek, nem annyira megbízhatóak. Sokat kell dolgozniuk, hogy bebiztosítsák magukat az ellenkezőjéről.
2018. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csendesnek és szégyenlősnek tartanak, de semmi negatív.

De én egy olyan munkahelyet is választottam, ahol csupa elvarázsolt figura dolgozik, így annyira nem lógok ki, max sokkal álmodozóbb vagyok. Persze én is észreveszem, hogy egyeseknek ez a viselkedésem inkább visszautasításnak tűnik, velük külön le szoktam állni beszélgetni (akár pár kérdés erejéig, mert nekem ez nagyon nehezen megy), hogy érezzék, hogy nem bunkó paraszt vagyok, csupán nehezen barátkozom. Ez működni szokott :)

2018. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!