Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy amikor én...

Miért van az, hogy amikor én mondok néha nemet valamire akkor én leszek a rossz magatartású, kellemetlen, nehéz szokású ember?

Figyelt kérdés
Míg ha más mond mindenre nemet az elfogadható, sőt megdicsérik, hogy mennyire asszertív, magabiztos.
2018. okt. 8. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez függ a dologoktól, amikre nemet mond az illető.

Te mire mondtál nemet, amiért így bélyegeztek meg?

2018. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És a másik ember mire mondott nemet?
2018. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Ezt én is többször tapasztaltam. Vannak ismerőseim akik csak akkor keresnek amikor szükségük van rám. Persze én mindig ugrok. Aztán, ha nekem lenne szükségem segítségre akkor ők éppen nem érnek rá. Meg legközelebb sem.

Ezek után, ha én is nemet mondok akkor én vagyok az "antiszociális, magának való" ember.

2018. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Hát ez szomorú de kettős mérce ám hozzátartozik a társas dinamikához és az emberek tökéletlenségére mutat rá.


Függ szerintem az előadásmódtól is, néhány ember olyan jól el tudja adni magát hogy még ha az ürülékét nyújtaná oda nekik akkor is össze vissza csókolnál. Aki nem népszerű azt meg diszkriminálják. Az emberek sajnos tökéletlenek.

2018. okt. 8. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

1. és 2. vagyok.


Hétvégén volt velem egy kisebb hasonló dolog. Egyik barátnőm megkért valamire, én meg mondtam, hogy nem. És utána még ő mondta nekem, hogy "köszi (nevem)... xd)".

Utána én meg elkezdtem pattogni, mivel ez tök ilyen izé szólás volt tőle, mintha nem segítettem volna ilyenben régen és mondtam is neki, hogy ezt úgy mondja, mintha nem tettem volna meg korábban neki ilyen dolgot.

Amúgy nem kell nagy dologra gondolni, instagrammal kapcsoaltos. Egyébként nem vagyunk már tizenévesek.. :D

2018. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog. A titok nyitja, hogy a megfelelő időben kell NEM-et mondani, mert ha mégg a dolgok legelején belemegy az ember a "játékba", akkor elkönyvelik annak, hogy vele mindent meg lehet csinálni/csináltatni, és ha 1×-4× megcsinálja már az adott feladatot, akkor az esetleges 5.-nél, ha kimondaná a NEM szót, akkor nagyon nagy problémának tartanák, mert tőle nem ezt várták. De még ekkor sincs veszve semmi: a határozottság csodákra képes.
2018. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert te még csak most kezdesz nemet mondani (a kérdésed alalpján legalábbis úgy tűnik).
2018. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!