Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gáz az, ha 26 évesen már...

Gáz az, ha 26 évesen már nincs egy barátom/barátnőm sem?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, sosem rendelkeztem túl nagy baráti körrel, de azért mindig voltak barátaim. Mostanra azok a barátságok mind megszakadtak, és jó pár hónapja senki sincs, akihez szólni tudnék.
2018. okt. 9. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel sokan mások is így vannak. Ha nem tetszik a helyzet, akkor szerezz új barátokat, mozdulj ki, ismerkedj másokkal, járj el szórakozni.
2018. okt. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem gáz, inkább csak szomorú... De még nem késő új ismeretségeket kötni.
2018. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem se gáz, de olyan fiatal vagy még, ne maradj barátok nélkül. Javaslom én is, hogy köss új ismeretségeket, vagy ha a régi barátságokból valaki nagyon hiányzik, megpróbálhatnád újra felmelegíteni a kapcsolatotokat.
2018. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem gáz (nem kell azzal foglalkozni, hogy mások mit gondolnak, mert a "gáz" ilyen kontextusban merülhet csak fel).

37 éves vagyok, életem nagy részét én is így éltem le sajnos és most is ez a helyzet velem.

2018. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De miért veszítetted el a barátaidat?Elköltöztél?

Új barátokat is szerezhetsz, ne ülj otthon,mozdulj ki.

2018. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Valahol megértem, mert én is 26 vagyok, és én is kezdem elveszteni az ismerőseinek, barátaimat. Egyrészt mert k.vara nincs időm munka mellett, utána meg kedvem nincs órákat utazni, egy pár perces beszélgetésért, hogy jóban maradjunk, másrészt ahogy az ember idősödik, már más igénye van társaság szempontjából mint 10 évvel ezelőtt volt. De aztán új barátok nem lesznek helyettük az első rész miatt...
2018. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Hát az én helyzetem kicsit összetett, mert egyrészt zárkózott típus vagyok, nagyon nehezen alakítok ki kapcsolatokat.

Másrészt vidéken, egy nagyon kicsi városban élek,ahol a lehetőség ismerkedésre kb. egyenlő a 0-val. Tehát még az sem opció, hogy pl. beiratkoznék "xy" tanfolyamra vagy akárhova, mert nincs itt ilyesmi.

Régi barátságok felmelegítésén gondolkoztam már, de egyikükkel közel 3 éve nem beszéltem, a másik illetővel sem sokkal jobb a helyzet. Ezek nem költözés miatt értek véget, hanem mert ellaposodtak, vagy mert a másik félnek lettek új ismerősei.Szóval egyiknél sem haragban váltunk el, csak úgy vége lett a beszélgetéseknek és többé nem kerestük a másikat.

Remélem nem önsajnálatnak hat amit leírtam, mert nem annak szántam. Na meg ennyi idő alatt már valamelyest hozzászoktam a magányhoz, csak néha úgy rám tör, hogy pl. ilyen szép időben milyen klassz lenne valami program...és kíváncsi voltam/vagyok, hogy mások is kerültek-e hasonló helyzetbe, mi erről a vélemény, ilyesmik.

2018. okt. 9. 13:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem gáz, de sajnos nem tudunk ez ellen mit tenni, mert egyszerűen nincs sem ideje, sem ereje az embernek fenntartani a kapcsolatait, hiába van rá igénye akár. Mindenki megházasodik, gyereket szül, esetleg olyan irányba terelődött az élete, amivel te nem tudsz azonosulni, stb... Inkább elkeserítő, hogy ennyire elmagányosodik az ember. Messze laksz Budapesttől, nincs lehetőséged kimozdulni otthonról?
2018. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Itt sírsz, privátra persze nem válaszolsz, nehogy még esélyed legyen egy barátságra. Nem lepődök meg.
2018. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, csak én 19 éves vagyok. Nehezen nyílok meg és ezért nincsenek barátaim, akik voltak azokkal nekem is ellaposodott a kapcsolatunk, de valószínű azért mert nem is volt igazi barátság.

Már én is szeretnék igaz barátokat, de nem tudom hogyan kéne kialakítanom szoros barátságokat, ez nem megy olyan könnyen mint a pár találás. :(

2018. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!