Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet leépíteni egy...

Hogy lehet leépíteni egy előnytelen kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetbe kerültem, hogy kb egy éve megismerkedtem egy emberrel (csoporttársam az egyetemen).

Mindketten fiúk vagyunk így a "kapcsolat" csupán haveri jellegű, még mielőtt valaki félreértené.

Kezdetben jól eltudtunk beszélgetni, de aztán számomra ez negatív kezdett lenni, sokkal kevesebbet segített, mint amennyi segítséget kért tőlem. Ha én kértem tőle akár egy jegyzetet vagy bármi ilyesmit, akkor hirtelen nem tudott segíteni.

Most pedig viszonylag sokszor tesz nekem nem tetsző megjegyzéseket, de emellett úgy csinál mindenkivel mintha hatalmas haverok lennénk.


Szóval belekerültem abba, hogy alapvetően nem vagyunk rosszba, de részemről jóba sem.


Hogy lehet az ilyen embert leépíteni?


Súlyos hibám, hogy nehezen mondok nemet, ezért néha vagy elvállalok valamit amit nem kéne, vagy kitalálok valami kifogást, ami persze nem igaz.

Legszívesebben elküldeném a fenébe, de sajnos nekem ez sosem ment jól.


Mit tanácsoltok?



2018. okt. 15. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg szépen, hogy kopjon le , hogy pl, bocsi, de nem szeretnél vele barátkozni, vagy fenntartani ezt a kapcsolatot így ahogy most van; vagy nemtom. De valahogy kedvesen add tudtára. Vagy pl amikor mesél valamit, akkor ilyen teljesen lelkesedés nélküli ilyen "Ahaa.. Nagyon jó.." Mármint finoman ezt is, nem bunkóan, de mondjuk ez lehet, h picit ilyen flegma lesz, de annyira annak se kéne lennie; szóval, amivel ilyen érdektelenséget fejezel ki, hogy "Az tök jó." És akkor mindenféle ilyen lelkesedést mellőzve a hangodban; de ez talán bántó lehetne ez a stílus, tehát nem kéne játszmázni , hanem nyiltan, egyszerűen megmondani neki.
2018. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Figyelj, inkább mondd el neki, mi az ami zavar benne, és úgy mondd ahhoz hozzá, hogy már nem szeretnéd ezt a kapcsolatot fenntartani; szóval, hogy zavar, hogy te segítesz neki, de ő meg nem segít neked, ha neked lenne szükséged valamire. Szóval legtisztább , legegyszerűbb itt talán mégiscsak őszintén elmondani, elmagyarázni neki kéne. Szal talán mégiscsak ez lenne a elgjbobb.
2018. okt. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sokszor facebookon ír, ott nem válaszolok egyből, és viszonylag szűkszavúan, de ez sem tántorítja el.

Olyan durván sosem szól be, hogy jogosan elküldhessem a francba, de mindig jönnek az apróbb idegesítő beszólásai.


Volt, hogy tudtam szüksége van egy jegyzetre, de nem kérte én pedig direkt nem küldtem el neki napokig. Aztán egyszer csak elküldtem neki, hogy tessék hátha kelleni fog, na és akkor "hálából" egyből mondta, hogy ő meg odaadja egy másik tárgy jegyzetét. De olyan 70-30 arányban én szoktam neki segíteni, ami nem lenne feltétlen gond, de egy kicsit se érzem, hogy ezt értékelné. Kb természetesnek veszi, hogy én majd úgy is segítek.


Szóval én szívesen leráznám, de nincs olyan konkrét szituáció amikor megtudnám mondani, hogy "na elmész te a ..."

2018. okt. 15. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szóval én szívesen leráznám, de nincs olyan konkrét szituáció amikor megtudnám mondani, hogy "na elmész te a ...""


Nem is kell. Úgyis le fog kopni. Csak nem kell alá adni a lovat és kész.

2018. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mondd meg neki őszíntén, hogy màr nem szeretnél vele baràtkozni. Szerintem hamar le fog kopni.
2018. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán ne keresd, ne kérdezgesd, ha ő kérdez ne nagyon mondj neki semmit sem , stb.
2018. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ugyanilyen lányban, a kolléganőm volt az illető. Amikor felismertem milyen, már nagyon nehéz volt leépíteni. Normális ember venné a lapot, de ő újra és újra hívogatott ebédelni, a többiek előtt kérdezte, hogy mi a bajom vele, próbált engem elszigetelni a társaság többi részétől, szóval látszott rajta, hogy most én vagyok neki a mumus. Az ilyeneknek ha őszintén elmondod, hogy mi van benned csak olaj a tűzre. A kommunikáció teljes megszakítása segít, ha szólni kell hozzá, akkor értetlenkedj, ne válaszolj azonnal stb.
2021. szept. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!